NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 5

Sjezdové tratě: 19 km

 • 4 km
 • 10 km
 • 5 km

Běžecké tratě: 28 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

1009 - 1965 m n. m.

Vážení zákazníci,
rádi bychom vás upozornili, že informace uvedené o lyžařském středisku nejsou aktualizované. Vzhledem k tomu, že středisko ještě nezveřejnilo všechny aktuality ohledně sezóny 2024/2025, mohou se některé údaje změnit.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na e-mailu info@nev-dama.cz.
Děkujeme za pochopení.

Lyžování na Patscherkofelu

 • 19kilometrový skiareál u Iglsu, domovský svah většiny obyvatel Innsbrucku
 • dějiště sjezdu mužů na zimní olympiádě 1964 i 1976
 • tradičně slunečné počasí a pisty všech stupňů náročnosti
 • lákadlem 7,5 km dlouhý sjezd od horní stanice kabinové lanovky až do údolí
 • nový snowpark ve výšce 1 900 metrů na Patscher Sonnenplateau
 • famózní olympijská sáňkařská a bobová dráha, každoroční dějiště Světového poháru
 • společný skipas SKI plus CITY Pass pro celkem 13 středisek okolo Innsbrucku
 • chybějící lyžařské spojení s ostatními skiareály v oblasti

Úžasná panoramata s výhledy na Innsbruck, Wipptal i Stubaital

Hora Patscherkofel nabízí úžasná panoramata s výhledy na Innsbruck, Wipptal i Stubaital. Je známa slunečným počasím a pistami všech stupňů náročnosti i novým snowparkem ve výšce 1 900 metrů na Patscher Sonnenplateau. Velkým lákadlem je nejen náročná Olympijská sjezdovka, ale i 7,5 km dlouhý „rodinný“ sjezd od horní stanice kabinové lanovky až do údolí. Obecně středisko nabízí dostatek sjezdovek pro začátečníky a děti, jakož i cvičné vleky. Velká dětská zóna Kofele's Kid´s Land u dolní stanice lanovky láká nejmenší svým kouzelným kobercem, cvičnou loučkou, různými atrakcemi a 3 dětskými vleky.

Patscherkofel je velmi vyhledávanou destinací mezi skialpinisty a turisty na sněžnicích. Značená trasa pro skialpinisty vede podél sjezdovky až na vrchol Patscherkofelu, oblíbená je též panoramatická trasa pro turisty na sněžnicích.

Vynikající je obří, do 3 sekcí rozdělený a skvěle vybavený snowpark pro freestylové začátečníky i experty ve výšce 1 900 metrů na Patscher Sonnenplateau.

Olympijská bobová dráha s možností adrenalinového zážitku

Unikátem Iglsu je olympijská bobová a sáňkařská dráha, každoroční dějiště Světového poháru bobech, saních i skeletonu. Nabízí možnost adrenalinového zážitku při „bobraftingu“ – jízdy ve speciálně upraveném bobu pro veřejnost dosahujícím rychlosti až 90 km/h (pro osoby od 10 let). Dráha v Iglsu je jediným uměle chlazeným ledovým tobogánem v Rakousku.

Z doplňkových aktivit Patscherkofelu nesmíme zapomenout ani na vynikající večerní lyžování na sjezdovce s umělým osvětlením.

Společný skipas SKI plus CITY Pass pro celkem 13 středisek okolo Innsbrucku

Innsbruck a okolí tvoří skioblast sestávající z celkem 13 středisek a více než 300 km sjezdových tratí v blízkosti hlavního města Tyrolska propojených společným skipasem SKI plus CITY Pass. Rozšíříte-li si takto při pobytu na Patscherkofelu Váš skipas, můžete navštívit třeba slavný Stubaiský ledovec, rodinný Schlick 2000 a menší Elfer Skigebiet a Serles / Mieders ve Stubaitalu, stále populárnější Kühtai jako nejvýše položený skiresort Rakouska se sousedícím střediskem Hochötz na začátku Ötztalu, mile překvapující skiareál Glungezer v Tulfes, další olympijské středisko Axamer Lizum, menší rodinné skiareály Muttereralm, Oberperfuss - Rangger Köpfl a Bergeralm a konečně Nordkette, skiareál dostupný přímo z centra města Innsbruck.

Ubytování v blízkosti Innsbrucku a výhodami nabitý SKI plus CITY Pass lákají návštěvníky ke spojení sportovní dovolené s prohlídkou tyrolské metropole a dvojnásobného hostitele zimní olympiády (1964 a 1976).

Vynikající dostupnost po dálnici, ovšem chybí propojení skiareálů

Výše uvedené skiareály jsou pohříchu zatím nepropojené – jedinou výjimkou je spojení ve směru z Axamer Lizum přes Birgitzköpfl do Muttereralmu, svou náročností je ovšem zapovězeno začátečníkům. Zpět do areálu Axamer Lizum je nutno se z Muttereralmu vrátit skibusem. „Lanovkové“ spojení areálů Axamer Lizum a Muttereralm je sice v plánu, jde však spíše o hudbu vzdálenější budoucnosti.

Na Patscherkofelu si dosyta užijete okouzlující romantickou atmosféru typických tyrolských vesniček obklopených zasněženými vrcholky hor a jistě též oceníte nadmíru pohodlnou cestu z ČR téměř až na místo výhradně po dálnici. Skvělá dostupnost má však i svou odvrácenou tvář v podobě víkendových návalů – skiareál je logicky též velice oblíbeným místem obyvatel blízkého Innsbrucku.

Typy skipasů:

místní skipas

platí pro skiareál Patscherkofel

SKI plus CITY Pass

platí od 2 dnů ve 13 skiareálech: Stubaier Gletscher, Axamer Lizum, Schlick 2000, Kühtai, Hochötz, Muttereralm, Bergeralm, Nordkette, Serles/Mieders, Elfer, Patscherkofel, Rangger Köpfl a Glungezer; dále platí na volné využívání sítě skibusů, bezplatnou návštěvu bazénu v Neustiftu, jednorázový 4hodinový vstup do wellness střediska Freizeitbad StuBay v Telfes, 1x návštěvu bazénu v Axams, řadu bezplatných služeb v Innsbrucku a okolí, jako např. volný vstup na skokanský můstek Bergisel, do Alpenzoo, do Hofburgu (někdejší sídlo tyrolských zemských knížat v Innsbrucku) či do muzea Swarovski Kristallwelten ve Wattens

Místní vzdálenosti:

Igls

Innsbruck: 6 km

Tulfes (Glungezer): 10 km

Fulpmes (Schlick 2000): 15 km

Stubaier Gletscher: 36 km

dálnice: 5 km

Místní skibus:

skibus z Innsbrucku zdarma ke skiareálu Patscherkofel; bezplatný skibus též mezi skiareálem Patscherkofel a obcemi Igls, Patsch a Ellbögen s kartou Welcome Card (vydává ji automaticky a bezplatně ubytovatel)

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Innsbruck, směr Brenner, dálniční sjezd dálniční sjezd Patsch, Igls

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?