Savoie - Trois Vallées

Francie

Savoie - Trois Vallées

Savoie - Trois Vallées - nejrozsáhlejší lyžařská oblast na světě

Trois Vallées neboli Tři údolí jsou nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější lyžařskou oblastí nejen ve Francii, ale dokonce i na celém světě. Celkový počet 610 km upravených sjezdových tratí vzájemně propojených moderní a výkonnou sítí lanovek a vleků umožňuje nepřetržité lyžování, aniž byste museli odepnout lyže z nohou. Tato oblast se nachází v savojském údolí Tarentaise, 36 km od města Albertville, které je stejně jako Trois Vallées spojeno se Zimními olympijskými hrami v roce 1992. Celý skiareál tvoří střediska Les Menuires, Val Thorens, Méribel-Mottaret a Courchevel.

Lyžování až 8 měsíců v roce

Místní klimatické podmínky, vysoká nadmořská výška celé oblasti, přítomnost několika ledovců i každoročně zdokonalovaný systém umělého zasněžování umožňují lyžování až 8 měsíců v roce. Nepřeberné množství terénů nabízí takřka neomezené možnosti jízdy na upravených tratích všech stupňů obtížnosti či nezapomenutelné zážitky při jízdě v hlubokém prachovém sněhu mimo vyznačené tratě. Dokonalost jistě umocňuje i fakt, že lyžování začíná i končí každý den u dveří Vaší residence či hotelu. Celá oblast je lemována více než třítisícovými horami, z jejichž vrcholků máte jako na dlani nejen celé panorama francouzských Alp včetně majestátního masivu nejvyšší hory Evropy Mont Blanc, ale při dobré viditelnosti můžete spatřit i Alpy švýcarské či italské.

Rozmanité skipasy i après ski nabídka

Skipasy jsou rozděleny do dvou kategorií, v základní ceně jsou skipasy pro jednotlivé areály či si za příplatek můžete skipas rozšířit na celou oblast Tří údolí. Maximálně rozmanitá je i après ski nabídka, kdy můžete vyzkoušet některý z rozličných sportů, odpočinout si v relaxačním centru, zatančit v živých lokálech či jen tak posedět v místních restauracích a vychutnávat znamenité francouzské víno či vyhlášené savojské gastronomické speciality.

Les Menuires – kde se psaly dějiny olympijského slalomu

Les Menuires je v roce 1964 založené středisko s dominujícím vrcholem Pointe de la Masse. Nachází se ve stejném údolí Vallée des Belleville jako známější Val Thorens. Vysoká nadmořská výška a velmi dobrý systém umělého zasněžování jsou absolutní zárukou dostatečné sněhové pokrývky po celou dlouhou zimní sezónu. Skiareál nabízí 160 km skvěle upravovaných tratí všech stupňů obtížnosti. Lyžaře polapí dokonalá pavučina vzájemně propojených lanovek a vleků. 3 varianty skipasů dají na výběr mezi lyžováním buď v celé oblasti Tří údolí či v údolí Belleville s možností návštěv Val Thorens, nebo pouze v Les Menuires. Les Menuires bylo dějištěm legendárního olympijského slalomu mužů při hrách v roce 1992, kde Nor Jagge senzačně pokořil „neporazitelného“ Itala Tombu.

Val Thorens - nejvýše položené lyžařské středisko Evropy

Val Thorens je nejznámější středisko v oblasti Tří údolí a nejvýše položené lyžařské středisko Evropy (ubytování je zde ve 2.300 m n. m.). Leží přímo v srdci hor na konci údolí Vallée des Belleville obklopeno horskými velikány vytvářejícími fascinující amfiteátr s nejvyšším vrcholem Aiguille de Péclet (3.561 m n. m.).

Příznivé klimatické podmínky, přítomnost okolních ledovců, velmi dobrý systém umělého zasněžování, ale zejména vysokohorská poloha Val Thorens zaručují 100% sněhové podmínky pro lyžování již od konce listopadu až do půlky května.

Visutá kabinová lanovka s kapacitou až 150 osob vedoucí na Cime de Caron (3.195 m n. m.) skýtá jeden z nejhezčích výhledů na celé panorama Alp s masivy Mont Blanc, Vanoise, Grandes Rousses či Ecrins.

Výzvou pro zkušené lyžaře je atraktivní pista Combe de Caron s délkou 11 km a převýšením 1.400 m. Na všechny milovníky snowboardingu čeká snowpark s halfpipe, boardercrossem, quarterpipe a tables.

Jedinečné sportovní centrum o rozloze 9.000 m² nabízí tenis, squash, badminton, stolní tenis, fotbal, volejbal, pozemní hokej, horolezeckou stěnu, ale zahrnuje i aquacentrum s bazénem, vířivkami, soláriem, saunou, párou a posilovnou.

Méribel-Mottaret - srdce oblasti Trois Vallées

Méribel bývá díky své poloze v prostředním ze Tří údolí označován za srdce oblasti Trois Vallées. Spolu s výše ležícím Mottaretem tvoří společně špičkový skiareál prověřený spolupořadatelstvím Zimních olympijských her v roce 1992 v Albertville a pořádáním Světového poháru v alpských disciplínách žen.

Toto lyžařské centrum se skládá ze tří částí v různých výškových úrovních - Méribel Village 1400, Méribel 1450 a Méribel-Mottaret 1750. Pro ty, kdo hodlají zakoupit rozšířený skipas na celou oblast Trois Vallées, jde o ideální volbu - lepší výchozí bod totiž nenajdete.

Největšími lákadly pro náročnější lyžaře jsou sjezdové tratě Combe Vallon s délkou 2,8 km a převýšením 794 m nebo Les Bosses s délkou 1 km a převýšením 350 m. Díky umístění sjezdovek na východních i západních svazích je zde možnost lyžovat celý den na slunci. Zajímavé je propojení dlouhou kabinovou lanovkou se známým lázeňským městem Brides-les-Bains. Večerní lyžování v ceně skipasu, snowpark s kvalitní halfpipe či začátečnickou zónou jsou jen další z mnoha bonusů tohoto střediska.

Olympijský zimní stadión v Méribelu dnes kromě kluziště nabízí i centrum s bazénem, squashovým kurtem, bowlingem, umělou horolezeckou stěnou, posilovnou, tanečním studiem a masážním salonem.

3 počet lyžařských středisek

Les Menuires

Francie, Savoie - Trois Vallées

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 160 km

přepravní zařízení:

Parkování
8
Lanovka
14
Vlek
6

nadmořské výšky areálu:

1450 2150 2850

běžecké tratě: 28 km

cena na osobu:

od 6 090

Méribel / Mottaret

Francie, Savoie - Trois Vallées

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 150 km

přepravní zařízení:

Parkování
14
Lanovka
17
Vlek
10

nadmořské výšky areálu:

650 1801 2952

běžecké tratě: 25 km

cena na osobu:

od 7 490

Val Thorens

Francie, Savoie - Trois Vallées

* * * * *
/
* * * * *

sjezdové tratě: 150 km

přepravní zařízení:

Parkování
9
Lanovka
16
Vlek
2

nadmořské výšky areálu:

900 2065 3230

běžecké tratě: 0 km

cena na osobu:

od 7 390

3 počet lyžařských středisek

23 zájezdů / ubytování

23 zájezdů / ubytování

Lyžařské terény:

Sjezdové tratě 610 km

 • Černá 51 km
  8,4 %
 • Červená 209 km
  34,3 %
 • Modrá 247 km
  40,5 %
 • Zelená 103 km
  16,9 %

běžecké tratě: 119 km

Délka sjezdových tratí ve střediscích:

Les Menuires 160 km

 • Černá 11 km
  6,9 %
 • Červená 50 km
  31,3 %
 • Modrá 73 km
  45,6 %
 • Zelená 26 km
  16,3 %

Méribel / Mottaret 150 km

 • Černá 15 km
  10 %
 • Červená 49 km
  32,7 %
 • Modrá 63 km
  42 %
 • Zelená 23 km
  15,3 %

Val Thorens 150 km

 • Černá 14 km
  9,3 %
 • Červená 57 km
  38 %
 • Modrá 56 km
  37,3 %
 • Zelená 23 km
  15,3 %
Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Itálie a Francie pro sezónu 2017/2018 již v prodeji!

20. 07. 2017

Byla spuštěna 2. fáze zimního předprodeje. K dispozici budou již i italské a francouzské ubytovací kapacity. Využijte slevy až 17% při koupi zimního lyžařského zájezdu do 31.08. 2017. Nabídka bude postupně doplňována.


Prodej lyžařských zájezdů 2017 / 2018 zahájen !!!

15. 06. 2017

Prodej zimních zájezdů NEV-DAMA zahájen!!! Nabídka je každým dnem rozšířována a můžete si ji prohlédnout na našich webových stránkách. Proto neváhejte, využijte slevy až 17% a buďte first!

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska