Tato oblast momentálně není v nabídce

V zemi Španělsko si vyberte ze široké nabídky jiných ubytovacích kapacit.
Přejít na zájezdy / ubytování.

Most mezi Evropou a Afrikou

Vulkanické souostroví patřící (jako jeho autonomní společenství) Španělskému království leží ve vodách Atlantického oceánu zhruba 100 až 300 kilometrů od západoafrických břehů a 1.100 kilometrů jihozápadně od pobřeží Španělska. Je vyhledáváno turisty zejména pro své stabilně příznivé klimatické podmínky. Kanárské ostrovy jsou mostem mezi Evropou a Afrikou, geograficky náleží do oblasti zvané Makaronézie (souhrnný název původem z antické doby pro skupinu ostrovů v Atlantském oceánu západně od Gibraltaru, patří sem tedy také Kapverdy, Madeira a Azory). Název Kanárské ostrovy (španělsky Islas Canarias) je odvozen z latinského označení pro psa „canis“, protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy. Každý ze 7 velkých a 6 menších ostrovů, tvořících populární „Kanáry“, nabízí zcela odlišný ráz krajiny i značnou diverzitu flóry s velkým množstvím endemických druhů. Ostrovy vznikly sopečným výbuchem asi před 40 miliony let.

7 hlavních ostrovů

  • Tenerife, 2 034 km2, 906 000 obyvatel, hlavní město Santa Cruz de Tenerife
  • Fuerteventura, 1 659 km2, 101 000 obyvatel, hlavní město Puerto del Rosario
  • Gran Canaria, 1 560 km2, 830 000 obyvatel, hlavní město Las Palmas de Gran Canaria
  • Lanzarote, 845 km2, 140 000 obyvatel, hlavní město Arrecife
  • La Palma, 708 km2, 87 000 obyvatel, hlavní město Santa Cruz de La Palma
  • La Gomera, 369 km2, 23 000 obyvatel, hlavní město San Sebastián de La Gomera
  • El Hierro, 268 km2, 11 000 obyvatel, hlavní město Valverde

Nesmírná diverzita přírody

Uprostřed Tenerife se tyčí Pico del Teide, s 3.718 metry nejvyšší hora celého Španělska. Všechny ostrovy mají díky vulkanickému původu a specifické poloze velice rozmanitou krajinu i přírodu. Obzvláště vyniká Gran Canaria, které se zásluhou zastoupení různých krajinných typů včetně pouště často říká miniaturní kontinent. Lanzarote láká zejména svou výraznou vulkanickou aktivitou. Fuerteventura je zase díky pravidelně vanoucím větrům Mekkou windsurfařů, proslavily ji však i dlouhé a široké písečné pláže.

Celoroční možnosti zábavy a sportu

Na plážích Kanárských ostrovů najdete řadu možností pro zábavu a sport, jako je windsurfing, jízda na koni, potápění, rybaření či horská turistika. Dobře předvídatelné, celoročně příjemné klima a velmi kvalitní golfová hřiště jsou hlavním důvodem, proč se stávají Kanárské ostrovy také stále vyhledávanějším cílem golfových turistů.

Přívětiví a tolerantní ostrované násobí zážitek z pobytu

V typických městečkách a vesnicích na celém souostroví pak na Vás dýchne více než pětisetletá historie zdejšího osídlení. Většina obyvatel dnes patří politicky, kulturně, jazykově i převážně katolickým vyznáním jednoznačně ke Španělsku. Prapůvodním obyvatelstvem ostrovů však byli Guančové, kteří dnes již neexistují, smísili se se španělskými osadníky a vytvořili tak základ dnešního obyvatelstva „Kanárů“. Podle kosterních pozůstatků patřili Guančové k europoidní rase a podle jejich světlé kůže a vlasů lze usuzovat, že jejich předky byli Berberové, kteří se sem přeplavili z nedalekého Maroka. To potvrzují i genetické studie, podle kterých došlo k prvnímu osídlení Kanárských ostrovů v někdy v 1. tisíciletí př. n. l. Dnešní ostrované jsou přívětiví a tolerantní, jejich povaha je přátelská, srdečná a veselá. Důležitá pro ně je pravidelná siesta od 13 do 16 hodin.

celý popis oblasti

  • hotelové
  • apartmánové

0 zájezdů / ubytování