Cattolica

Itálie, Střední Itálie

Cattolica

Cattolica a Gabicce Mare – dvě krásná letoviska italského Jadranu na pomezí nížiny a hor

Cattolica a Gabicce Mare jsou dvě těsně sousedící (jejich centra dělí necelé 3 kilometry) přímořská střediska italské adriatické riviéry. Ovšem zatímco Cattollica leží v kraji Emilia Romagna (provincie Rimini) a je nejjižnějším letoviskem oblasti zvané Riviera romagnola, Gabicce Mare je naopak nejsevernějším přímořským střediskem oblasti Marche (provincie Pesaro a Urbino).

Cattolicou též končí ploché pobřeží, tolik typické pro celý pás Jadranu 200 kilometrů jižně od Benátek. Místní část Gabicce, zvaná Gabicce Monte, leží, jak již název napovídá, na kopci nad mořem a předurčuje tak členitější pobřeží regionu Marche pokračující dále na jih k Pesaru. A právě na této pahorkatině se rozkládá chráněné přírodní území Parco naturale regionale del Monte San Bartolo, oblíbený cíl procházek z Gabicce.

Poloha na pomezí krajů Emilia Romagna a Marche výhodou pro výlety do okolí

Velmi výhodná je poloha obou letovisek vzhledem výletům do okolí a zábavě. Jen 23 kilometrů severně leží Rimini, bezkonkurenčně nejrušnější přímořský resort italského Jadranu. Spolu s 9 km vzdáleným Riccione (s nímž Cattolicu spojuje pohodlná cyklostezka) a sousedním Misanem Adriaticem tak tvoří doslova prázdninovou aglomeraci, charakterizovanou přepestrou škálou aktivit a lákadel od delfinária, aquaparků a zábavních parků pro malé i velké třeba až po okruh Moto GP v Misanu.

Nákupní ráj jménem Republika San Marino na dosah

Poloha na úpatí Apenin pod vrcholem Monte Titano zase vyzývá k návštěvám nákupního ráje jménem Republika San Marino, bezcelní zóny a nejmenší republiky na světě. Bez problémů se tam autem dostanete za půl hodiny.

Více klidu než v tepajících sousedních střediscích Rimini a Riccione

Pro milovníky bujného života a aktivní dovolené jsou tak Cattolica a Gabicce Mare velmi dobrou volbou, když však zároveň skýtají o něco více klidu a intimity než pulzující Rimini. Je zde méně diskoték a také noční automobilový provoz je o poznání méně rušný.

Atraktivní písečné pláže s vynikajícím zázemím

Charakter pláží se nijak neliší od Rimini, až na to, že kopce zvedající se od moře ke Gabicce Monte (tzv. promontorio di Fiorenzuola di Focara) tvoří atraktivnější kulisu než fádní ploché pobřeží od Benátek až po Riccione. I v Cattolice a Gabicce Mare tedy najdeme velmi dobře udržované písečné pláže s perfektním zázemím.

Historie spojená s Rimini

První písemné zmínky o Cattolice pocházejí z 2. století před naším letopočtem, oblast však byla osídlena už daleko dříve. Ve středověku vládla Cattolice stejně jako Rimini rodina Malatesta.

Rozmach však zažila až v 19. století, kdy si zde bohatí Boloňané začali stavět letní sídla. Už ve 30. letech 20. století sem jezdilo okolo 20.000 turistů ročně. Po 2. světové válce se pak spolu se sousedním Riccione stala Cattolica mondénním letoviskem, jehož sláva neuvadá dodnes.

Pestré vyžití i mimo pláže

Na náměstí Piazza Primo Maggio najdete populární „zpívající fontánu“. Její představení probíhá v létě každý večer. Toto náměstí je srdcem Cattolicy a je plné obchůdků, restaurací, kaváren. Láká i návštěva přístavu, kde pravidelně kotví velké množství luxusních jachet.

Nejnovějším lákadlem Cattoliky je velké mořské akvárium „Le Navi“, nabízející návštěvníkům unikátní pohledy na podmořský život. Celkově nabízí Cattolica velmi rozumný mix mezi dostatkem zábavy i klidu a relaxace na dovolené.

moře a pláže

pláže obou letovisek jsou od sebe odděleny jachetním přístavem, jejich charakteristiky se však vzájemně neliší; jsou tvořeny jemným pískem, v průměru dosahují šířky kolem 50 m a od volného moře je dělí vlnolamy; skýtají pozvolný a bezpečný vstup do moře, ideálním pro malé děti a neplavce. Hladina u břehu je díky vlnolamům stále poklidná. Voda je zde nejčistší v rámci celé provincie Rimini. Místa vhodná pro potápění se nacházejí až v nejjižnější části Gabicce Mare. Ve zdejším moři nežijí nebezpeční živočichové. K dispozici jsou zde jak pláže veřejné, tak i soukromé. Na každodenně udržovaných soukromých plážích si lze pronajmout plážový servis, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Volných pláží je výrazně méně, najdete je zpravidla na okrajích každého střediska, lze si na ně přinést cokoli včetně vlastních slunečníků, ale nejsou pravidelně upravovány a nemají sociální zařízení. Oblíbená je malá pláž Vallugola pod kopci promontoria Fiorenzuola di Focara jižně od Gabicce – je zde malý přístav a několik výborných rybí restaurací.

4 zájezdů / ubytování

4 zájezdů / ubytování

Doporučené trasy:

  • 1Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München, Innsbruck, Brenner, Verona, Modena, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica nebo Gabicce Mare České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica nebo Gabicce Mare Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio, Udine, Mestre, Padova, Bologna, dálniční sjezd Cattolica, Cattolica nebo Gabicce Mare
Dovolená v letních Alpách, jezera Alpy a jezera 2018

v tomto roce rozšířené o nové atraktivní destinace. Projděte si kompletní nabídku zájezdů.

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

SAPPADA - provoz areálu!

14. 03. 2018

Od pondělí 19.03. bude v provozu pouze lanovka Pian dei Nidi, Monte Siera a dětský vlek Creta Forata.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na dovolenou