NEV-DAMA a.s.

Ankaran – písečné pláže u italských hranic

Ankaran je dvojjazyčná slovinsko-italská obec ležící necelých 5 km od italského města Muggia u Terstu, 6,5 km severně od Koperu. Je to nejsevernější místo slovinského pobřeží i celého Istrijského poloostrova. Zdejší příjemné klima vedlo již na konci 19. století ke zrodu lázeňství. Turistický ruch v Ankaranu započal přestavbou zdejšího benediktinského kláštera na hotel. Klidný resort disponuje nejlepšími písečnými plážemi Slovinska.

Nedotčená příroda i zábava na rozmanitých plážích

Ankaranský poloostrov spolu s malým městečkem Ankaran jsou jedním z nejdůležitějších turistických cílů slovinského pobřeží. Návštěvníky přitahuje díky zeleni jeho nedotčené přírody, jakož i zábavou na rozmanitých plážích a krásnými výhledy na moře.

Zatímco severní část hraničí s Itálií, moře obklopuje jižní část Ankaranského poloostrova. Poloostrov s výhledem na Jaderské moře, přírodní zátoky, olivové háje a vinice přitahuje návštěvníky po staletí. Přináší jim pocity důvěrnosti, relaxace a kontaktu s přírodou. Místní klima s příznivým účinkem na zdraví přispělo k rozvoji zdravotní turistiky a zdravotní péče. Zeleň sestupující k moři, klid a autentičnost, to je stručný popis atmosféry poloostrova.

Výhledy na Italské Alpy i slovinskou Istrii

Vše je zde na dosah ruky. Řídce osídlený poloostrov uprostřed Terstského zálivu nabízí malebný výhled na východní břeh Jadranu s přilehlými slovinskými pobřežními městy Koper, Izola a Piran. Na západě spatříte italské pobřeží s letoviskem Grado pod vrcholky Alp. Slovinské hlavní město Lublaň je odtud vzdálené jen hodinu jízdy autem.

Regionální přírodní park Debeli Rtič

Na Ankaranském poloostrově byl v roce 2018 vyhlášen Regionální park Debeli Rtič. Většina chráněných přírodních prvků tohoto parku se nachází v oblasti mezi plážemi Valdoltra a Lazaret. V srdci parku, na západní části pobřeží (12 km dlouhého), se tyčí vysoký a velmi malebný flyšový útes s mělkým mořem pod ním. Na východě, u ústí řeky Rižana, se pobřeží mění v rovinu. Navíc na pobřežní pláni na východ od Ankaranu můžete obdivovat jedinečnou středomořskou slanou louku. Rovina pak přechází do oblasti, kde se nachází přístav Koper.

Atraktivní destinace po celý rok

Město Ankaran, největší osídlená oblast a správní centrum poloostrova, se nachází hned u pobřeží u vstupu do Regionálního parku. Je obklopen rozptýlenými vesničkami. Pobřežní hotel Adria Hotel Resort zahrnuje bývalý benediktinský klášter sv. Mikuláše.

Poloostrov Ankaran je vhodný pro rodiny s dětmi, ale vítáni jsou i individuální cestovatelé a skupiny. Poloostrov též přitahuje turisty se zájmem o životní prostředí, díky zdejší výjimečné biologické rozmanitosti na souši i na moři.

Vzhledem k příjemnému středomořskému podnebí a extrémně mírným zimám je destinace atraktivní pro zdravotní a pěší turisty či cyklisty po celý rok.

Moře a pláže

Na Ankaranském poloostrově jsou krásné pláže, které si můžete užít sami, s přáteli, i s rodinou. Na všech plážích jsou příjemné bary, kde se podávají nápoje a jídlo. O bezpečnost na plážích se stará vodní záchranná služba. Ankaran je spolu s Portoroží na samém jihu slovinského pobřeží výjimkou v rámci této země, obě letoviska disponují písečnými plážemi.

Najdete zde však také krásné osamělé pláže na oblázkové a skalnaté části pobřeží poloostrova. Slovinské moře je mělké, tedy teplé a příjemné na koupání v letních měsících. Teplota moře v nejteplejších dnech dosahuje až 28 stupňů Celsia. Ankaranské moře má bohatý podmořský svět a je domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů. Bezplatný letní prázdninový autobus spojuje všechny pláže.


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, tunel Karawanken, Jesenice a dále Lublaň, Postojna, dálniční sjezd Koper, Ankaran

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Maribor a dále Lublaň, Postojna, dálniční sjezd Koper, Ankaran


  • hotelové
  • apartmánové

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, tunel Karawanken, Jesenice a dále Lublaň, Postojna, dálniční sjezd Koper, Ankaran

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Maribor a dále Lublaň, Postojna, dálniční sjezd Koper, Ankaran


1 zájezdů / ubytování

****

Slovinsko, Ankaran

  • 200 m
  • ANO
  • BS
  • Ne
  • Info
  • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
2 místnosti: bilo 4

dospělý od 6 230 Kč / os..

20. 9. – 27. 9. 21, bilo 4

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?