Největší z Kanárských ostrovů

Tenerife je svou rozlohou 2.046 km2 největším z Kanárských ostrovů. Žije zde okolo 900 000 obyvatel, je tedy nejvíce obydleným ostrovem celého souostroví i celého Španělska. Metropole ostrova Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády.

Za nejvyšší horou celého Španělska

Díky značné různorodosti povrchu Tenerife se zde vyskytuje hned několik klimatických a vegetačních pásem, od pouští po husté lesy, od horkých pláží po vysokohorskou krajinu, jež zůstává zasněžená až do hlubokého léta. Většina ostrova je hornatá, nejvyšší vrcholy se nachází v centrální části Tenerife. Dominantou krajiny viditelnou ze všech koutů ostrova je nejvyšší hora celého Španělska a zároveň stále činná sopka Pico del Teide (3.718 m n. m.), jež poslední erupci zaznamenala v roce 1909.
Ostrov kdysi vznikl ze dvou menších ostrůvků, které se spojily mohutnou sopečnou erupcí. Proto na stopy vulkanické činnosti narazíte na každém kroku a morfologie krajiny je neobyčejně zajímavá.
Ve výšce asi dvou tisíc metrů vznikl při výbuchu sopky kráter, jenž má v průměru sedmnáct kilometrů a vytváří rozlehlou náhorní planinu, dnes národní park Las Cañadas del Teide. Všude jsou k vidění lávová pole tvořená porézní černou vyvřelou horninou a úrodným sopečným popelem. Celá oblast je od roku 2007 také zapsaná v seznamu světového dědictví UNESCO.

Značná odlišnost severu a jihu

Sever Tenerife dále od sopečného kuželu je díky fertilitě půdy charakteristický svými lesy a bujnou vegetací, ale i zemědělstvím. Většina pobřeží na severu je tvořena ostrými skalami a pláže mají barvu černého sopečného písku.
Častěji turisty vyhledávaný jih ostrova je sušší a teplejší, má více slunečných dnů a na zdejších zlatavě písčitých plážích najdete řadu možností pro zábavu a sport, jako je windsurfing, jízda na koni, potápění, rybaření, horská turistika, ale samozřejmě i golf. Během hlavní sezóny se teploty na Tenerife pohybují okolo 30 stupňů Celsia, pláží je zde více než 68 kilometrů.

Stopy historie i ochutnávka typické gastronomie

I na Tenerife se můžete vypravit za historií. V typických městečkách a vesnicích na celém Tenerife na Vás dýchne více než pětisetletá historie zdejšího osídlení. Například město La Laguna je krásnou ukázkou starého španělského koloniálního stylu. Zde uvidíte nejen kousek z dějin Španělska, ale budete mít možnost i navštívit některou z typických restaurací a ochutnat španělskou kuchyni, či nakoupit dárky a suvenýry.

  • hotelové
  • apartmánové

0 zájezdů / ubytování