Katschberg aktuálně hlásí

Střediska se zprávami

Zobrazit kompletní nabídku zájezdů do střediska Katschberg.

Webkamery

Reporty ze střediska

12. 3. 2018

autor: Adéla Repáková

Lyžařské středisko Katschberg pokrývá souvislá vrstva sněhu o výšce 80-180 cm. Aktuálně převažuje na svazích tvrdší sníh, který je částečně přilnavý. Stav sjezdovek je velmi dobrý. V dopoledních hodinách se lyžuje na kvalitně upraveném manšestru. Ledové plotny se nevyskytují. Z důvodu vyšších odpoledních teplot, které v Katschbergu panovaly o víkendu, byla sněhová pokrývka místy mokrá. Denní teploty jsou velmi příjemné na lyžování, pohybují se kolem nuly nebo mírně nad nulou. Noční teploty klesají k -7 až -3 °C.

Začátek tohoto týdne se nese ve znamení zatažené oblohy a špatné viditelnosti, a to především v horních částech sjezdovek. Lanovka na Aineck byla dnes i včera v dopoledních hodinách z důvodu velké mlhy a celkově špatné viditelnosti uzavřena. Zítra se mohou dokonce objevit občasné dešťové přeháňky. Zlepšení očekáváme ve středu, na kterou hlásí polojasno. Teploty se budou pohybovat lehce nad nulou.


7. 3. 2018

autor: Adéla Repáková

Na svazích v Katschbergu leží 80-180 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. V posledních dnech napadlo zhruba 5 cm nového sněhu. Sjezdové tratě tedy pokrývá čerstvý prašan a díky jejich každodenní úpravě se na nich nevyskytují kameny. Vysoké denní teploty nad nulou způsobily v předchozích dnech tání sněhu a noční teploty kolem -5 °C následné namrznutí sněhové pokrývky. Místy se vyskytly ledové plotny. V provozu jsou všechny lanovky ve středisku.

Začátkem týdne jsme měli v Katschbergu zataženo a podobné počasí očekáváme i nadále. Vyjasnit by se mělo ve druhé polovině týdne. Denní teploty se budou pohybovat mírně pod nulou. Výraznější sněhové přeháňky nejsou na tento týden hlášeny.

27. 2. 2018

autor: Adéla Repáková

Lyžařské středisko Katschberg aktuálně hlásí sněhovou pokrývku o výšce 180 cm na vrcholech sjezdových tratí a 80 cm v údolí. Na svazích převažuje především tvrdý typ sněhu. Kameny se zde díky úpravám svahu a relativně stabilní a přírodní sněhové pokrývce nevyskytují. Objevily se pouze zledovatělé úseky, které jsou způsobeny mrazivými teplotami. V provozu jsou všechny lanovky a vleky střediska.

Momentálně je v Katschbergu velmi chladno a větrno. Teploty klesají až k -25 °C. V údolí je o něco tepleji než na vrcholech. Mrazivé teploty a zatažená obloha vydrží až do středy. Poté přijde oteplení. Ke konci týdne očekáváme jasno až polojasno bez sněhových přeháněk.


21. 2. 2018

autor: Adéla Repáková

V minulém týdnu bylo počasí pro lyžování velmi příjemné. Klienti odjížděli spokojeni. Většina dnů bylo jasno či polojasno. Nyní přetrvávají sněhové přeháňky, kdy napadlo přibližně 10 cm nového sněhu. Sněhové srážky by měly vydržet až do konce týdne. Teplota vzduchu se pohybuje kolem -6 až -10° C, pocitově ale je teplota snesitelnější. Svahy jsou upravené. Sněhová pokrývka je prioritně prašan a to částečně přiléhavý. Klienti informují, že na svahu nejsou nijak výrazně znát zledovatělé plochy. Výška sněhu se odhaduje cca na 120 cm.

 Katschberg aktuálněKatschberg aktuálněKatschberg aktuálněKatschberg aktuálně

13. 2. 2018

autor: Adéla Repáková

Ve středisku Katschberg panují velmi dobré lyžařské podmínky. Sjezdové tratě jsou každý den upravovány. O víkendu a v pondělí napadl čerstvý sníh. Aktuálně v Katschbergu slabě sněží a je zataženo. V následujících dnech očekáváme jasno až polojasno.


20. 3. 2017

autor: Jakub Kratochvíl

V dolních částech oblasti Falkensteiner / Katschberg leží do 10 cm sněhu, v horních polohách ve výšce 2 200 m dosahuje sněhová pokrývka přibližně 40 cm. Během víkendu nám tu nesněžilo. Naopak, poslední týden se teploty držely po nulou a sníh rychle taje. Díky ubývajícímu sněhu se pak podmínky pro lyžování zhoršují. Všechny lanovky jsou ale zatím otevřené, mimo provoz je pouze jedna černá sjezdovka. Následující týden má být podle předpovědi částečně zatažený, některé dny s dešťovými srážkami. Přes den i v noci očekáváme teploty v plusových hodnotách.


13. 3. 2017

autor: Jakub Kratochvíl

Ve spodní oblasti Falkensteiner / Katschberg leží přibližně 30 cm sněhu, v horních polohách ve výšce 2 200 m dosahuje sněhová pokrývka místy až 120 cm. V posledních dnech jsme se dočkali skutečně bohaté nadílky, na svazích přibylo kolem 60 cm krásného nového sněhu. Poslední týden se teploty držely po nulou, bylo dost větrno a intenzivně sněžilo. Podmínky pro lyžování jsou nyní díky srážkám v předchozích dnech výborné. Sjezdovky jsou dobře upravené a všechny lanovky jsou v provozu. Uzavřena je jen jedna černá sjezdovka.

Následující týden má být podle předpovědi celý slunečný, obloha by se měla částečně zatáhnout jen výjimečně. Sněhové ani dešťové srážky už nečekáme. Teploty se budou pohybovat převážně v plusových hodnotách od 2 do 6 °C. Podle všeho nás tedy čekají velmi pěkné dny a skvělé lyžování.


6. 3. 2017

autor: Jakub Kratochvíl

V lyžařské oblasti Falkensteiner / Katschberg leží v údolí asi 10 cm sněhu, v nejvyšších polohách dosahuje sněhová pokrývka přibližně 70 cm. V posledních dnech přibylo na svazích až 20 cm nového sněhu. Lyžuje se na upravených sjezdovkách s pěkným povrchem. S výjimkou jedné černé sjezdovky jsou v provozu všechny lanovky. V případě silnějšího větru bývá občas uzavřena lanovka na Aineck.

Teploty se pohybují nad nulou a stejně tak tomu má být i v nadcházejícím týdnu. V dalších dnech bude podle předpovědi převážně zataženo se sněhovými přeháňkami. V nižších nadmořských výškách bude sníh přecházet v déšť.


20. 2. 2017

autor: Jakub Kratochvíl

V lyžařské oblasti Falkensteiner / Katschberg leží v nejnižších polohách 10 cm sněhu, na vrcholech dosahuje sněhová pokrývka asi 70 cm. Přeháňky v posledních dnech přinesly kolem 1 cm sněhu. S výjimkou jedné černé sjezdovky jsou v provozu všechny lanovky.

Převládá slunečné počasí s vysokými denními teplotami, které místy dosahují až 15 °C. To způsobuje úbytek sněhu na svazích. Lyžuje se na tvrdším povrchu. V dalším týdnu předpověď slibuje zataženou oblohu s občasnými sněhovými srážkami. Předpokládá se, že přibyde 5-10 cm nového sněhu.


8. 3. 2016

autor: Dagmar Fořtová

V nadmořské výšce 2 220 m zimního centra Katschberg leží 90 cm sněhu, ve výšce 1641 m je sněhová vrstva vysoká asi 50 cm. Díky nově napadanému prašanu jsou ráno lyžařské podmínky dokonalé, odpoledne se trochu tvoří boule.

Krajina je celá zasněžená, až pohádková. V provozu je všech 16 vleků, jezdí se na 34 z celkem 35 sjezdovek. Aktuální teplota v údolí je -1 °C, na vrcholu je -8 °C. V úterý očekáváme zataženo s občasnými sněhovými přeháňkami, které by měly postupně ubývat. Ve středu a ve čtvrtek pak bude polojasno až jasno. Teploty se budou pohybovat okolo -2 °C.


Katschberg aktuálněKatschberg aktuálněKatschberg aktuálněKatschberg aktuálně

29. 2. 2016

autor: Dagmar Fořtová

V nadmořské výšce 2 220 m v zimním středisku Katschberg je přibližně 50 cm sněhu, v nižší poloze 1641 m je sněhová vrstva kolem 30 cm. V posledních dnech přibyly na svazích 4 cm čerstvého sněhu.

Sněhové podmínky jsou dobré a sjezdovky mají upravený povrch. Dopoledne se lyžaři můžou těšit na pěkný manšestr, odpoledne se ale místy tvoří ledové plochy.  Jezdí všech 16 vleků a otevřené jsou všechny sjezdovky. Teplota v údolí je -1 °C, na vrcholu je mráz kolem -7 °C.  Během následujících dní očekáváme zataženo a sněžení. Teploty se mají pohybovat kolem bodu mrazu.

Katschberg aktuálněKatschberg aktuálněKatschberg aktuálně

22. 2. 2016

autor: Dagmar Fořtová

V nadmořské výšce 2 220 m v zimním středisku Katschberg leží 50 cm sněhu, ve výšce 1641 m je sněhová vrstva vysoká asi 30 cm. Sjezdovky jsou upravené, ale díky oteplení je sníh těžší. V provozu je všech 16 vleků a lyžuje se na 34 z celkem 35 sjezdovek.

Aktuální teplota v údolí je 3 °C, na vrcholu je kolem nuly. Čeká nás proměnlivý týden. V pondělí bude jasno, v úterý a ve středu očekáváme zataženo s občasnými sněhovými přeháňkami. Teplota přes den bude kolem 5 °C.
Katschberg aktuálněKatschberg aktuálně

8. 2. 2016

autor: Dagmar Fořtová

Ve středisku Katschberg v nadmořské výšce 2 220 m leží 50 cm sněhu a 30 cm ve výšce 1 641 m. Podmínky pro lyžování jsou dobré, sjezdovky jsou zasněžené, jen místy se v odpoledních hodinách tvoří ledové plochy. V provozu je 15 vleků z 16 a 30 z celkem 35 sjezdovek.

Teplota v údolí je mírně nad nulou, na vrcholu pak -3 °C. Také v dalších dnech se mají denní teploty držet těsně nulou a bude zataženo s dešťovými přeháňkami. Ve středu očekáváme polojasno. Tento týden se ve středisku koná karneval, každý den s jiným tematickým programem.
Katschberg aktuálněKatschberg aktuálně


1. 2. 2016

autor: Dagmar Fořtová

V zimním středisku Katschberg v nadmořské výšce 2 220 m leží 60 cm sněhu a 40 cm ve výšce 1 641 m. V posledních dnech pak napadlo 15 cm nového sněhu. Lyžování je dobré, nový sníh vylepšil kvalitu sjezdových tratí. Kvůli vyšším teplotám je ale sníh měkčí a těžší. V provozu je 15 vleků z 16 a 30 z celkem 35 sjezdovek. Aktuální teploty jsou v údolí 8 °C a na vrcholu 2 °C. Také v dalších dnech se budou teploty držet nad bodem mrazu a bude polojasno. Ve středu má podle předpovědi napadnout asi 5 cm nového sněhu. 

 Katschberg aktuálněKatschberg aktuálně

9. 2. 2015

autor: Nikola Dufková

Vysoko položený skiregion Katschberg na rozhraní Salcburska a Korutan má v nadmořské výšce 1500 m sněhovou pokrývku vysokou 2,5 m. V posledních dnech tu přibylo 25 cm krásného nového sněhu. Teplota vzduchu v noci klesá k -11°C, během dne dosahuje až 4°C. Všechny sjezdovky jsou otevřené a dobře připravené. Podmínky pro lyžování jsou výborné. Začátkem týdne očekáváme oblačno se sněhovými přeháňkami, od středy má být jasno. Teploty budou kolísat mezi -10 a 2°C. V úterý a v sobotu je k dispozici večerní sáňkování na zdejší sáňkařské dráze.

7. 1. 2015

autor: Daniel Steidler

Skiareál na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Korutany v oblasti Lungau aktuálně hlásí hodnoty od 45 cm do 60 cm kompaktního sněhu (10 cm sněhu nově napadlo). 50 km sjezdovek ze 70 km je v provozu, běžecké tratě jsou uzavřeny, teplota -4°C, zataženo s prognózou vyjasnění, sněží.

10. 3. 2014

autor: Simona Doležánová

sníh ve středisku: Od 1641 m n. m. do 2220 m n. m. 150 cm – 250 cm sněhu
nový sníh: 0 cm
teplota: ráno 0˚C, jasno, během dne 5-10˚C , bezvětří
kvalita lyžování: všechny lanovky pojízdné, prašan, k večeru občas náledí, manžestr pouze ráno a večer
předpověď počasí: Od úterý do pátku bude jasno, bezvětří, teploty se budou pohybovat od -1 do 5°C. V sobotu se lehce ochladí a očekáváme sněžení.

4. 3. 2014

autor: Simona Doležánová

sníh ve středisku: Od 1641 m n. m. do 2220 m n. m. 200 cm – 300 cm sněhu
nový sníh: v průměru 15 cm
teplota: ráno -2˚C polojasno, během dne 0˚C , bezvětří, mírné sněžení, v noci -4˚C
kvalita lyžování: všechny lanovky pojízdné, prašan, k večeru občas náledí, manžestr pouze ráno a večer
předpověď počasí: V pondělí bude polojasno, teploty se budou pohybovat v rozmezí od -3 do -6 °C. V úterý bude oblačno, sněženení, teplty od -6 do -2 °C. Ve středu očekáváme místy zataženo, lehké sněžení, teploty jako v úterý. Od středy se budou teploty zvyšovat k 0°C, slunečno, malá pravděpodobnost sněžení. Teploty se budou pohybovat během dne kolem 0°C.
zajímavosti: v pondělí a v úterý se u nás v hotelu koná karneval na téma indiáni a kovbojové :-)

24. 2. 2014

autor: Simona Doležánová

sníh ve středisku: Od 1641 m n. m. do 2220 m n. m. 200 cm – 300 cm sněhu
nový sníh: v průměru 10 cm
teplota: ráno -5˚C jasno, během dne -3˚C , bezvětří, slunečno, v noci -4˚C
kvalita lyžování: všechny lanovky pojízdné, prašan, k večeru občas náledí, manžestr pouze ráno a večer
předpověď počasí: V pondělí bude jasno, teploty se budou pohybovat v rozmezí od -3 do -6 °C. V úterý bude obdobné počasí, velice příhodné pro lyžaře. Od středy očekáváme místy zataženo a slabý vítr. Od středy do neděle bude lehce zataženo, malá pravděpodobnost sněžení, místy bude vanout slabý vítr. Teploty se budou pohybovat během dne od -3 do -7°C.

10. 2. 2014

autor: Simona Doležánová

sníh ve středisku: Od 1641 m n. m. do 2220 m n. m. 120 cm – 200 cm sněhu
nový sníh: v průměru 50 cm
teplota: ráno -4˚C zataženo, během dne 1˚C , oblačno místy polojasno a v noci -15˚C zataženo
kvalita lyžování: některé sjezdovky nejezdí kvůli mlze, lepší Aineck z druhé strany než od hotelu Falkensteiner, prašan, manžestr pouze ráno
předpověď počasí: Neděle silné sněžení od ranních hodin, později bude sněžení ustupovat. Pondělí bude polojasno, s večerem přicházející oblačnost, v noci na úterý bude sněžet s deštěm a teploty se budou pohybovat od -3°C do 5°C. Od úterý do pátku se bude střídat oblačnost a popojasno, během dne budou 4 - 5°C.

Zobrazit archivní reporty

Novinky
×
13. 06. 2019

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč