NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Benefity

  • Lago di Levico a Lago di Caldonazzo, 2 těsně sousedící jezera nad Trentem
  • skvělé koupání, hned 5 zdejších pláží oceněno Modrou vlajkou
  • projížďka po jezeře na kánoích, paddleboardu či elektrické lodičce
  • relaxační procházky a pikniky podél klidného jezera
  • úžasné cyklistické stezky celým předlouhým údolím Valsugana
  • horské středisko Panarotta 2002 nad Levico Terme branou do vysokohorského království masivu Lagorai

Lago di Levico – jezero oceněné Modrou vlajkou

Lago di Levico je jezero ve tvaru fjordu v údolí Valsugana v italském regionu Trentino. Leží v nadmořské výšce 440 metrů, jeho povrch činí 1,16 km². Poblíž se nachází známé termální lázně Levico Terme, za kopcem Tenna se pak rozprostírá další jezero, o něco větší (5,38 km²) Lago di Caldonazzo. Obě těsně sousedící jezera nabízejí opravdu skvělé koupání. Za kvalitu vody, pláží a služeb se jim dostalo mezinárodního ocenění tzv. Modrou vlajkou. Ze zdejších pláží jsou to konkrétně Levico Terme, Caldonazzo, Calceranica al Lago, Tenna a Pergine Valsugana (místní část San Cristoforo). Dopřejte si v okolí jezer klidné procházky zdejší krásnou přírodou, pláže u jezera Levico a lázeňské středisko Levico Terme jsou hlavně zónou ideální pro odpočinkovou dovolenou. Jsou však rovněž oblíbenou destinací milovníků vodních sportů. Jezero je ideální pro rybolov, na projížďku veslicí a k oddychovému plavání. Zpestřením pobytu u jezera Lago di Levico může být v nedalekém okolí rafting, vyzkoušet lze i ferratu neboli zajištěnou lezeckou cestu vhodnou i pro začátečníky.

Proslulé lázně Levico Terme na úpatí horského masivu Lagorai

Lázeňské městečko Levico Terme (509 m n. m.) leží u jezera Lago di Levico a na úpatí lyžařského střediska Panarotta 2002. Zdejší lázně jsou mezinárodně medicínsky proslulé arseniko-železitými vodami ojedinělými v celé Itálii, a také vzácnými vilami z devatenáctého století. Nad městem ve výšce okolo 1.500 m n. m. se nachází lokalita Vetriolo, obklopená jedlovými lesy. Je zde jeskyně, kde vyvěrá ve skále termální voda.


Horské středisko Panarotta je západní branou do horské skupiny Lagorai vedoucí až do sousedního údolí Val di Fiemme. Tamní alpská jezírka, horské chaty a nedotčená příroda lákající na vysokohorské výšlapy či na výlety na horském kole dají vaší dovolené jiný rozměr.

Skvosty údolí Valsugana

Celé údolí Valsugana na trase mezi Trentem a Bassanem del Grappa směřuje až takřka do Benátek k Jaderskému moři. Jde o velmi úrodnou oblast, plnou jabloňových sadů a vinic. Okolní hory jsou prodchnuté historií. Vedla tudy již stará římská silnice Via Claudia Augusta, která spojovala Jadran a Benátky s bohatými provinciemi na severu u Dunaje a směřovala přes horské průsmyky do švábského Donauwörthu. Dnes spojuje Itálii s Bavorskem cyklistická stezka nabízející takřka 800 km značených tras a existující od roku 2004.

Pérgine Valsugana (482 m n. m.) je renesanční městečko poblíž lázní Levico Terme. Chlubí se majestátním zachovalým středověkým hradem Castello di Pérgine. Pro město samotné jsou typické dračí lodě, které se staly nejpopulárnějším místním sportem, ale i mnoho dalších sportů, od golfu až po lezectví). V Borgo Valsugana, správním městě údolí Valsugana, lze již pozorovat zřejmý benátský vliv. Městem protéká řeka Brenta, nad níž se tyčí impozantní hrad Telvana. Za prohlídku stojí kostely Sv. Anny, Sv. Františka a Sv. Rocha, benátský most na řece Brenta či Muzeum první světové války.

V horském středisku Baselga di Piné jen 20 kilometrů od městečka Levico Terme se v roce 2026 odehrají rychlobruslařské soutěže Zimních olympijských her.

Užitečné odkazy

https://www.visittrentino.info/

https://www.trentino.com/it/cultura-e-territorio/natura-e-paesaggio/laghi/lago-di-levico/


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Trento Nord, Pergine Valsugana, Levico Terme

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Trento Nord, Pergine Valsugana, Levico Terme

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd Trento Nord, Pergine Valsugana, Levico Terme

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?