Riviera delle Palme

Itálie, Střední Itálie

Riviera delle Palme

Toto středisko momentálně není v nabídce
V oblasti Střední Itálie si vyberte ze široké nabídky jiných ubytovacích kapacit.
Přejít na zájezdy / ubytování.

Riviera delle Palme je souhrnný název označující střední část italského jaderského pobřeží v nejjižnějším místě regionu Marche a nejsevernější části kraje Abruzzo, jež jsou od sebe vzájemně odděleny ústím řeky Tronto. Z více než třicetikilometrového pásu k této oblasti příslušejících letovisek je zdaleka nejznámější San Benedetto del Tronto, město ležící v regionu Marche a čítající úctyhodných 40.000 stálých obyvatel. Ale i další střediska jsou již delší dobu ve slovníku evropského turismu zavedenými pojmy. Vždyť který „cestovatel“ nikdy neslyšel takové názvy, jakými jsou Cupra Marittima, Grottamare, Porto d‘Ascoli, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica či Tortoreto Lido. Nutno však podotknout, že název Riviera delle Palme, v překladu Palmová riviéra, smí jako „ochranou známku“ používat výhradně region Marche, tedy výše jmenovaná letoviska od Cupra Marittima po Porto d’Ascoli. Z geografického hlediska se ale jedná o celek jediný, charakter pobřeží se téměř nemění a jednotlivá střediska dnes již spolu víceméně srůstají. Hlavním rozlišovacím znakem, který dal ve své podstatě celé oblasti i název, je zcela unikátní pás palem, z nemalé části vysazovaných uměle, táhnoucí se podél překrásné přímořské promenády. Těchto subtropických stromů zde je 20 původních druhů a jedná se tak o oblast s jejich největším výskytem v této zeměpisné šířce v celé Evropě. Na závěr odstavce ještě doplňme, že celá oblast leží na úpatí národního parku Gran Sasso, tedy pod nejvyššími vrcholky Apenin dosahujících bezmála 3000 metrů nadmořské výšky. A pomineme-li lákavou nabídku celé řady zajímavých výletů do krásné horské přírody, uvítáme alespoň neopomenutelný příspěvek blízkého horstva pro příjemně mírné klima přímořského pásu.

V povědomí Italů je v posledních letech oblast Riviera delle Palme, hlavně pak její „srdce“ San Benedetto del Tronto, stavěna na úroveň dlouhodobě nejprestižnějších přímořských letovisek na Apeninském poloostrově, tedy na stejnou pozici s Rimini či Ligurskou riviérou. Za tak výsadní postavení vděčí Palmová riviéra nejen tradici místního cestovního ruchu, jehož kořeny sahají až do konce 19. století, ale především neustálému zkrášlování pláží i promenády, výstavbě moderních hotelů, zkvalitňování všech doprovodných služeb a široké propagaci. Jako jeden z pádných argumentů uznání nejvyšší prestiže uveďme alespoň „Benedetto“ jako pořadatele společenských akcí celostátního významu, například finále Miss Itálie 2005.

Mezi českými turisty je Riviera delle Palme vyhlášená nejen širokými plážemi s jemným světlým pískem, pozvolným vstupem do moře, širokou nabídkou zajímavých výletů, ze kterých můžeme s klidným svědomím doporučit především ostrovy Tremiti či vnitrozemské Loreto a Ascoli, ale i nebývale rozsáhlou nabídkou apartmánového ubytování. To je však většinou ve vyšší cenové hladině. O to více ale potěší pohled do našeho ceníku. Doplňme ještě velmi snadnou dostupnost z dálnice spolu s nikterak závratnou vzdáleností při cestě z ČR, čisté moře a zcela ojediněle širokou škálu sportovních i kulturních aktivit po celé délce pobřeží a výsledek je víc než jasný. Palmová riviéra je prostě příkladným synonymem vrchovatě naplněné dovolené v prestižním středisku za rozumné peníze.

0 zájezdů / ubytování

0 zájezdů / ubytování

Doporučené trasy:

  • 1Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov, D/A, Innsbruck, Brenner A/I, Verona, Modena
  • 2České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova
  • 3Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

a dále Bologna, Rimini, Ancona, dálniční sjezd San Benedetto del Tronto, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica

Dovolená v letních Alpách, jezera Alpy a jezera 2018

v tomto roce rozšířené o nové atraktivní destinace. Projděte si kompletní nabídku zájezdů.

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Prodej letních zájezdů 2018 zahájen !!!

01. 11. 2017

Zahájili jsme online prodej letních zájezdů NEV-DAMA a to v cenách až o 25% nižších než můžete očekávat po ukončení slev! Tištěný katalog vyjde zhruba v polovině prosince 2017.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na dovolenou