NEV-DAMA a.s.

Jak to vypadá v italských skiareálech v sezóně 20/21?

Přestože lanovky v některých italských skiresortech se pro veřejnost v letošní zimní sezóně už nerozjedou, sněhová nadílka je bohatá a Italové si navzdory situaci užívají zimních radovánek.

Sněhu jsou v Alpách hory

Z nejoblíbenějších lyžařských oblastí jako Dolomiti Superski, Skirama Dolomiti Adamello Branta, Alta Valtellina, Valtellina či Valle Aurina máme aktuální zprávy, že sněhová nadílka je nebývale bohatá. Sníh někde dosahuje výšky přes dva metry! Už teď je díky příznivé sněhové situaci velmi pravděpodobné, že parádní sněhové podmínky vydrží až do dubna.
Fotografie: Livigno Neve

Italské lanovky ani sportovci nezahálejí

Přestože z důvodu přijatých opatření nemůžou být aktuálně v Itálii v provozu lanovky pro veřejnost, profesionální sportovce vozit můžou. Profi lyžaři ve střediscích i nadále trénují a uskutečňují se dokonce plánované závody.
Fotografie: Sitas Livigno

Italové na zimní radovánky ani přes situaci nezanevřeli

Myslíte si, že italské svahy kvůli omezením zejí prázdnotou? Ani náhodou. Italové lyžování milují, a když ho nemůžou mít, jezdí do hor alespoň za čerstvým vzduchem a odpočinkem nebo využívají další možnosti sněhových radovánek jako třeba trasy na skialpy, freeride, sněžnice či fat bike. Ti největší lyžařští nadšenci se dokonce nenechali odradit ani nefunkčními lanovkami – na kopec je vyváží taxi.

Fotografie: Livigno

Mrkněte se, kolik je v Itálii aktuálně sněhu a jak si ho (nejen) Italové užívají

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?