NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 6

Sjezdové tratě: 11,5 km

 • 4,5 km
 • 4 km
 • 3 km

Běžecké tratě: 128 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1050 - 1456 m n. m.

Lyžování v Grosser Arber

 • oblíbené zimní středisko v Bavorském lese
 • parádní skiresort na nejvyšší hoře Šumavy (1.456 m n. m.)
 • 11,5 km sjezdovek a 5 km ski routes
 • alpská kvalita jen 11 kilometrů od Železné Rudy
 • moderní lanovky, sjezdovky všech obtížností, výborné sněhové podmínky
 • 3 sjezdovky s osvětlením pro noční lyžování
 • snowpark se skoky, raily a halfpipe
 • značná obliba resortu, a tedy vysoká návštěvnost

Grosser Arber – parádní skiresort na nejvyšší hoře Šumavy

Grosser Arber (česky Velký Javor) je se svými 1.456 m n. m. nejvyšším vrcholem Šumavy, resp. Bavorského lesa. V zimě tento skiresort v oblasti Arberland s 11,5 km sjezdovek a 5 km ski routes skýtá zážitky lyžařům všech kategorií.

Jde o místo, kde se jezdí i závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování žen. Jinými slovy je to opravdová „alpská“ kvalita vzdálená pouhých 11 km od Železné Rudy, odkud sem jezdí skibus.

Kilometrová závodní sjezdovka s převýšením 340 metrů je nepochybnou výzvou pro každého zkušeného lyžaře. Pohodový červený svah Sonnenhang (ve středu a v pátek se zde lyžuje i večer) a dvě modré tamtéž doplňují paletu tratí pro všechny stupně náročnosti. Nechybí ani snowpark se skoky, raily a halfpipe.

Skiareál zdobí moderní lanovky, celkem 6 přepravních zařízení v nadmořské výšce 1.050 a 1.456 metrů. Další hlavní přednosti tohoto nejlepšího střediska Šumavy / Bavorského lesa jsou sjezdovky všech obtížností, výborné sněhové podmínky obvykle až do dubna a perfektní zázemí.

Široké sjezdovky obsloužené moderními lanovkami

Na severním svahu naleznete dálničně široké sjezdovky obsloužené moderními lanovkami, jež vyvolávají velkolepý, vskutku až alpský, dojem. Jde o to nejlepší, co si lze v podmínkách Šumavy / Bavorského lesa představit. Doplňme i kapacitní parkoviště a velkorysý nástupní terminál s pokladnami.

Páteří areálu je moderní kabinková lanovka, souběžná krytá 6sedačka Nordhang a ve spodní cvičné části svahu ještě krátká 6sedačka Sonnenhang pro bezpečnou přepravu dětí. Kompletní a perfektně odstupňovaný je výběr obtížností pist – od cvičné louky přes široké červené dálnice až po závodní slalomák (Weltcupstrecke) pod vrcholem. Kritická místa jsou osazena bezpečnostními sítěmi. Vysoká nadmořská výška spolu s umělým zasněžováním znamená slušnou sněhovou jistotu. V poměru k této vysoké kvalitě lze za atraktivní považovat ceny zdejšího ubytování i skipasů. Jde o ideální místo pro rodinnou dovolenou, sjezd i běh na lyžích, snowboarding i zimní vycházky či túry na skialpech (pro tuto aktivitu je nejlepší východní svah).

Opravdu pestrá nabídka pro děti i běžkaře

Celkem 12 lyžařských škol nabízí výuku i v českém jazyce. 3 sjezdovky jsou vybaveny osvětlením pro noční lyžování. Dětský svět ArBär se 4 kouzelnými koberci a mírným svahem je ideálním místem pro nácvik prvních oblouků za doprovodu roztomilých postaviček maskotů střediska. Zaujme i dětský paralelní obří slalom s časomírou či oblíbený rodinný cross park s terénními vlnami a nižšími skokánky určený také především pro děti a mládež.

Pro všechny generace je tu sáňkařská dráha s umělým osvětlením. V celém skiareálu je celkem šest útulných typických restaurací s tradičním bavorským menu.

Centrum běžeckého lyžování v okolí města Bodenmais nabízí tratě o celkové délce 114 km a díky nadmořské výšce 1.120 až 1.300 m jde i o místo s tradičně velmi dobrými sněhovými podmínkami. Běžecké centrum Lohberg – Scheiben disponuje dalšími 14 km tratí.

Značná obliba vede k vysoké návštěvnosti

Máme-li hovořit i o nevýhodách, lze konstatovat, že daní za „alpskou“ podobu areálu je jeho značná obliba, a tedy i vysoká návštěvnost. Právě absence „pravé šumavské romantiky“ kvůli značné kapacitě areálu může mnohé odrazovat.

Sjezdovky probíhají jen nejvyššími partiemi hory, což jejich převýšení omezuje na 400 m. Jsou přehledné a poměrně pravidelně skloněné, postrádající tedy větší terénní členitost. Oproti Alpám je zjevná i nižší nadmořská výška střediska. Asi největším povětrnostním rizikem jsou časté mlhy, jež na širokých sjezdovkách bez stromů dokáží lyžaře potrápit.

Sáňkařská dráha nemá dojezd přímo k lanovce, ovšem z parkoviště zpět k lanovce vozí klienty zdarma neustále pendlující Rodelbus.

Typy skipasů:

Arber

skipas Arber na 1–14 dní, bodové a časové skipasy

Místní skibus:

linky Zellertal – skiareál Eck, Lam – Lohberg – Langlaufzentrum Scheiben – Gr. Arber, Furth im Wald – skiareál Hohenbogen, Gr. Arber – Bayerisch Eisenstein, Gr. Arber – Langlaufzentrum Bretterschachten – Bodenmais; vše zdarma s kartou ubytovaného hosta (Gästekarte GUTi)

Doporučené trasy:

Praha, Plzeň, Klatovy, Železná Ruda

České Budějovice, Vimperk, Železná Ruda

Brno, Pelhřimov, Tábor, Strakonice, Železná Ruda

Bratislava, Wien, Linz, Passau, Deggendorf

a dále

Lam

Místní vzdálenosti:

Parkplatz Arber-Bergbahn

Bayerische Eisenstein – 8 km
Železná Ruda – 11 km
Lohberg – 12 km
Bodenmais – 14 kmLam – 18 km
Lambach – 22 km
Frauenau – 23 km
Grafenwiesen – 32 km

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?