aktuálně hlásí

Zobrazit kompletní nabídku zájezdů do střediska .

Webkamery

Reporty ze střediska

18. 3. 2019

autor: Simona Krejčířová

Aktuální sněhové podmínky

V lyžařském středisku Vars leží aktuálně 55-90 cm sněhu v závislosti na nadmořské poloze. Na sjezdovkách je sněhová vrstva již slabší, ale pro lyžování plně dostačující. Stále se jezdí také na červené spodní Olympijské sjezdovce vedoucí k rezidenci Pra Sainte Marie v části Vars Sainte Marie. Tratě jsou upravené a neobjevují se žádné vydřené plochy ani kameny. Vzhledem k proměnlivému počasí se mění také kvalita sněhu. Zpravidla dopoledne je sníh na dobré úrovni, odpoledne už se tvoří firn (jarní sníh).

Ve středisku aktuálně vládne slunečné počasí s teplotami od -8 °C do 4 °C. Středisko aktuálně hlasí 2. stupeň lavinového nebezpečí.

Předpověď počasí

Na začátek týdne je předpověď příznivá, očekává se návrat jarního počasí a teploty od -4 °C do 4 °C. V úterý dopoledne bude jasno, odpoledne již oblačno. Také středa bude ve znamení větší oblačnosti. Do konce týdne je pravděpodobnost sněžení minimální.

Zajímavosti a akce ve středisku

  • Tradiční provensálské trhy - každé úterý ve Vars les Claux

  • 21. 3.-23. 3. Vars - mistrovství světa v rychlostním lyžování na letmém kilometru KL; ve čtvrtek 21. 3. slavnostní zahájení s ohňostrojem, v pátek a v sobotu od 9:30 závody, v sobotu odpoledne slavnostní vyhlášení výsledků a rozdání cen.

26. 11. 2018

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

26. 3. 2018

autor: Milan Daniel

Aktuální sněhové podmínky

Sněhová nadílka je v Risoulu velmi bohatá. Dosahuje výšky 165-235 cm – to je zhruba o metr více než loni. Vzhledem k poměrně nízkým teplotám (přes den -5 až 0 °C, v noci kolem -5 °C) sníh na sjezdovkách drží, nepovoluje, nevyskytují se ledové plotny ani kameny. Sjezdové tratě jsou každé ráno perfektně upravené. Hrozba lavinového nebezpečí byla snížena na stupeň číslo 2.

Předpověď počasí na tento týden

Na pondělí hlásí předpověď polojasno bez srážek. V úterý a ve středu bude přibývat oblačnost s možným výskytem přeháněk. Po zbytek týdne bude proměnlivé počasí s rostoucími teplotami.

Zajímavosti a akce

  • Festival humoru: koná se od 25. do 30. března

  • Pravidelný trh lokálních a provensálských produktů: probíhá v pátek 30. března


19. 3. 2018

autor: Milan Daniel

Lyžařské středisko Risoul hlásí výborné sněhové podmínky. Na sjezdových tratích leží 195-265 cm sněhu, tedy přibližně o 1 metr více než ve stejném období v loňském roce. V průběhu posledních dnů napadlo 5-10 cm čerstvého sněhu. Vzhledem k nízkým teplotám, které se přes den pohybují ve středisku kolem 0 °C a na hřebenech od -10 do -5 °C, sníh nikde nepovoluje. Sjezdové tratě jsou každé ráno kvalitně upravené, nevyskytují se žádné plotny ani ojedinělé kameny.

V pondělí očekáváme polojasno bez srážek, v úterý jasno, ve středu a ve čtvrtek bude obloha taktéž jasná, ale ochladí se. Na pátek a sobotu hlásí předpověď počasí polojasnou oblohu.

V úterý 20. března se můžete těšit na bluesový koncert – AWEK, ve středu 21. března proběhne představení humoristické magie – Eric Leblon a každý pátek se koná pravidelný trh lokálních a provensálských produktů.


19. 3. 2018

autor: Bohouš Vilímek

Na svazích lyžařského střediska Vars leží 195-265 cm sněhu v závislosti na nadmořské výšce. Během posledních dnů napadlo přibližně 10 cm nového sněhu. Sněhu je tedy dostatek a díky nízkým teplotám krásně drží. Většina sjezdových tratí je každé ráno perfektně upravená, nevyskytují se ledové plotny ani kameny. Je hlášen 4. stupeň lavinového nebezpečí. Noční teploty se ve středisku pohybují kolem -10 °C, přes den rostou k bodu mrazu, denní teploty na vrcholech dosahují zhruba -10 °C.

Předpověď počasí na následující dny je příznivá. Začátkem týdne očekáváme jasno a stejné teploty jako dosud, ve středu a ve čtvrtek se ochladí. Obloha bude stále jasná.

Návštěvníkům střediska doporučujeme v úterý 20. března navštívit trh lokálních a provensálských produktů nebo se zúčastnit sjezdu na saních pod kabinovou lanovkou Chabrieres, který probíhá od 16:30 hod. 27. března až 1. dubna se můžete těšit na pokusy o překonání místního světového rekordu 254,946 km/h v rychlostním lyžovaní na stadionu vysokorychlostního lyžování.


22. 2. 2018

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

6. 2. 2018

autor: Simona Krejčířová

Na svazích lyžařského střediska Risoul leží přibližně 80-160 cm sněhu dle nadmořské výšky. Čerstvý sníh napadl v pondělí dopoledne. Sjezdové tratě jsou každý den perfektně upravené, kvalita sněhu je velmi dobrá – v horních úsecích střediska se lyžuje na prašanu. Ledové plotny se tvoří pouze ojediněle, kameny nehrozí nikde. Denní teploty ve středisku se pohybují kolem -3 °C, noční teploty kolem -9 °C. V následujících dnech nás čeká oblačná obloha a další sněžení.

Naši klienti si mohou během týdne zpestřit dovolenou návštěvou místního kina, ve kterém promítají filmy v angličtině nebo návštěvou diskotéky v Grotte du Yeti. V pátek budou ve středisku v čase 9:00-17:00 probíhat velké provensálské trhy plné francouzského vína, sýrů, medu, sladkostí i dalšího zboží. V neděli nás čeká slavnostní přípitek u informačního centra.


5. 2. 2018

autor: Milan Daniel

Na svazích lyžařského střediska Vars leží 170-225 cm sněhu. Kvalita lyžování je vysoká. Vzhledem k teplotám pod bodem mrazu, které se přes den na vrcholech pohybují pod -5 °C a v noci kolem -10 °C, sníh nikde nepolevuje, netvoří se žádné plotny ani kameny. Sněhu je mnohem více než loni touto dobou a je hlášen třetí stupeň lavinového nebezpečí.

Aktuálně je ve Varsu zataženo a mírně sněží. V úterý očekáváme zataženou oblohu bez sněžení, od středy se vyjasní. Ve čtvrtek a pátek bude slunečno.

Návštěvníci střediska Vars se mohou těšit na zajímavý doprovodný program. V úterý se koná pravidelný trh lokálních a provensálských produktů a v odpoledních hodinách probíhá sjezd na saních pod kabinovou lanovkou Chabrieres. Ve středu se můžete zúčastnit večerní procházky za svitu měsíce.


11. 12. 2017

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

13. 11. 2017

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálně

20. 3. 2017

autor: Alena Šimková

Na svazích v okolí střediska Vars leží mezi 30 a 100 cm sněhu. V posledních dnech nebyly žádné sněhové srážky. Lyžuje se na pěkném povrchu, který má různou kvalitu. Ve vyšších polohách je výborné lyžování, ve spodních částech bývá odpoledne mokrý těžší sníh. Sjezdovky jsou pečlivě upravené, ráno bývá připravený manšestr.

Pokračuje velmi příjemné počasí s jasnou oblohou a sluníčkem, která láká k pobytu venku. Ideální pro milovníky pohodového jarního lyžování. V pondělí a v úterý bude ještě teplo a slunečno, od středy očekáváme více oblačnosti s možností přeháněk. Teploty se budou pohybovat mezi 5 a 12 °C. V úterý se koná pravidelný trh s místními provensálskými produkty.


13. 3. 2017

autor: Simona Krejčířová

V lyžařském středisku Risoul leží v nadmořské výšce 1 850 m asi 90 cm sněhu, v poloze 2 750 m je sněhová vrstva vysoká kolem 155 cm. Naposledy sněžilo minulé pondělí, kdy přibylo asi 20 cm sněhu. Kvalita lyžování je velmi dobrá, v horních partiích jsou sjezdovky tvrdší, dole ve středisku sníh měkne. Otevřeno je 110 ze 115 sjezdovek a 41 ze 42 vleků a lanovek. Ohlášené lavinové nebezpečí se pohybuje mezi stupni 2-5.

Noční teploty se drží pod bodem mrazu na -5 ˚C, odpoledne se otepluje na přibližně 3 ˚C. V první polovině týdne očekáváme slunečné počasí s podobnými teplotami. Koncem týdne by mohlo i sněžit. V neděli v podvečer pořádáme u info centra přípitek pro hosty, v pátek navštivte pravidelné provensálské trhy v centru střediska.


13. 3. 2017

autor: Alena Šimková

Na různých místech v okolí střediska Vars leží mezi 30 a 130 cm sněhu. V posledních dnech nesněžilo. Lyžuje se na pěkném jarním sněhu, s různou kvalitou – od vynikající ve vyšší nadmořské výšce až po mokrý těžký sníh v nižších polohách. Sjezdovky jsou pečlivě upravené, ráno bývá připravený pěkný manšestr.

Užíváme si krásné slunečné počasí lákající k pobytu venku a slunění na horských terasách. Jedním slovem výborné podmínky pro milovníky jarního pohodového lyžování. I v dalším týdnu nás čekají teplé dny s modrou oblohou a sluníčkem. Teploty se budou pohybovat mezi 2 a 10 °C. V úterý 14. března si nenechte ujít pravidelný trh s místními provensálskými specialitami.


6. 3. 2017

autor: Milan Daniel

Ve středisku Risoul v poloze 1 850 m leží přibližně 75 cm sněhu, v nadmořské výšce 2 750 m je sněhová vrstva kolem 140 cm. V posledních dnech přibylo mezi 20 a 30 cm čerstvého sněhu. Vyhlášený byl 3. stupeň lavinového nebezpečí. Díky nové sněhové nadílce je lyžování nyní velmi kvalitní, přírodního sněhu je dostatek a sjezdovky jsou již většinou dobře upravené. V místech s větším pohybem lyžařů se na čerstvém sněhu odpoledne mohou ojediněle tvořit muldy.

Odpolední teplota se pohybuje kolem 5 ˚C, v noci klesá k bodu mrazu. Během týdne se očekává zpočátku zataženo se sněhovými přeháňkami a výrazným větrem. V úterý má vítr slábnout a bude se vyjasňovat. Od středy by již mělo převládat slunečné počasí. V pátek navštivte pravidelné provensálské trhy v centru střediska.


6. 3. 2017

autor: Milan Daniel

Na různých místech v okolí střediska Vars leží mezi 75 a 140 cm sněhu. V posledních dnech přibylo 20-30 cm nového sněhu. V oblasti byl vyhlášen 4. stupeň lavinového nebezpečí. Lyžuje se na převážně upravených sjezdovkách, které můžeme hodnotit jako výborné. Máme dostatečnou zásobu kvalitního přírodního sněhu, včetně čerstvé nadílky z posledních dní. V odpoledních hodinách se na frekventovaných místech se z čerstvého sněhu ojediněle tvoří boule.

V pondělí bude převážně zataženo se sněžením a silnějším větrem, od úterý se bude počasí postupně zlepšovat, středu očekáváme slunečné počasí. Teploty se budou pohybovat mezi -5 a 0 °C. V úterý 7. března se koná pravidelný trh s místními a provensálskými specialitami. V sobotu 11. března se uskuteční juniorské mistrovství Francie v rychlostním sjezdovém lyžování. 


10. 2. 2017

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

23. 1. 2017

autor: Simona Krejčířová

Ve středisku Risoul v poloze 1 850 m leží 45 cm sněhu, v nadmořské výšce kolem 2 750 m je sněhová vrstva 120 cm. Lyžuje se na tvrdším sněhu se slabou vrstvou prašanu. Jeho kvalita je velmi dobrá. Ledové plotny se netvoří, dojezdy tratí jsou výborné. Otevřeno je 102 ze 115 sjezdovek a 40 ze 42 vleků.

Odpolední teplota se pohybuje kolem -2 ˚C, v noci klesá na -10 ˚C. Během týdne se očekává převážně slunečné počasí. Začátkem týdne má být teplota mezi -3 a 5 ˚C, v dalších dnech bude o něco chladněji, od -5 do 3 ˚C. V neděli se pořádá přípitek svařeným vínem u info centra, v pátek navštivte provensálské trhy v centru střediska.


23. 1. 2017

autor: Alena Šimková

Na různých místech v okolí střediska Vars leží mezi 25 a 120 cm sněhu. V posledních dnech nebyly žádné sněhové srážky.  Lyžuje se na upravených sjezdovkách, které můžeme hodnotit jako dobré. Sníh je v horních polohách čerstvý, dole tvrdší. Občas se objeví plotny. Každé ráno je připravený pěkný manšestr a k pohodě přispívá i slunečné počasí. Jasno bude i celý následující týden s teplotami mezi -7 a 0 °C. Od 23. do 25. ledna se konají závody Evropského poháru ve snowboardingu a v sobotu se jede Free ride World Qualifier.


17. 1. 2017

autor: Alena Šimková

V zimním středisku Vars leží v různých polohách mezi 30 a 130 cm sněhu. V posledních dnech nasněžilo 5 cm nového prašanu.  Lyžování můžeme hodnotit jako výborné. Máme pěkný čerstvý sníh, slunečné počasí i dobrou upravenost sjezdovek. Ráno bývá připravený pěkný manšestr. Je však velmi chladno s teplotami -18 až -7 °C. Obloha bude jasná i v následujícím týdnu, teploty se budou pohybovat od -11 do -6 °C.  


16. 1. 2017

autor: Milan Daniel

V centru střediska Risoul leží minimálně 45 cm sněhu, v nadmořské výšce kolem 2 400 m je ho asi 120 cm. Během minulého týdne připadlo až 25 cm nového sněhu. Lyžuje se na pěkném prašanu, sjezdovky jsou upravené a přírodního sněhu je dostatek. Bylo však vyhlášeno lavinové nebezpečí 3. stupně, proto není bezpečné opouštět označené tratě.

Aktuální teplota přes den je kolem -10 ˚C, na hřebenech -15 ˚C a v noci klesá až na -20 ˚C. Během celého týdne se očekává jasné nebo polojasné mrazivé počasí.  Od čtvrtka má být mírné oteplení.  V úterý 17. ledna se přijďte podívat na ukázku skoků do velkého nafukovacího doskočiště a ukázku detektorů obětí lavin. Ve středu 18. ledna jste zváni na podvečerní sjezd s pochodněmi a v pátek 20. ledna se koná pravidelný páteční trh lokálních a regionálních výrobků. Během celého týdne můžete navštívit také večerní koncerty.

29. 11. 2016

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

10. 11. 2016

autor: Margareta Paclíková

Risoul / Vars aktuálně

21. 3. 2016

autor: Alena Šimková

V zimním středisku Vars je v různých polohách mezi 50 a 100 cm sněhu. V posledních dnech nesněžilo.  Lyžování můžeme hodnotit jako výborné. Sjezdovky jsou dobře upravené, sníh zatím netaje a počasí je víc než příjemné. Máme slunečné počasí s denními teplotami od 2 do 6 °C.

Počasí v následujícím týdnu bude proměnlivé. V úterý se zatáhne, ale ve středu a ve čtvrtek obloha vyjasní. Od pátku bude opět zataženo. Teploty se budou držet nad nulou. Ve dnech 19. do 21. března se na sjezdovce Grand Vallon uskuteční závody ve sjezdu na horských kolech. Od 21. do 23. března se jedou závody světového poháru v rychlostním lyžování.

14. 3. 2016

autor: Milan Daniel

Ve středisku Vars nyní leží od 110 do 140 cm sněhu. Po bohaté sněhové nadílce před deseti dny je dostatek kvalitního sněhu a tedy dobré podmínky k lyžování. Aktuální denní teplota v centru se drží kolem 3 °C, na hřebenech klesá až na -5 °C. Byl vyhlášen 3. stupeň lavinového nebezpečí. Doporučuje se pohyb výhradně po značených trasách. S výjimkou středy, kdy bude zataženo se sněhovými přeháňkami, má být celý další týden jasno nebo polojasno. V noci očekáváme mráz, přes den bude mírně nad nulou. Na hřebenech bude mrznout po celý den. Od pátku se bude mírně oteplovat.

V úterý se ve Vars les Claux koná trh lokálních produktů a vpodvečer je na programu sjezd na saních či bobech od horní stanice kabinkové lanovky. Ve čtvrtek dopoledne si můžete zapojit do tvorby sněhových soch. Od 19. do 21. března se na sjezdovce Grand Vallon uskuteční závody ve sjezdu na horských kolech. Od 21. do 23. března se jedou závody světového poháru v rychlostním lyžování.

14. 3. 2016

autor: Simona Krejčířová

V centru střediska Risoul leží minimálně 110 cm sněhu, v nadmořské výšce kolem 2 400 m je ho asi 140 cm. Poslední nově napadlý sníh je z neděle. Lyžuje se na pěkném prašanu, sjezdovky jsou upravené. Dobrou kvalitu si sníh udrží minimálně i další týden. Lyžařské propojení mezi středisky Risoul a Vars je bez problémů. Otevřeno je 95 % sjezdovek.

Aktuální teplota přes den je kolem 1 ˚C, v noci klesá na -5 ˚C. Předpověď na úterý a středu hlásí ochlazení a mírné sněžení. Ve čtvrtek a v pátek by se mělo oteplit. V pátek a v sobotu bude opět slunečno. Každou neděli večer vítáme nové hosty u pokladny skipasů. Podává se víno a teplá čokoláda. Ve středu 16. března se uskuteční výlet na sněžnicích s odborným horským vůdcem. V pátek se na pěší zóně konají pravidelné provensálské trhy.

20. 1. 2016

autor: Alena Šimková

Ve středisku Vars nyní leží od 60 do 70 cm sněhu a během zítřka očekáváme další sněhovou nadílku kolem 5 cm. Sjezdovky jsou dobře upravené. Dobrou zprávou je, že jedno ze dvou spojení se střediskem Risoul je otevřené.

Aktuální teploty jsou pod bodem mrazu, od -7 do -5 ˚C. Je sice zataženo, ale obloha se má postupně vyjasňovat. Ve středu a ve čtvrtek se těšíme na sluníčko s teplotami kolem -4 ˚C a toto počasí má vydržet až do neděle, kdy se teploty udrží mírně pod nulou. Čeká nás tedy pěkný týden s výbornými podmínkami pro lyžování.


12. 1. 2016

autor: Bohumil Vilímek

Zimní centrum Vars hlásí v nadmořské výšce 2500 m přibližně 60 cm. Ve výšce 1800 m pak leží pokrývka vysoká asi 25 cm. V horních polohách leží prašan, jehož kvalita se s výškou snižuje. Upravený manšestr zažijete v ranních hodinách a ve vyšších polohách. Propojení mezi středisky Risoul a Vars je dnes kvůli silnému větru uzavřené. Teploty se drží kolem nuly, na sjezdovkách se pak pohybují mezi -2 a -3 ˚C. Dnes od časného rána celý den sněží a očekává se 10-30 cm nového sněhu. V úterý budou sněhové přeháňky do 5 cm a zároveň se má ochladit.

11. 1. 2016

autor: Simona Krejčířová

V centru střediska Risoul leží minimálně 20 cm sněhu, v nadmořské výšce kolem 2400 m je ho asi 40 cm. V posledních dnech nesněžilo. Na svazích leží pěkný prašan, ale je ho poměrně slabá vrstva. Sjezdovky jsou upravené v mezích možností, kameny nejsou a lyžování je pěkné. Některé sněhem zapadané sjezdovky se budou rolbovat až koncem týdne. V neděli a pondělí není vzhledem k silnému větru otevřené propojení mezi Risoulem a Varsem.

Aktuální teplota přes den je kolem 1 ˚C, v noci klesá na -3 ˚C. Předpověď na pondělí a úterý hlásí mírné noční sněžení na hřebenech, během dne je možnost deště se sněhem. Od středy se má obloha vyjasňovat. Každou neděli je v 18 hodin přivítání u pokladny skipasů. Podává se víno a teplá čokoláda. Tento týden se ve středu uskuteční výlet na sněžnicích s odborným horským vůdcem. V pátek se na pěší zóně konají pravidelné provensálské trhy.

6. 1. 2016

autor: Jan Sochor

Risoul / Vars aktuálněRisoul / Vars aktuálně

23. 3. 2015

autor: Simona Krejčířová

Ve Vars leží v nadmořské výšce 1850 m přibližně 70 cm sněhu. V 2750 m je pak 140 cm vysoká sněhová pokrývka. Během víkendu přibylo 10 cm prašanu. V poloze nad 1500 m má sněžit i v nadcházejícím týdnu. Ranní teploty klesají na -5 až 0°C, odpolední maxima jsou -1 až 3°C. Lyžařské podmínky jsou stále velmi dobré, na hřebenech leží moc pěkný nový prašan. Kvalita dojezdů je dobrá, ve středisku leží jarní, tedy rozbředlý a těžší sníh. Ve výšce 1500-1800 m se ráno občas vyskytují ledové plotny. Otevřeno je 45 lanovek z 52 a 109 sjezdovek z celkových 116. Předpověď počasí slibuje na dnešek jasno a slunečno, od úterý se opět zatáhne s možností dalšího sněžení. Ve středisku pokračují přípravy na Světový pohár v rychlostním lyžování na letmém kilometru, který začíná od 28. března. Tréninky startují už od středy 25. března.

16. 3. 2015

autor: Simona Krejčířová

Zimní středisko Vars hlásí 65 cm sněhu ve výšce 1850 m nad mořem. V poloze 2750 m je sněhová vrstva vysoká 135 cm. Během neděle připadlo 5 cm a očekáváme další sněžení. Ranní teploty se pohybují kolem -2°C, odpolední dosahují 3°C. Můžete se těšit na velmi dobré lyžování, protože na hřebenech leží nový prašan. Také kvalita dojezdů je dobrá, i když ve středisku leží trochu těžší jarní sníh. V nižších polohách, v 1500-1800 m, se ráno občas tvoří ledové plotny. V pondělí a v úterý bude ještě oblačno s možností dalších sněhových přeháněk, od středy má přijít změna počasí. Těšíme se na slunečno a výrazné oteplení.
Středisko žije přípravami na Světový pohár v rychlostním lyžování na letmém kilometru, který začíná 28. března.

26. 1. 2015

autor: Bohmil Vilímek

Ve středisku Vars leží v nadmořské výšce 2750 m celý metr sněhu, ve výšce 1750 m je sněhová vrstva vysoká 40 cm. V úterý tu sněžilo a v závislosti na poloze napadlo 20-30 cm nového sněhu. Teplota ve vyšších polohách klesá na -10˚C až -12˚C , v nižších polohách se pohybuje kolem -6˚C až -2˚C. Na svazích převládá příjemný prašan, každé ráno je vždy připravený pěkný manšestr. V místech s menším množstvím sněhu si správci vypomáhají sněhovými děly. Jezdí se na 80 % sjezdovek. Počátkem týdne má být slunečno, postupně se bude zatahovat, ve čtvrtek se očekává sněžení a v pátek opět slunečno.
V pondělí a v úterý se můžete přijít podívat na ukázky práce profesionálních záchranářů. Ve středu večer se v sálu Office de tourisme uskuteční tematický program na téma objevování severního pólu. V pátek se koná šampionát Maďarska ve Freeride, otevřený i pro další zájemce.

26. 3. 2014

autor: Miloslav Suldovský

sníh ve středisku: Kolem 50-70 cm sněhu v 1650 m.n.m a 150 cm sněhu ve 2750 m.n.m. Na sjezdovkách všude dostatečné množství sněhu, pro lyžování ve volném terénu dobré podmínky od cca 2000 m.
nový sníh: kolem 10-15 cm dole, 20-30 cm nahoře / dole mokrý, nahoře prachový
teplota: Dolní stanice: přes den těsně nad nulou, v noci mrzne / Horní stanice: trvale pod nulou v rozmezí -5 až -12 °C.
kvalita lyžování: Všechny sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu, s dostatečným množstvím sněhu a s tvrdým podkladem. I přes vyšší teploty v předchozím týdnu se drží jejich vysoká kvalita.
předpověď počasí: Návrat zimy v plné síle. Předpověď na týden je velmi pestrá, od zcela slunečných dnů přes polojasno a zataženo až po sněžení. Teploty zpravidla všude a celodenně pod nulou.
zajímavosti: středeční "farmářské trhy" v Les Claux
ostatní: Je otevřený i snowpark s množstvím překážek a několika opravdu velikými můstky.

27. 1. 2014

autor: Simona Krejčířová

sníh ve středisku: max. sněhu ve výšce 2750 m je 150 cm, min. sněhu ve výšce 1850 m je 80 cm
nový sníh: Poslední sníh je z 19.1., od té doby nesněžilo, další sněhové přeháňky hlášeny až na středu.
teplota: ve výšce 1800 m teplota -3 st., ve výšce 2 000 m teplota - 10 st.
kvalita lyžování: Sníh kvalitní nahoře na hřebenech i ve středisku. Jsou velmi dobré i všechny dojezdy až k rezidencím. Ve volném terénu krásný prašan. Umělé zasněžování vždy přes noc - od milulého týdne znatelné ochlazení. Přejezd mezi Varsem a Risoulem je zajištěn, v provozu je 50 vleků a lanovek z 56, fronty nejsou žádné.
předpověď počasí: V neděli 26.1. jasno a slunečno, na hřebenech silný vítr, v pondělí má být oblačno, vítr má slábnout, na úterý hlášeno slunečno, od středy možnost sněhových přeháněk. Teplota v 2000 m kolem - 8 - 10 st.
zajímavosti: Každé úterý se konají ve Varsu les Claux pěkné provencalské trhy vždy od cca 9 hod do cca 17 hod. Možno koupit typické provencalské výrobky - med, marmelády, uzenky, také místní sýry, sladkosti, levanduli, levandulová mýdla, vonné esence, výrobky z olivového dřeva, hračky, sportovní i jiné oblečení. Ve středu ve Vars les Claux noční lyžování, v neděli 26.1. se koná semifinále a finále Světového poháru v rychlostním lyžování na letmém kilometru KL ve Varsu les Claux.

20. 1. 2014

autor: Simona Krejčířová

sníh ve středisku: maximum sněhu ve výšce 2750 m je 150 cm, minimum sněhu ve výšce 1850 m je 90 cm
nový sníh: V neděli 19.1. nasněžilo cca 20 cm nového sněhu, sněhové přeháňky hlášeny i na pondělí
teplota: ve výšce 1800 m teplota 0 st., ve výšce 2 000 m teplota -2 st.
kvalita lyžování: Sníh kvalitní nahoře na hřebenech i ve středisku. Po sobotním a nedělním novém sněhu - cca 20 cm jsou velmi dobré i všechny dojezdy až k rezidencím. Ve volném terénu krásný prašan. Umělé zasněžování vždy přes noc. Přejezd mezi Varsem a Risoulem je zajištěn, v provozu je 50 vleků a lanovek z 56, fronty nejsou žádné.
předpověď počasí: Na pondělí i úterý dopoledne jsou hlášeny ještě sněhové přeháňky, od úterka odpoledne vyjasňování a ve středu odpoledne příchod nové oblačnosti. Teplota v 2000 m kolem 0.
zajímavosti: Každé úterý se konají ve Varsu les Claux pěkné provencalské thy vždy od cca 9 hod do cca 17 hod. Možno koupit typické provencalské výrobky - med, marmelády, uzenky, také místní sýry, sladkosti, levanduli, levandulová mýdla, vonné esence, výrobky z olivového dřeva, hračky, sportovní i jiné oblečení. Ve středu ve Vars les Claux noční lyžování, v pátek 24.1. se koná zahájení Světového poháru v rychlostním lyžování na letmém kilometru KL, koná se od pátku do neděle.

15. 1. 2014

autor: Kateřina Nyčová

sníh ve středisku: 60 cm v nadmořské výšce 1,500 m, 110 cm v nadmořké výšce 2400 m
nový sníh: žádný
teplota: teploty v noci kolem nuly či mírně pod bodem mrazu, přes den nad nulou (cca 2 - 6 stupňů)
kvalita lyžování: Otevřeno asi 85% sjezdovek. Sníh spíše tvrdý a namrzlý, v odpoledních hodinách v nižších polohách měkký a težký.Mimo sjezdovky je terén již s vyběhnutými kamennými ostrůvky. Od dnešního dne by mělo sněžit, lehce, takže bude nový sníh, ale v malém množství.
předpověď počasí: Očekává se počasí denně se sněhovými srážkami - teploty v noci vždy pod nulou, přes den vždy mírně nad nulou

Zobrazit archivní reporty

Novinky
×
13. 06. 2019

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.
Sleva 300 Kč