NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Werfenweng – spousta letní zábavy v malebném městečku na náhorní plošině

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, nordic walking, horolezectví, paragliding, jízda na koni, přehlídka dravých ptáků, lukostřelba, samo-Card pro ekologickou dopravu po oblasti, hrad Werfen, přírodní koupací areál Wengsee s tobogánem a plážovým volejbalem, lyžařské muzeum

Werfenweng je malebné horské středisko nedaleko Bischofshofenu, malé městečko ležící na náhorní plošině obklopené vysokými štíty, vzhledem trochu připomínající některé lokality kolem nedalekého Maria Almu, Dientenu a celé oblasti pod majestátním Hochkönigem. V zimě jde o ideální místo pro rodinnou dovolenou na lyžích, v létě je pak oblast učiněným rájem pro turisty, sportovce, milovníky čisté přírody a dalekých výhledů do krajiny.

Vzlétněte k nebesům kabinkovou lanovkou Ikarus

Kabinková lanovka Ikarus vás dopraví na vrchol hory Bischling, odkud se vám naskytne úchvatný panoramatický výhled na takřka nekonečný svět hor. Díky nově zbudovanému jednokilometrovému okruhu si tuto podívanou mohou užít i rodiny s kočárky nebo handicapovaní lidé na vozíčku. Bischling patří také mezi nejoblíbenější destinace pro vyznavače paraglidingu v Salcbursku.

Pestrá škála turistických cest všech obtížností

Okolí Werfenwengu nabízí řadu turistických cest všech obtížností, včetně náročné okružní túry pohořím Tennengebirge. 13 atraktivních horských chat vás provede gastronomií Salcburska, nabídne překrásné výhledy do údolí Salzachtal, ale vaše děti se zde mohou seznámit krom obligátních alpských krav třeba i s krotkými jihoamerickými lamami.

Křišťálově čisté jezero Wengsee s tobogánem

Přírodní koupací areál na jezeře Wengsee poskytne krom dokonalého osvěžení v křišťálově čistých jezerních vodách i dětský tobogán, zahrát si zde lze i beach volejbal.

Unikátní lyžařské muzeum i atraktivní hrad

Ve Werfenwengu najdete unikátní lyžařské muzeum, které si pod svoji patronaci vzala mezinárodní lyžařská federace FIS. Najdete tu mnoho zajímavých kousků, od velkého křišťálového glóbu Petry Kronbergerové za vítězství ve Světovém poháru 1991/92, ale i skočky, oddělení historie snowboardingu a skialpinismu nebo raritní části výbavy průkopníka moderního alpského lyžování Matyáše Žďárského. V létě je otevřeno 5 dní v týdnu. Obdivovat lze nedaleký hrad Werfen, v noci kouzelně osvětlený.

Proč je snadné si atmosféru Werfenwengu zamilovat

Strávit léto ve Werfenwengu zkrátka vůbec není špatný nápad, ať už vzhledem k atraktivnímu přírodnímu koupání, krásné okolní přírodě, která láká k nenáročným i náročným horským túrám s dětmi i bez nich, nebo i kvůli kvalitnímu ubytování. Je snadné si Werfenweng zamilovat - pro jeho prostředí, přírodu, i jakousi neposkvrněnost byznysem velkých středisek. Čas i host tady má jinou hodnotu než ve světoznámých resortech, v létě i v zimě.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

www.werfenweng.eu
www.salzburgerland.com

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?