Střediska aktuálně hlásí

Vážení lyžaři a vyznavači zimních sportů,
informace a aktuální fotografie, které Vám zasíláme, pochází od našich přímých zahraničních partnerů či našich delegátů v místě.

Webkamery

Celkem 17 webkamer

Aktuality z lyžařských středisek

Val Thorens

Naposledy aktualizováno: 22. 3. 2017

Ve středisku Val Thorens leží mezi 50 až 100 cm sněhu. V sobotu mírně sněžilo, přibylo malé množství sněhu, ale současně i pršelo. Máme spíše dubnové počasí, sníh přes den hodně povolí a ráno bývá opět zmrzlý. Na severních svazích zůstává povrch stále ještě dobrý. Ráno je tam nádherné svezení na manšestru. Odpoledne se v nižších polohách a na jižních svazích objevuje jarní firn. Pokud se člověk vyhne frekventovaným sjezdovkám, najde krásné lyžování na celý den. Jaké bude počasí? Od středy bude zataženo se sněžením, napadnout by mohlo až 10 cm nového sněhu. V úterý se konají koncerty v kostele, vstup je zdarma. K dispozici je také bobová dráha o délce 6 km. Vyzkoušet můžete i noční lyžování se svařákem nebo večerní jízdu na skútru.


Celý report

Val di Fiemme / Obereggen

Naposledy aktualizováno: 21. 3. 2017

Livigno

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

V nejnižších polohách Livigna leží 64 cm sněhu, na okolních svazích je pak výška sněhové pokrývky přibližně 108 cm. V posledních dnech v oblasti nesněžilo. Lyžuje se na dobře upravených sjezdovkách s pěkným povrchem. V odpoledních hodinách je jižní strana Carosella už náročnější, ale Mottolino stále nabízí výborné podmínky. Návštěvníkům jsou dispozici všechny lanovky i všechna propojení. Noční teploty se pohybují od - 3 do 0 °C, přes den vystupují na 5 °C.

V dalším týdnu očekáváme proměnlivé počasí, v závěru týdne předpověď slibuje opět sněžení. Přijďte se pobavit na straně Mottolino do après ski baru Kosmo. V sobotu 1. dubna začíná týdenní telemarkový festival na týden s pestrým programem.

Livigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálněLivigno aktuálně

Celý report

Madonna di Campiglio - Pinzolo

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

V oblasti Madonna di Campiglio leží na svazích v okolí středisek Marilleva a Folgarida, Madonna di Campiglio a Pejo v různých polohách mezi 30 a 140 cm sněhu. V posledních dnech nebyly žádné sněhové srážky. Teploty se nyní pohybují již v plusových hodnotách a dosahují až 10 ˚C, takže sněhu ubývá. Jezdí se na upravených sjezdovkách, lyžování je nejlepší v dopoledních hodinách. V Madonně de Campiglio je otevřených 54 z 60 km sjezdovek. V Peju v pátek zavřeli sjezdovku Biancaneve u hotelu Domina. Mimo provoz je také Freeride delle Gole a příjezd Covel Peio. V oblasti se bude lyžovat až do 2. dubna. Na Marillevě / Folgaridě je otevřených 55 přepravných zařízení z 98. Po poledni se v nižších částech hůře lyžuje.

Od úterý má být oblačno, ve středu s přeháňkami, které budou při 7 až 9 ˚C zřejmě dešťové. Ve čtvrtek bude při větším ochlazení déšť přecházet ve sníh. Na víkend se očekává ochlazení. Od 25. března do 2. dubna se v Marillevě konají Polské dny. Jedná se o festival s bohatým kulturním programem, který pořádá vlekařská společnost Marilleva / Folgarida a polský tour operátor. Pobavíte se také například v disco Dai Angoi v Marillevě 1 400.


Celý report

Risoul / Vars

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

Na svazích v okolí střediska Vars leží mezi 30 a 100 cm sněhu. V posledních dnech nebyly žádné sněhové srážky. Lyžuje se na pěkném povrchu, který má různou kvalitu. Ve vyšších polohách je výborné lyžování, ve spodních částech bývá odpoledne mokrý těžší sníh. Sjezdovky jsou pečlivě upravené, ráno bývá připravený manšestr.

Pokračuje velmi příjemné počasí s jasnou oblohou a sluníčkem, která láká k pobytu venku. Ideální pro milovníky pohodového jarního lyžování. V pondělí a v úterý bude ještě teplo a slunečno, od středy očekáváme více oblačnosti s možností přeháněk. Teploty se budou pohybovat mezi 5 a 12 °C. V úterý se koná pravidelný trh s místními provensálskými produkty.


Celý report

Arabba / Marmolada

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

Na svazích v okolí nejvyšší hory Dolomit Marmolady leží v nižších polohách asi 31 cm sněhu, v nadmořské výšce nad 2 000 m je kolem 43 cm a v poloze nad 3 000 m sahá výška sněhové pokrývky k 115 cm. Během minulého týdne nesněžilo. Stále tu máme výborné podmínky pro lyžování. Počasí je příznivé a sníh kvalitní. Sjezdovky jsou každé ráno upravené na pěkný manšestr. Je slunečno s teplotami v 1 500 m kolem 3 °C. Ve vyšších polohách nad 2 000 m se teploty pohybují od -4 do 2 °C. Krásné počasí má pokračovat také v dalším týdnu. Očekáváme jasnou slunečnou oblohou s podobnými teplotami jako nyní.

Arabba / Marmolada aktuálněArabba / Marmolada aktuálněArabba / Marmolada aktuálně

Celý report

Monte Bondone

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

V okolí střediska Monte Bondone leží od 20 do 45 cm sněhu. Během minulého týdne nepřipadl žádný nový sníh. Lyžuje se na dobře upravených sjezdovkách. Sníh je však již převážně těžší, protože nemrzne ani v noci. Noční teploty se pohybují mezi 2 a 4 °C, ve dne vystupují na 4 až 10 °C.

V dalším týdnu bude zpočátku ještě slunečné počasí, od středy očekáváme srážky sněhové nebo dešťové. Vyzkoušejte místní vína na sobotní párty v baru Lo Sciatore. Užijte si hudbu i tanec v Cielo Aperto, nebo zajděte na typickou trentínskou večeři. V pátek odpoledne se také svezete po sjezdovce na bobech nebo si udělejte výlet rolbou na vrchol Monte Bondone (Palon, 2 090 m) následovaný stylovou večeří.


Celý report

Val di Fassa e Carezza

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

V oblasti Val Di Fassa / Carezza / Ciampac je lyžařům k dispozici 51 z 57 vleků a celkem 105 km sjezdovek. Doporučujeme vydat se také na navazující lyžařský okruh Sella Ronda, který je stále otevřený v obou směrech, tedy po zelené i oranžové stezce. Máme za sebou krásný slunečný týden bez sněhových srážek. Podmínky pro lyžování jsou stále dobré, zejména ve vyšších polohách. Ráno bývá všude připravený manšestr. Na dojezdech a v nižších polohách je sníh díky sluníčku už hodně mokrý a rychle ubývá.

Na okruhu Sella Ronda se hlavně během víkendu dělají fronty. Doporučuji Val Gardenu a sjezdovku Saslong či sjezdovku v Areálu Ceseda. Lyžování na ledovci Marmolada je výhodné hned ráno, dojezd na lyžích je přibližně 2 hodiny, poté se začínají tvořit fronty na jedinou lanovku mířící k vrcholu ledovce. Výborné podmínky pro rodiny s dětmi jsou ve Skiareálu Ciampac až do Pozza di Fassa.

Jaké bude počasí v dalších dnech? Má být slunečno a teplo, mrznout bude v noci jen mírně. Nejnižší noční teploty klesnou na -3 ˚C, přes den bude až 12 ˚C, některý den s možnými dešťovými přeháňkami. K dispozici je večerní lyžování ve Val di Fassa, a to v Pera. Dvakrát v týdnu nabízíme posezení a společný oběd s delegátem ve Skiareálu Belvedere, na jedné z nejvyhlášenějších horských chat. Vypravit se můžete také na společnou projížďku s delegátem po Sella Ronda, nebo si domluvit servis či vypůjčení a testování značkových lyží s možností odprodeje za výhodné ceny.

Val di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálněVal di Fassa e Carezza aktuálně

Celý report

Katschberg

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

V dolních částech oblasti Falkensteiner / Katschberg leží do 10 cm sněhu, v horních polohách ve výšce 2 200 m dosahuje sněhová pokrývka přibližně 40 cm. Během víkendu nám tu nesněžilo. Naopak, poslední týden se teploty držely po nulou a sníh rychle taje. Díky ubývajícímu sněhu se pak podmínky pro lyžování zhoršují. Všechny lanovky jsou ale zatím otevřené, mimo provoz je pouze jedna černá sjezdovka. Následující týden má být podle předpovědi částečně zatažený, některé dny s dešťovými srážkami. Přes den i v noci očekáváme teploty v plusových hodnotách.


Celý report

Bormio / San Colombano

Naposledy aktualizováno: 20. 3. 2017

Na sjezdovkách střediska Bormio leží mezi 30 do 135 cm. V posledních dnech v oblasti nesněžilo. K dispozici je 14 lanovek z 15, lyžovat se dá celkem na 49 km sjezdovek. Všechny areály jsou stále dobře vysněžené a sjízdné po celé své délce. Na svazích v horních částech leží nádherně upravený přemrzlý prašan, dole se v odpoledních hodinách objevuje jarní firn. Lyžování je výborné. Předpověď slibuje v tomto týdnu bohatou sněhovou nadílku, má napadnout až téměř 2 m nového sněhu. Sněžit by mělo od středy v poloze nad 2 000 m, na níže položených místech bude pršet.

V Bormiu se každý pondělní večer pořádá na náměstí přivítání nových hostů střediska s názvem Benvenuti. Podává se svařené víno a místní pochoutky, hraje hudba. Otevřené jsou také lázně Bormio Termé, pro naše klienty máme připravené zvýhodněné vstupné.

Bormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálněBormio / San Colombano aktuálně

Celý report

Střediska se zprávami

Ski funtazie klub Ski Funtazie klub

dětský animační program
v českém jazyce

Skisets Zapůjčení lyžařského vybavení

objednejte si zapůjčení lyžařského a snowboardového vybavení v ČR a vyzvedněte si jej až ve středisku

Instruktor zdarma Lyžařský instruktor zdarma

služby profesionálních zahraničních, resp. českých instruktorů prestižních lyžařských či snowboardových škol

Aktuální sněhové zpravodajství Sněhové zpravodajství

aktuální sněhové zpravodajství z Alp
pravidelně aktualizujeme

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

Do kdy budou v provozu vybrané lyžařské areály v Itálii?

20. 03. 2017

Aprica 18.04. 2017 (v provozu 58% skiareálu)
Arabba / Marmolada 09.04. 2017 (v provozu celý skiareál)
Bormio 18.04. 2017 (v provozu 92% skiareálu)
Cervinia / Zermatt 07.05. 2017 (v provozu celý areál)
Livigno 01.05. 2017 (v provozu celý skiareál)
Madesimo 18.04. 2017 (v provozu celý skiareál)
Madonna di Campiglio 16.04. 2017
Marilleva / Folgarida 09.04. 2017
Monterosa Ski 18.04. 2017 (v provozu 86% skiareálu)
Monte Bondone 08.04. 2017 (v provozu 72% skiareálu od 8,30 do 14,30 hod)
Santa Caterina 18.04. 2017 (v provozu celý skiareál)
Tonale 18.04. 2017
Val di Fiemme 17.04. 2017 (v provozu 91% skiareálu)
Val di Fassa 02.04. 2017 (v provozu 80% skiareálu)
Val Gardena 02.04. 2017 (v provozu 98% skiareálu)
Valle Isarco 02.04. 2017 (v provozu 90% skiareálu) 

Do kdy budou v provozu vybrané lyžařské areály ve Francii?

20. 03. 2017

Alpe d´Huez 23.04. 2017
Les Orres 17.04. 2017
Méribel / Mottaret 23.04. 2017
Risoul / Vars 17.04. 2017
Serre Chevalier 22.04. 2017  

V Brixentalu lyžují děti na jaře ZDARMA!

02. 02. 2017

Pokud si jeden z rodičů zakoupí skipas s platností nejméně 3 dní, obdrží všechny jeho děti do 15 let věku (ročníky 2001-2010) pro stejné časové období skipas zcela zdarma!
Platí pro pro celou oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental v období  11.3. – 2.4. 2017 a skipasy je nutné zakoupit v místě.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. http://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na lyžařské zájezdy

Vybraná lyžařská střediska