Folgaria / Lavarone aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Zobrazit kompletní nabídku zájezdů do střediska Folgaria / Lavarone.

Webkamery

Reporty ze střediska

25. 3. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria/Lavarone je do 30 cm nesouvislé sněhové pokrývky a to již pouze na sjezdovkách. Slunečné počasí a vysoké teploty se podepisují na kvalitě lyžování. Dopoledne jsou tratě ještě v dobrém stavu, odpoledne už ale sníh rychle těžkne a taje. Lavarone, Costa, Serrada a běžkařský okruh Millegrobbe už jsou z důvodu nedostatku sněhu uzavřeny. Aktuálně se teploty pohybují od 10 do 14 °C.

Předpověď počasí

Výhled na tento týden je opět jarní. Denní teploty dosáhnou až 16 °C, v noci klesnou k -4 až 2 °C. Celý týden se očekává slunečno.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Vzhledem ke končící sezóně se v místních barech pořádají párty s živou hudbou a nabízejí drinky za zvýhodněné ceny.

18. 3. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria/Lavarone je aktuálně sníh pouze na sjezdovkách, oficiální čísla udávají sílu od 35 do 80 cm. Ačkoliv připadlo 10 cm nového sněhu, bohužel rychle taje. Kvalita lyžování se zhoršuje s vyššími teplotami a slunečným počasím. Ke konci minulého týdne byl sníh převážně těžký a mokrý, nicméně jsou dosud všechny sjezdovky otevřeny. Uzavřeno je propojení z Fondo Grande na Passo Coe. V sobotu 23. 3. bude uzavřena Costa a Serrada. Teploty v noci klesají lehce pod nulu, přes den dosahují k 6 až 12 °C.

Předpověď počasí

Výhled na tento týden je vyloženě jarní, denní teploty mají být až 18 °C. V noci po celý týden teploty neklesnou bod mrazu a budou se držet plusových hodnot.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • 20.-24. 3. - Mistrovství Evropy v krasobruslení UISP v Palasportu

 • 23.-.24. 3.Millegrobbe závod v běžkování

12. 3. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria/ Lavarone je aktuálně sníh pouze na sjezdovkách v síle od 35 do 80 cm. Kvalita lyžování se zhoršuje s vyššími teplotami – dopoledne jsou sjezdovky upraveny, místy se ale objevují ledové plotny a sníh taje. Aktuálně je nejméně příznivá situace na Costě, kde se sjezdovky zužují a na dojezdech se tvoří kaluže a sněhová břečka. Obdobně je tomu v Lavarone, nicméně kromě jedné sjezdovky u Passo Coe jsou všechny sjezdovky otevřené. Teploty v noci klesají k nule, přes den šplhají k 6 až k 10 °C.

Předpověď počasí

Tento týden přijde ochlazení, v noci klesnou teploty pod nulu, přes den se budou pohybovat kolem 4 až 8 °C. Očekáváme polojasno až zataženo, na víkend se předpokládají dešťové, nebo sněhové přeháňky.

Zajímavosti a akce ve středisku

FIS Children Cup – 13.-16. 3. 2019 - 4denní závod ve sjezdovém lyžování, kde se představí mladí závodníci z celého světa. Závod bude probíhat na Fondo Grande a v Costě.

4. 3. 2019

autor: Hodbodova Irena

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria / Lavarone je aktuálně sníh pouze na sjezdovkách v síle od 35-60 cm. Až na jednu sjezdovku jsou v provozu všechny. Každé ráno se tratě upravují, odpoledne však sníh vlivem rostoucích teplot těžkne a taje. Traversy mezi sjezdovkami jsou travnaté a místy s loužemi. Teploty v noci klesají k bodu mrazu, přes den šplhají až k 10 °C.

Předpověď počasí

Tento týden přijde lehké ochlazení, v noci klesnou teploty pod nulu. Počasí bude proměnlivé, polojasno až zataženo, déšť přijde pravděpodobně v pondělí a v pátek. Sněžení se očekává až okolo poloviny března.

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníkům střediska doporučujeme zúčastnit se následujících akcí:

 • Costa 4. 3. ve 20:30 Fiaccolata di Carnevale - sjezd s pochodněmi v podání místních lyžařských instruktorů, zdarma se podává svařené víno a Bertold pro děti.

 • Lavarone 5. 3. v 18:00 Fiaccolata di Carnevale - sjezd s pochodněmi v podání místních lyžařských instruktorů, zdarma se podává svařené víno a Bertold pro děti.

 • Attento al lupo 5. 3. v 11:00 Fondo Piccolo – zábavná hra na lyžích, snowboardu i bez pro všechny od 6 do 90 let. Hledejte zvířátka, sbírejte body a vyhněte se hladovému vlkovi! Kdo bude mít do 90 minut nejvíce bodů, vyhrává. Startovné 5 €.

 • 5. 3. na piazzettě Millecose ve Folgarii od 17:30 vystoupení sboru z Rovereta.

Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně

25. 2. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Folgaria / Lavarone jsou otevřeny všechny sjezdové tratě. Pokrývá je přibližně 40-60 cm umělého sněhu, který je každé ráno kvalitně upraven. Přes den sníh bohužel těžkne, je mokrý a tvoří se muldy. Na traversech se objevují louže a tráva. Mimo sjezdovky sníh není. Teploty se momentálně pohybují kolem 3 °C.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme převážně jasno až polojasno s denními teplotami 11-15 °C. Nad bodem mrazu se budou teploty držet i přes noc.

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníkům střediska doporučujeme zúčastnit se následujících akcí:

 • 25. 2. Le Fiaccolate di Carnevale – sjezd s pochodněmi v 18:30 na Fondo Piccolo,

 • 2. 3. Carnevale al Mülpoch (San Sebastiano) – procházka na sněžnicích od 20:30 se zastávkou na svařené víno či horkou čokoládu s návštěvou farmy Maso Guez (vstupné činí 10 € za dospělou osobu, 5 € za dítě),

 • 3. 3. Trentino Ski Sunrise – snídaně a pozorování východu slunce na horské chatě Baita Tonda, sraz v 5:45 na Serradě u lanovky.


Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně

18. 2. 2019

autor: Hodbodova Irena

Aktuální sněhové podmínky

Sněhová pokrývka na sjezdových tratích lyžařského střediska Folgaria / Lavarone dosahuje maximálně 50 cm. Sníh je bohužel mokrý a těžký a na přejezdech je ho nedostatek. Mimo sjezdovky sníh není. Teploty se pohybují od 0 do 10 °C.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme převážně slunečno s teplotami až 13 °C. Noční teploty se budou držet kolem 0 °C, ke konci týdne předpokládáme jejich pokles pod bod mrazu.

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníkům střediska doporučujeme zúčastnit se následujících akcí:

 • 18.-19. února Ski Test Pool Sci Italia 2019 (Fondo Grande) – prezentace nejnovějších lyžařských produktů,

 • 23. února Aperitivo Bianco (centrum Folgarie) – živá hudba a program pro dospělé i děti s aperitivem od 17 hodin,

 • 23.-24. února Tour delle Alpi (Fondo Grande) – ski test Head,

 • 23.-24. února 4Matic Tour Mercedes Benz (Fondo Grande) – prezentace vozů Mercedes Benz s možností vyzkoušení lyží Atomic.

11. 2. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

Sjezdové tratě lyžařského střediska Folgaria / Lavarone pokrývá přibližně 80 cm sněhu, mimo sjezdovky leží zhruba 10 cm sněhu. Lyžuje se na kvalitně upraveném manšestru. Teploty se pohybují od 3 do 6 °C .

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme převážně slunečno s teplotami od -6 do 12 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníkům střediska doporučujeme zúčastnit se 16. a 17. února akce Ski Test Pool Sci Italia 2019 (Fondo Grande), během které máte možnost zdarma vyzkoušet novinky v lyžařském vybavení pro nadcházející sezónu. 16. a 17. února 2019 se taktéž koná závod na kolech pod názvem Boardercross Bike Race (Passo Coe) na sjezdovce Termental. Závodné činí 25 €.

Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně

4. 2. 2019

autor: Hodbodova Irena

Aktuální sněhové podmínky

Sjezdové tratě lyžařského střediska Folgaria pokrývá 80-120 cm sněhu. Půl metru čerstvého nasněžilo uplynulý víkend. Mimo sjezdovky leží 15-20 cm. Lyžuje se na kvalitním manšestru. Nejnižší teploty ukazují -5 °C, nejvyšší pak 3 °C nad bodem mrazu.

Předpověď počasí

Návštěvníci střediska se mohou těšit na jasné slunečné počasí s příjemnými teplotami okolo 6 °C nad nulou, v noci klesne teplota k -4 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • 9. 2. Závod „50+11 Trofeo del Barba“: závod v běžkování, kategorie mužů na 10 km, kategorie žen na 5 km. Pořádá se na běžkařské trati Passo Coe. Začátek je v 9:30.
 • 9. 2. Párty Revival Anni 80: párty ve stylu 80. let s živou hudbou na svahu v Baita Tonda. Začátek je ve 12 hodin, večer se párty přesune ze svahu do centra Folgarie, kde bude pokračovat v baru Cantina.
 • 10. 2. Závod Catch the color: závod pro každého na Fondo Grande. Kdo nejrychleji najde barevné zastávky umístěné na sjezdovkách, vyhrává. Zápis začíná v 10 hodin, začátek závodu je ve 13:30.
Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně

28. 1. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

Během posledních dnů přibylo ve středisku Folgaria / Lavarone zhruba 10 cm prašanu. Celkem pokrývá svahy 30-50 cm sněhu, mimo sjezdovky leží přibližně 10 cm sněhu. Lyžuje se na kvalitně upraveném manšestru. Teploty se pohybují od -7 do 2 °C.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme převážně zataženo. Na konec týdne hlásí předpověď počasí vydatné sněhové přeháňky (má napadnout až 70 cm čerstvého sněhu).

Zajímavosti a akce ve středisku

Návštěvníkům střediska doporučujeme zúčastnit se Trentina Ski Sunrise - pozorování východu slunce spolu se snídaní v horské chatě Baita Tonda s možností lyžování na sjezdovkách Pra Grant a Serrada (nelyžaři mohou sjet lanovkou zpět do Serrady). Akce se koná 3. února od 6:15. Sraz je u lanovky v Serradě. Cena činí 15 €.

21. 1. 2019

autor: Irena Hodboďová

Aktuální sněhové podmínky

Ve středisku Folgaria / Lavarone se lyžuje na upraveném manšestru. Sjezdovky mají tvrdší povrch a pokrývá je 30-50 cm sněhu. Mimo sjezdové tratě sníh neleží. Během posledních třech dnů napadl zhruba 1 cm čerstvého prašanu. Teploty se aktuálně pohybují od -5 do 3 °C.

Předpověď počasí

Tento týden očekáváme polojasno s teplotami -7 až 2 °C.

Zajímavosti a akce ve středisku

 • Rossignol X Color Tour - 26.-27. ledna, závod o zajímavé ceny, vstupné 5 €
 • Under Ice ANIS 2019 - 26.-27. ledna, 34. sraz národní asociace instruktorů potápění ANIS, podívaná na potápění na zmrzlém jezeře v Lavarone

Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně Folgaria / Lavarone aktuálně

31. 12. 2014

autor: Daniel Steidler

toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu je na tom po vydatných sněhových srážkách 27. 12. se sněhem dobře, uvádí 45 centimetrů čerstvého sněhu, je jasno až polojasno, teploty -1 až -8°C.

20. 3. 2014

autor: Daniel Steidler

i toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu se po vydatných sněhových srážkách této zimy stále doslova koupe v nebývalých záplavách sněhu a uvádí na své poměry skutečně vysoce nadstandardní hodnoty - 100 centimetrů kompaktního přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 200 cm, je slunečno, bezvětří, tedy ideální lyžařské podmínky, vše je v plném provozu! V sobotu a zejména v neděli je očekáváno silné sněžení.

12. 3. 2014

autor: Daniel Steidler

i toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu se po vydatných sněhových srážkách této zimy stále doslova koupe v nebývalých záplavách sněhu a uvádí na své poměry skutečně vysoce nadstandardní hodnoty - 100 centimetrů kompaktního přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 200 cm, je slunečno, bezvětří, tedy ideální lyžařské podmínky, vše je v plném provozu!

24. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

i toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu se po vydatných sněhových srážkách této zimy doslova koupe v nebývalých záplavách sněhu a uvádí na své poměry skutečně vysoce nadstandardní hodnoty - 100 centimetrů přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 200 cm. Je slunečno, bezvětří, v horních pasážích teplota přes den na nule, v údolí +4°C, panují ideální lyžařské podmínky, vše je v plném provozu!

10. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

i toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu se po posledních sněhových srážkách doslova koupe v nebývalých záplavách sněhu a uvádí na své poměry skutečně vysoce nadstandardní hodnoty - 100 centimetrů přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 200 cm. V průměru 150 cm prašanu (poslední vydatné sněžení dnes, sněžit má i zítra), panují ideální lyžařské podmínky, vše v plném provozu!

4. 2. 2014

autor: Daniel Steidler

i toto oblíbené rodinné středisko v Trentinu se po posledních sněhových srážkách doslova koupe v nebývalých záplavách sněhu a uvádí na své poměry skutečně vysoce nadstandardní hodnoty - 100 centimetrů přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 200 cm. V průměru 150 cm prašanu (poslední sněžení včera), dnes panují naprosto ideální lyžařské podmínky, vše v plném provozu, zítra očekáváno dalších 15 centimetrů.

10. 1. 2014

autor: Daniel Steidler

v Trentinu je toto středisko, jež neleží extrémně vysoko, často „popelkou“, co se výše přírodní sněhové pokrývky týče. Nyní ovšem boduje po silném sněžení posledních dnů údaji 50 centimetrů přírodního sněhu v údolí, na vrcholcích pak 100 cm. A pozor – jde o sníh dosud čerstvý (naposledy zde sněžilo 5. 1.), bílá pokrývka je tvořena prašanem.

26. 11. 2013

autor: Nev-Dama

Středisko bude oficiálně otevřeno od 30.11.2013, sněhové podmínky jsou ideální již dnes.

aktuálně z Alp aktuálně z Alp

Zobrazit archivní reporty

Novinky
×
13. 06. 2019

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč