aktuálně hlásí

Zobrazit kompletní nabídku zájezdů do střediska .

Webkamery

Reporty ze střediska

26. 11. 2018

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálněVal Thorens aktuálně

27. 3. 2018

autor: Markéta Lomská

Aktuální sněhové podmínky

Ve středisku Val Thorens panují na závěr března nevídaně kvalitní sněhové podmínky. Svahy pokrývá bohatá sněhová nadílka, která dosahuje výšky 2,5-4 metry. Během posledních dnů napadlo 5-10 cm čerstvého sněhu. Luxusní lyžování si užijete především v horních částech střediska a na severních svazích, na kterých se každé ráno lyžuje na upraveném manšestru. Odpoledne se objevují měkké boule. Spodní svahy mají tvrdší podklad, takže v odpoledních hodinách se místy vyskytují ledové plotny a firn. Teploty na vrcholech klesají až k -10 °C, ve středisku k -5 °C. Ve slunečných dnech však rtuť teploměru vyšplhá obvykle nad nulu.

Předpověď počasí na tento týden

V pondělí, úterý a ve středu očekáváme zataženo se sněžením. Ve čtvrtek bude polojasno. V pátek se obloha opět zatáhne a bude sněžit. Sluníčka si tedy moc neužijeme, ale mělo by se celkově oteplit.

Zajímavosti a akce

  • Koncert v kostele: každé úterý

  • Trhy: každé úterý a čtvrtek

  • Adrenalinové atrakce: visutá lanovka nad 1300 m širokým a 250 m hlubokým údolím, bobová dráha – 6 km dlouhý sjezd, automobilový ledový okruh, sjezd lyžařských tratí na horských kolech


20. 3. 2018

autor: Markéta Lomská

Ve Val Thorens panují perfektní lyžařské podmínky. Svahy pokrývá 250-400 cm sněhu a neustále padá čerstvý prašan. V průběhu posledních dnů ho přibylo 10-40 cm v závislosti na nadmořské výšce. Lyžování je kvalitní po celý den. Spodní svahy mají tvrdší podklad, takže v odpoledních hodinách se místy objevují plotny, ale horní a zejména severní svahy poskytují lyžařům luxusní lyžování na manšestru. Teploty jsou na březen poměrně nízké, pohybují se kolem -5 °C ve středisku a -10 °C na horních svazích. V tomto týdnu očekáváme polojasno, větrno a pokračující nízké teploty.

Našim klientům doporučujeme navštívit úterní koncert v kostele nebo úterní či čtvrteční trhy. Zimní dovolenou ve Val Thorens si můžete zpříjemnit také na bobové dráze, ledovém automobilovém okruhu, sjezdem lyžařských tratí na horských kolech nebo výletem visutou lanovkou nad 250 metrů hlubokým údolím.


13. 3. 2018

autor: Markéta Lomská

Ve Val Thorens panují dobré sněhové podmínky. Sněhové nadílky je dostatek – svahy pokrývá celkem 250-400 cm sněhu. Podklad sjezdových tratí je sedlý a tvrdý. Téměř každý den však napadne nový sníh (v průběhu minulých dnů ho přibylo přibližně 10-30 cm) a příjemně změkčí terén. V nižších polohách střediska je sníh uklouzaný, ale ve vyšších polohách leží prašan. Kameny nehrozí. Denní teploty se v nižších polohách pohybují lehce nad bodem mrazu, na vrcholech klesají až k -10 °C.

Předpověď počasí na tento týden je následující: v úterý očekáváme zataženo s občasným protrháváním mračen, ve středu se obloha vyjasní a od čtvrtka bude opět oblačno se sněžením.

Našim klientům doporučujeme navštívit úterní koncert v kostele nebo úterní či čtvrteční trhy. Zimní dovolenou ve Val Thorens si můžete zpříjemnit také na bobové dráze, ledovém automobilovém okruhu, sjezdem lyžařských tratí na horských kolech nebo výletem visutou lanovkou nad 250 metrů hlubokým údolím.


22. 2. 2018

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálněVal Thorens aktuálněVal Thorens aktuálněVal Thorens aktuálněVal Thorens aktuálně

30. 1. 2018

autor: Markéta Lomská

Středisko Val Thorens hlásí 200-300 cm sněhu. Sněhová nadílka je nejbohatší za posledních několik let. Díky vyšším teplotám kolem 0 °C a občas silnému větru je podklad sjezdovek udusaný a tvrdý, ale velmi kvalitní. Ledové plotny se téměř nedělají a po celý den lze najít k lyžování místa s kvalitním manšestrem.

Začátkem tohoto týdne bude jasno. Od středy se bude obloha postupně zatahovat a koncem týdne očekáváme sněžení.

Návštěvníci střediska Val Thorens si mohou zpestřit dovolenou mnoha doplňkovými aktivitami. V úterý bude probíhat koncert v kostele a místní trhy, které je kromě úterka možnost navštívit také ve čtvrtek. Pro dobrodružné povahy doporučujeme výlet visutou lanovkou nad 250 metrů hlubokým údolím, jízdu na sjezdovce na horských kolech, potápění pod ledem, automobilový ledový okruh nebo 6 km dlouhý sjezd na bobové dráze.


22. 1. 2018

autor: Markéta Lomská

Sněhová nadílka ve středisku Val Thorens je opravdu bohatá – svahy pokrývá 200-300 cm sněhu. Během posledních dnů přibylo 50 cm nového sněhu. Teploty se pohybují kolem 0 °C.

V následujících dnech se má ochlazovat. V úterý bude polojasno, ve středu slunečno a od čtvrtka do soboty očekáváme další sněžení.

Naši klienti se mohou těšit na pestrý doprovodný program dovolené. V úterý bude probíhat koncert v kostele a místní trhy, které máte kromě úterka možnost navštívit také ve čtvrtek. Pro dobrodružné povahy doporučujeme výlet visutou lanovkou nad 250 metrů hlubokým údolím, jízdu na sjezdovce na horských kolech, potápění pod ledem, automobilový ledový okruh nebo 6 km dlouhý sjezd na bobové dráze.


11. 12. 2017

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálněVal Thorens aktuálně

13. 11. 2017

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálněVal Thorens aktuálněVal Thorens aktuálně

27. 3. 2017

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens leží v různých polohách od 70 do 120 cm sněhu. V sobotu sněžilo skoro celou noc, přibylo 20 až 30 cm prašanu, který si rychle sedl a výrazně tak vylepšil už zmrzlé a uklouzané sjezdovky. Dopoledne je tak téměř všude parádní ježdění na manšestru a odpoledne si na jižních svazích užijete jarní firn. Na severních svazích zůstává sníh, ale přece jen měkne. Na konec března tu máme parádní lyžařské podmínky.

Předpověď počasí slibuje modrou oblohu a sluníčko s občasnými mráčky. Hezky má být až do pátku. V úterý se konají koncerty v kostele, vstup je zdarma. K dispozici je také bobová dráha o délce 6 km. Vyzkoušet můžete i noční lyžování se svařákem nebo večerní jízdu na skútru.


22. 3. 2017

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens leží mezi 50 až 100 cm sněhu. V sobotu mírně sněžilo, přibylo malé množství sněhu, ale současně i pršelo. Máme spíše dubnové počasí, sníh přes den hodně povolí a ráno bývá opět zmrzlý. Na severních svazích zůstává povrch stále ještě dobrý. Ráno je tam nádherné svezení na manšestru. Odpoledne se v nižších polohách a na jižních svazích objevuje jarní firn. Pokud se člověk vyhne frekventovaným sjezdovkám, najde krásné lyžování na celý den. Jaké bude počasí? Od středy bude zataženo se sněžením, napadnout by mohlo až 10 cm nového sněhu. V úterý se konají koncerty v kostele, vstup je zdarma. K dispozici je také bobová dráha o délce 6 km. Vyzkoušet můžete i noční lyžování se svařákem nebo večerní jízdu na skútru.


10. 2. 2017

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálně

30. 1. 2017

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens leží mezi 20 až 50 cm. V posledních dnech nesněžilo. Povrch na sjezdovkách je hodně tvrdý. Některé trati jsou zavřené. Navzdory silnému větru, který odvál množství sněhu ze sjezdovek, se správcům daří udržet část z nich v dobrém stavu. Tento týden má být do středy pěkné počasí, ve čtvrtek očekáváme slabé sněžení a návrat větru. V úterý se konají koncerty v kostele, vstup je zdarma. K dispozici je také denní i večerní bobová dráha o délce 6 km. Vyzkoušet můžete i noční lyžování se svařákem nebo večerní jízdu na skútru.


26. 1. 2017

autor: Markéta Lomská

V okolí střediska Val Thorens je sněhová vrstva vysoká mezi 20 až 50 cm. V posledních dnech nesněžilo. Povrch na sjezdovkách je hodně tvrdý, uklouzaný a silný vítr jim neprospěl. Ve vyšších polohách jsou svahy dobře udržované. V dalším týdnu se má se vrátit silnější vítr s možnou vysokou oblačností, jinak má být až do soboty pěkné počasí. V úterý se konají koncerty v kostele, vstup je zdarma. K dispozici je také denní i večerní bobová dráha o délce 6 km. Vyzkoušet můžete i noční lyžování se svařákem nebo večerní jízdu na skútru.


17. 1. 2017

autor: Markéta Lomská

V okolí střediska Val Thorens je sněhová vrstva mezi 50 až 100 cm. V posledních dnech vydatně sněžilo a přibylo 40 až 50 cm prašanu. Díky nízkým teplotám je čerstvě připadlý sníh stále velmi kvalitní. Horní sjezdovky jsou parádní a správci dobře zvládají úpravu většiny tratí. V příštích dvou dnech bude převládat oblačno a silnější vítr, což společně s velmi nízkými teplotami znamená ještě větší zimu. Od čtvrtka se má ale vyjasnit a očekáváme i mírný vzestup teplot.


12. 1. 2017

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens je sněhová vrstva mezi 20 a 50 cm, včera mírně sněžilo. Lyžuje se na tvrdším podkladu. Severní horní svahy jsou dobré, ve spodních partiích je potřeba dát pozor, protože uježděný podklad se nespojil s novým sněhem a je tedy možnost tvorby ploten. Dnes je polojasno, ve čtvrtek odpoledne se zatáhne a očekáváme sněžení. Napadnout by mohlo až 15 cm nového sněhu. V pátek očekáváme zataženou oblohu.

10. 11. 2016

autor: Margareta Paclíková

Val Thorens aktuálně

17. 3. 2016

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens je sněhová vrstva mezi 100 a 200 cm, krajina je krásně zasněžená. Lyžuje se sice na tvrdším podkladu, ale sjezdovky jsou od rána nádherně upravené. Protože už víc než týden nesněžilo, terén mimo sjezdovky je zatvrdlý a velmi náročný.

Teploty na hřebenech se pohybují kolem -10 ˚C, ve vesnici je mírně pod nulou. Ve středu bylo zataženo, po zbytek týdne očekáváme hezké slunečné počasí. K dispozici je večerní bobová dráha dlouhá 6 km se svařákem v cíli, dětský skicross a atrakce La Tyroliene, „let“ v sedáku na laně nad údolím.

8. 2. 2016

autor: Milan Daniel

Ve středisku Val Thorens jsme se dočkali poklesu teplot a bílé nadílky, takže sněhová vrstva je teď mezi 160 a 250 cm. V posledních
dnech připadlo 30 cm čerstvého sněhu a sněžit má i dnes, očekáváme dalších 5-10 cm. Lyžování je výborné, na svazích leží čerstvý měkký sníh. Sjezdovky jsou upravené a díky celodennímu mrazu teď déle drží. V oblasti platí střední, tedy 3. stupeň lavinového nebezpečí.

Aktuálně se teplota drží mírně pod bodem mrazu. O víkendu má nastat mírné oteplení a bude proměnlivé, spíše hezké počasí.  V dalším týdnu pak bude převážně zataženo s častým sněžením. V neděli 7. února bude k vidění raclett show, ukázka práce lavinových detektivů. V pondělí večer se koná sjezd s pochodněmi zakončený ohňostrojem a v úterý bude v místním kostele hodinový koncert Duo Lyronique, flétna a klavír. V pátek 12. února se návštěvníci střediska můžou těšit na pouliční představení "Les Ménestrels" s dobovou hudbou, ohňovou show a ohňostrojem. Pro děti bývá v pondělí a v pátek v dětském atelieru připravena výtvarná dílna. V úterý 9. února se uskuteční dětský karneval a o den později se chystá dětský sjezd s pochodněmi.

25. 1. 2016

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens máme mezi 50 a 100 cm sněhu. V druhé polovině minulého týdne bylo nádherně a sníh si hodně sedl. Lyžuje se na velmi tvrdém podkladu s občasnými plotnami a sem tam volnými kameny. V terénu, zejména na severních svazích, je ještě sníh měkký, ale už dost rozježděný.

Teploty ve středisku se pohybují kolem 0, na svahu je -5 až -2 ˚C. Bude se oteplovat. Celý týden má být slunečno, jen tu a tam vysoká oblačnost. Dokonce i ve 3000 m má přes den teploměr ukazovat hodnoty nad nulou. V místním kostele se koná v úterý koncert, vstup je zdarma. V provozu je večerní šestikilometrová bobová dráha se svařákem na závěr, k dispozici je i dětský skicross.


15. 1. 2016

autor: Markéta Lomská

Ve středisku Val Thorens jsme se dočkali opravdu bohaté sněhové nadílky. Z původní 40 cm vrstvy je nyní pokrývka mezi 1 a 1,5 m a sníh stále padá. Občas navíc fouká silnější vítr a začalo se ochlazovat. Dnes už je tu zima jak má být a můžeme se tedy těšit na velmi kvalitní prašan. Všude je množství čerstvého sněhu, ať už uježděného nebo netknutého, tedy sen pro všechny freeridery. Bohužel je zatím špatná viditelnost.

Aktuální teploty v centru jsou kolem -6  ˚C, na svahu je to od -10 do -15 ˚C. Ve středu se má sice oblačnost protrhávat, ale v dalších dnech se má opět zatáhnout a znovu sněžit. Hezky má být až příští týden. V místním kostele se koná koncert, vstup je zdarma. Ve dech 11.-14. ledna se tu koná freestylová soutěž SFR Freestyle Tour.


6. 1. 2016

autor: Jan Sochor

Val Thorens aktuálně

23. 3. 2015

autor: Markéta Lomská

V nadmořské výšce 2400 m leží ve Val Thorens mezi 40 a 60 cm sněhu, v 3000 m je pak 80-100 cm. V posledních dnech přibylo mezi 10 a 15 cm prašanu a také se ochladilo. Severní a výše položené svahy jsou stále pokryté kvalitním sněhem, jen občas se objeví plotny. Jižní svahy a sjezdovky v nižších partiích jsou ráno zmrzlé, odpoledne se mění na těžký firn, což k březnovému lyžování patří. Většina sjezdovek bývá denně pečlivě upravená. Podle předpovědi počasí má být v pondělí polojasno, v úterý a ve středu skoro zataženo. V závěru týdne se bude vyjasňovat.
V úterý a ve čtvrtek se ve středisku konají trhy a každé úterý je v místním kostele koncert. Vyzkoušejte si šestikilometrovou bobovou dráhu, od středy do pátku je otevřena i večer. Ve čtvrtek se pořádají jízdy se psím spřežením a pro dobrodružné povahy je tu víc než kilometr dlouhá visutá lanovka 250 m nad zemí nebo každou středu potápění pod ledem. V pátek večer se v hotelu Mercure koná jazzový koncert. Pro menší skupiny je také možné zorganizovat večeři na horské chatě a sjezd s loučemi do vesnice.

17. 3. 2015

autor: Markéta Lomská

Ve Val Thorens leží ve výšce 2400 m sněhová pokrývka 50-70 cm a ve 3000 m je 80-100 cm sněhu. Během posledních dní tu napadlo 5 cm nového prašanu. V posledních dvou dnech foukal silný vítr, který omezil provoz vleků. Včera to už bylo o něco lepší a v nižších polohách se dalo hezky jezdit. Sjezdovky jsou komplet vysněžené bez kamení, ale podklad je hodně tvrdý. Severní svahy jsou na tom o něco lépe a sníh je celkově kvalitnější. Jižní svahy a níže položené sjezdovky přes den víc povolí a ráno jsou pak o to tvrdší. V úterý bude ještě zataženo nebo proměnlivo s utichajícím větrem. Na středu a čtvrtek je hlášeno slunečné počasí.
V úterý a ve čtvrtek bývají ve středisku trhy a každé úterý se v místním kostele koná koncert. Od středy do pátku si můžete vyzkoušet večerní jízdu na šestikilometrové bobové dráze a ve čtvrtek si užijete projížďku se psím spřežením. Pro dobrodružné povahy je tu také víc než kilometr dlouhá visutá lanovka 250 m nad zemí nebo každou středu potápění pod ledem. V pátek večer se v hotelu Mercure koná jazzový koncert. Pro menší skupiny je také možné zorganizovat večeři na horské chatě a sjezd s loučemi do vesnice.

3. 2. 2015

autor: Markéta Lomská

Ve Val Thorens leží ve výšce 2400 m sněhová pokrývka 90-100 cm a ve 3000 m je 100-120 cm sněhu. Během posledních dní tu napadlo úžasných 80 cm nového prašanu. Teplota se pohybuje kolem -10°C. Kromě 2 dnů bylo zataženo a sněžilo a díky tomu jsou dobré podmínky pro lyžování. Teploty se drží nízko a sníh zůstává velmi kvalitní. Bohužel se ale nespojil se zledovatělým podkladem, a proto je potřeba počítat s výskytem ledových ploten. Zlepšily i podmínky pro lyžování mimo sjezdovky, kde sníh nejvíc chyběl. I když ho stále ještě není dost pro naprosto bezstarostné brázdění volných svahů, možností je čím dál víc. Je ale potřeba dát pozor na laviny, protože stejně jako na sjezdovce zatím není spojená spodní vrstva s čerstvě napadaným prašanem.
Podle předpovědi bude do středy spíše zataženo s možným silnějším větrem, ve čtvrtek má opět sněžit. Teploty se budou držet pod bodem mrazu. V úterý a ve čtvrtek bývají ve středisku trhy a každé úterý se v místním kostele koná koncert. Od středy do pátku si můžete vyzkoušet večerní jízdu na šestikilometrové bobové dráze. Pro dobrodružné povahy je tu také víc než kilometr dlouhá visutá lanovka 250 m nad zemí.

26. 1. 2015

autor: Markéta Lomská

Ve Val Thorens je ve výšce 2400 m vrstva 50-70 cm sněhu a ve výšce 3000 m leží sněhová pokrývka vysoká 60-80 cm. Teploty se drží kolem -10˚C a během posledních tří dnů napadlo 20 cm krásného prašanu. Minulý týden foukal silný vítr a odkryl kameny a plotny. Nový sníh tak podstatně vylepšil kvalitu lyžování. Když sněží, zdejší správci svahy příliš neupravují, takže i na sjezdovkách narazíte hluboký a rozježděný sníh. Díky nízkým teplotám je prašan krásný a vydrží, i když se příliš nespojí s tvrdým podkladem.
V posledních dnech sahaly mraky až do 3000 m, navíc se lyžovalo se v hustém sněžení. Dnes jízdu zase znepříjemňuje difuze. Předpověď počasí slibuje protrhávání oblačnosti a slunečno, ve středu večer postupně oblačno.
Ve středisku se pravidelně konají koncerty v místním kostele a trhy. V provozu je také šestikilometrová bobová dráha s možností večerních jízd nebo jízdy na sjezdovce na horských kolech. Milovníci dobrodružství si můžou vyzkoušet také víc než kilometrovou lanovku 250 m nad zemí.

12. 1. 2015

autor: Markéta Lomská

Nejvýše položené evropské lyžařské středisko Val Thorens hlásí v poloze 2400 metrů souvislou pokrývku 30 až 50 cm sněhu, ve výšce 3000 metrů pak leží 50 až 70 cm sněhu. Dobrou zprávou je, že v posledních dnech napadlo 10-15 cm nového sněhu. Aktuální teplota je -6˚C. Na sjezdovkách je tvrdý sněhový podklad, ale díky včerejší nadílce se kvalita lyžování vylepšila. Začátkem týdne má být slunečno, od středy pak proměnlivo s možným sněžením a silným větrem.

13. 1. 2014

autor: Markéta Lomská

sníh ve středisku: max 30cm min 10cm
nový sníh: 0
teplota: 2
kvalita lyžování: sněhu je velmi málo a začínají se i ve vyšších polohách objevovat kameny na sjezdovkách. Přibývá i sjezdovek, které už není možné upravovat neb by se rolby dotaly až na podklad. Ve vyšších polohách a na severních vztazích je ale kvalita sněhu velmi dobrá. V nižších polohách pak díky nezvykle teplému počasí je čím dál víc ledových ploten a odpoledne téměř firn.
předpověď počasí: V pondělí se má během dne zatáhnout a začít sněžit, což by mělo vydržet i v úterý. Další dny jsou hodně proměnlivé a předpověď tím pádem dost nejistá neb z toho může vyjít jak krásný týden, tak kompletně zataženo
zajímavosti: 14-17.1. se jede ve VT Skicross - Audi FIS

Zobrazit archivní reporty

Novinky
×
13. 06. 2019 NOVÉ

Prodej lyžařských zájezdů 2019/2020 bude zahájen 18.06.!

Prvních 100 kapacit z Rakouska a 50 kapacit z Francie včetně ubytování v chaletech. Do konce srpna se slevou až 17 %.
Nabídku doplňujeme každý den. Zaregistrujte se do Moje Nev-Dama a hlídací pes Vám sdělí, kdy bude v prodeji Vaše oblíbené středisko.

01. 06. 2019

Letní zájezdy za super ceny !!!

Ještě jste nevymysleli, kam vyrazit na letní dovolenou? Pojeďte s Nev - Damou do Itálie či Chorvatska za bezkonkurenční ceny. Vyberte si některý z našich výhodných last minute zájezdů.