Turecko je zemí na rozhraní dvou kontinentů, Evropy a Asie, a zároveň historicky i dvou kultur, islámské a křesťanské. Ač jde o zemi dnes islámskou, náboženství zde již od Atatürkových reforem před necelými 100 lety hraje v běžném životě menší roli, než v arabských zemích. Přes jistý evropský nádech a dlouhodobý sen Turků o proniknutí do evropských struktur jde pořád o nefalšovaný Orient. Ovšem zázemí, jež Turecko návštěvníkům nabízí, nemá nic společného s pejorativním významem slova orientální. Standardy jsou vesměs navýsost evropské, ba někdy je i předčí, a to za ceny pro naši kapsu nadmíru příjemné. Země má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout - kilometry písečných pláží, křišťálově čisté azurové moře, impozantní horské masivy, množství historických památek, bohaté kulturní i zábavní vyžití a přátelské obyvatele s jejich tradiční pohostinností a chutnou kuchyní. Turecko je zemí, kde se z vaší dovolené stane nezapomenutelný zážitek. Jde o ideální místo pro rodiny s dětmi, páry, individuální cestovatele i sportovně založené klienty - pro každého máme něco.

Turecká riviéra

se rozprostírá na jižním pobřeží země mezi městy Antalya a Alanya. Lákají sem moderní hotelové komplexy, ale i starověké památky, dlouhé pláže i blízké majestátní pohoří Taurus. Dopřejte si pohled na ně nejen z pevniny, ale třeba i z výletní plachetnice na moři. Nesčetné obchody, kavárny a restaurace na vás v kterémkoli ze středisek dýchnou svou nezaměnitelnou orientální atmosférou.

Alanya

je rušné stotisícové město na nejvýchodnějším cípu Turecké riviéry. Není to jen umělé turistické středisko, ale opravdové turecké město s běžným životem a normálními cenami, kde máte příležitost nahlédnout do obyčejného tureckého života. Město samo se však rozhodně nemá za co stydět. Naleznete zde nejen krásnou Kleopatřinu pláž, chloubu Alanye, ale také množství památek, bazarů, restaurací a pestré kulturní i sportovní vyžití. Vskutku nádherná je vyhlídka ze Seldžuckého hradu, tyčícího se nad zálivem a městem. Oblíbená je také návštěva jeskyně Damlatas, jejíž klima působí blahodárně při léčbě astmatu.

Side

je turisty oblíbené městečko ležící uprostřed oblasti nazývané Turecká riviéra a patřící mezi nejluxusnějších střediska v celém Turecku. Side boduje zejména kombinací hezkých písečných pláží a římských památek koncentrovaných u starého města na úzkém poloostrově, to vše ve společnosti grapefruitových, pomerančových i citrónových hájů. Dominantou města je velký římský amfiteátr ze 2. stol. n. l., ovšem nejfotogeničtějším místem v Side jsou ruiny antických chrámů u jachetního přístavu. Nekonečně dlouhé písečné pláže vybízejí ke koupání a relaxaci; ve spojení s kvalitními službami místních hotelů si lze zdejší dovolenou opravdu užít ve velkém stylu.

moře a pláže

Břehy Turecké riviéry jsou omývány Středozemním mořem. Voda je zde průzračně modrá a dlouhé, převážně písčité, pláže s občasným výskytem oblázků jsou ideálním místem pro pohodovou letní dovolenou. Díky pestré nabídce plážových sportů se zde rozhodně nebudete nudit.

Oblíbené středisko Side je vyhlášené svou krásnou písečnou pláží, jejíž západní část se právem řadí k vůbec nejhezčím v Turecku. Díky jemnému písku i pozvolnému vstupu do vody je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

Podél pobřeží Alanye se táhne pověstná Kleopatřina pláž. Říká se, že Marcus Antonius na pláž nechal navézt jemný písek a daroval ji Kleopatře jako svatební dar. Moře je zde azurově modré, voda čistá a díky občasným větším vlnám si ho zamilují především vyznavači jízdy na vodním skútru, nafukovacích atrakcích či vodních lyžích. Samotný život na pláži je velmi rušný a je třeba počítat s hlasitou hudbou, množstvím turistů na pláži i se všudypřítomnou vůní pečeného masa, ryb a pochutin linoucí se od grilů na pobřežní promenádě a na samotné pláži.

  • hotelové
  • apartmánové

0 zájezdů / ubytování