Střediska aktuálně hlásí

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.

Webkamery

Celkem 17 webkamer

Aktuality z lyžařských středisek

Val di Fiemme / Obereggen

Naposledy aktualizováno: 20. 1. 2017

Val di Fassa e Carezza

Naposledy aktualizováno: 18. 1. 2017

Alpe d´Huez

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2017

Lyžařský region Alpe d´Huezve výšce od 1 500 do 1 800 mpokrývá 40 cm vysoká sněhová vrstva, ve 2 500 m pak leží 60 až 110 cm sněhu. O víkendu jej napadlo větší množství. Podklad na svazích je nestabilní, ve vyšších polohách nad 2 300 m vane místy silný ledový vítr a je zvýšené nebezpečí lavin. Lyžuje se na krásném prašanu. Sjezdovky jsou dobře upravené, na lyžaře čeká manšestr. Máme tedy ideální podmínky, ale je velmi chladno. Teploty přes den dosahují -9 ˚C, ve výšce 3 000 m se pohybují okolo 20 ˚C. Noční teploty klesají na -12 až -18 °C. Bude převážně slunečné počasí s přechodným sněžením a silnými mrazy.         


Celý report

Les Menuires

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2017

V samotném zimním centru Les Menuires aktuálně leží 65 cm sněhu, na hřebenech je sněhová vrstva vysoká až 155 cm. V posledních dnech jej připadlo místy až 55 cm. Na půlmetrové vrstvě umělého podkladu leží na některých místech nový prašan. Sjezdovky jsou upravené, lyžování je dobré. Je slunečno a velmi mrazivo. Teploty se pohybují mezi -17 až -13 °C. Předpověď pro následující týden hlásí opět převážně jasno a další pokles teplot. Na různých místech střediska se pořádají venkovní produkce hudebních skupin.


Celý report

Risoul / Vars

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2017

V zimním středisku Vars leží v různých polohách mezi 30 a 130 cm sněhu. V posledních dnech nasněžilo 5 cm nového prašanu.  Lyžování můžeme hodnotit jako výborné. Máme pěkný čerstvý sníh, slunečné počasí i dobrou upravenost sjezdovek. Ráno bývá připravený pěkný manšestr. Je však velmi chladno s teplotami -18 až -7 °C. Obloha bude jasná i v následujícím týdnu, teploty se budou pohybovat od -11 do -6 °C.  


Celý report

Les 2 Alpes

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2017

Ve středisku Les 2 Alpes nyní leží ve výšce 1 650 m přibližně 30 cm sněhu, v nadmořské výšce 3 200 m je na severní straně vrstva sněhu vysoká až 120 cm. V pátek a v sobotu nasněžilo kolem 30 cm. Lyžuje se na krásném čerstvém prašanu, sníh je rychlý a sjezdovky upravené. Areál Les Deux Alpes - La Grave je uzavřený. Ve vyšší poloze od 3 200 do 3 400 m si zalyžujete jen na Funiculaire, vleky v provozu nejsou.

Teploty vzduchu se v 1 650 m se ráno pohybují kolem -7 °C, v nadmořské výšce 3 400 m padají až na -21 °C, během dne pak teploty stoupají na nulu a ve vyšší poloze na -14 °C. Celý týden bude jasno, ve vyšších polohách bude vát silný severovýchodní vítr. Od středy se má oteplit přibližně o 7 stupňů.


Celý report

Val Thorens

Naposledy aktualizováno: 17. 1. 2017

V okolí střediska Val Thorens je sněhová vrstva mezi 50 až 100 cm. V posledních dnech vydatně sněžilo a přibylo 40 až 50 cm prašanu. Díky nízkým teplotám je čerstvě připadlý sníh stále velmi kvalitní. Horní sjezdovky jsou parádní a správci dobře zvládají úpravu většiny tratí. V příštích dvou dnech bude převládat oblačno a silnější vítr, což společně s velmi nízkými teplotami znamená ještě větší zimu. Od čtvrtka se má ale vyjasnit a očekáváme i mírný vzestup teplot.


Celý report

Paganella

Naposledy aktualizováno: 16. 1. 2017

V Paganelle během víkendu napadlo 5 až 10 cm čerstvého sněhu. Výška sněhové pokrývky se nyní na různých místech pohybuje mezi 5 a 20 cm. Otevřené jsou všechny sjezdové trati, lyžování je kvalitní. Nově napadaný sníh je díky nízkým teplotám přemrzlý a dobře upravený, proto se na svazích nevyskytují muldy. Nejnižší teploty klesají k -17 °C.

Celý další týden očekáváme slunečné mrazivé počasí s teplotami od -17 do -1 °C, a to i v nižších polohách. Každé pondělí pořádáme welcome drink na chatě Dosso Larici u sjezdovky C. Vyzkoušejte také noční lyžování každé úterý a pátek od 19,30 do 22,30 na sjezdovce L. Na náměstí v Andalu se denně konají programy pro děti i dospělé.

Paganella aktuálněPaganella aktuálně

Celý report

Monte Bondone

Naposledy aktualizováno: 16. 1. 2017

V Monte Bondone je na svazích 40 cm technického sněhu, ke kterému během víkendu přibylo 5 cm přírodního prašanu. Na pečlivě upravených sjezdovkách se dobře lyžuje. Aktuální denní teploty jsou mezi -10 a -8 °C, v noci mráz dosahuje až -16 °C. Velké mrazy napomáhají rychlému, efektivnímu zasněžování. Připravuje se sjezdovka Gran Pista.

Následující dny budou slunečné a převážně mrazivé. Ve čtvrtek a v pátek by se mohlo objevit mírné sněžení. Zábava pro děti a poté i dospělé je připravena na Cielo Aperto. Navštivte také koncerty v Yeti baru, fat bike ve Viote nebo party po nočním lyžování.

Monte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálněMonte Bondone aktuálně

Celý report

Arabba / Marmolada

Naposledy aktualizováno: 16. 1. 2017

Po pátečním sněžení leží v dolních částech středisek v okolí Marmolady kolem 10 cm čerstvého sněhu, v nadmořské výšce nad 2 000 m pak přibylo 20 až 22 cm. Kvalita sněhu je výborná. Lyžuje se na krásně upravených sjezdovkách a k pohodě přispívá i slunečné počasí.

Aktuální teploty v 1 500 m se pohybují od -9 do 7 °C. Ve vyšších polohách klesají v noci na -15 °C. V dalším týdnu očekáváme zpočátku jasno až polojasno, ve čtvrtek je možné sněžení.

Průběžně se modernizuje zázemí pro lyžaře. V Porta Vescovo nahradila dvousedačkovou lanovou dráhu nová osmisedačka Portadoss s hodinovou kapacitou 2 400 pasažérů. Lanovka Belvedere na Lazuo v Pordoi area dostala nové čalouněné sedačky pro pohodlnější svezení.

Arabba / Marmolada aktuálně

Celý report

Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Instruktor zdarma Lyžařský instruktor zdarma

služby profesionálních zahraničních, resp. českých instruktorů prestižních lyžařských či snowboardových škol

Aktuální sněhové zpravodajství Sněhové zpravodajství

aktuální sněhové zpravodajství z Alp
pravidelně aktualizujeme

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Nejlepší volbou je lyžování v Alpách!!!

02. 01. 2017

V alpských střediscích jsou sjezdovky skvěle upravené a zaručeně prázdné. Žádné čekání u lanovky. Vybírejte z lákavé nabídky našich last minute zájezdů.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. http://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska