Marsa Alam

Egypt, Východní pobřeží Egypta

Marsa Alam

Egypt je zemí, jež mezi českými turisty stačila za posledních dobu získat značnou proslulost. Kdo by ještě třeba před 20 lety dokázal předpovědět, že se Egypt stane dlouhodobě jednou z 10 nejnavštěvovanějších turistických destinací z ČR a že si lidé budou o potápění v Rudém moři povídat u piva s větší samozřejmostí, než kdyby se právě vrátili od Máchova jezera? Egypt má nepochybně magickou přitažlivost, a to jistě nejen díky výhodným cenám zájezdů. Je to země obestřená mystikou tisícileté historie, s Rudým mořem fascinujícím svou průzračnou vodou a neuvěřitelně bohatým podmořským životem s tisíci pestrobarevných rybek proplouvajících mezi korály nejroztodivnějších tvarů.

Marsa Alam je jednou z nejkrásnějších turistických oblastí na egyptském pobřeží Rudého moře, která si v posledních letech získává stále větší oblibu. Leží 210?km jižně od Hurghady v oblasti, kde dávní Egypťané těžili zlato a smaragdy.

Hlavní devizou tohoto místa jsou dnes krásné pláže, čisté moře s překrásnými korálovými útesy a věčně svítící slunce, když jeho úchvatné východy vám ještě dlouho po návratu nevymizí z paměti. Oblast je tedy vhodná především pro milovníky podmořského světa a pro vyznavače klidné, ničím nerušené dovolené. Komfortní hotely jsou vzdáleny jen několik kilometrů od místního letiště a lze je doporučit i náročnějším klientům.

Marsa Alam se nachází u silnice k pobřeží z Edfu, vystavěné Ptolemaiem II., jež byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a Rudým mořem. Edfu, město na Nilu vzdálené z Marsa Alam 240 km, láká k návštěvě především slavným ptolemaiovským Hórovým chrámem, dostavěným v éře královny Kleopatry VII., zvěčněné v mnoha uměleckých dílech.

Dnes je Marsa Alam mezi turisty stále ještě poměrně málo známou oblastí, ale jsme svědky probíhajícího rozmachu. Ještě před nedávnem byla Marsa Alam pouhou rybářskou vesničkou a většina ubytovacích kapacit v této oblasti byla složena pouze z jednoduchých domků pro nadšené potápěče. Obrat nastal díky výstavbě mezinárodního letiště v roce 2001. Oproti známé a rušné Hurghadě je však i dnes v této oblasti stále relativně málo hotelů. Ještě pár let tak zde lze navštívit místa, kam ještě nepronikla masová turistika.

Z Marsa Alam je možno uskutečnit oblíbené výlety do Východní pouště, a to na velbloudech, čtyřkolkách nebo v terénních autech.

Moře a pláže

Překrásné korálové útesy v čistém moři činí z Marsa Alam Mekku potápěčů a vyznavačů šnorchlování. Pro pozorování podmořských scenérií je jen málo vhodnějších míst. Za mnohé potápěčské lokality jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo Delfíní zátoku, jež je ideální i pro šnorchlování.Vzhledem k mořskému dnu pokrytému korály doporučujeme boty do vody, u většiny hotelů je však vstup do moře po molu a následně po žebříku; mola jsou často i několik desítek metrů dlouhá. Na plážích je připravena i pestrá paleta vodních sportů, dalších sportovních aktivit i kulturních akcí.

7 zájezdů / ubytování

7 zájezdů / ubytování

Dovolená v letních Alpách, jezera Alpy a jezera 2017

v tomto roce rozšířené o nové atraktivní destinace. Projděte si kompletní nabídku zájezdů.

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

LÉTO ještě nekončí!!!

08. 09. 2017

V přímořských letoviscích je ještě krásné počasí. Vyražte s Nev-Damou k moři a užijte si sluníčko a koupání.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory