NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Hausruckwald – hornorakouská venkovská idylka

Hausruckwald je okouzlující prázdninový region v Horním Rakousku (Oberösterreich) rozprostírající se severovýchodně od Salzburgu nedaleko bavorských hranic.

Hausruckwald tvoří sedm podmanivých komunit uhnízděných mezi mírnými kopci. Region poskytuje svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pocity pohody. Nadchne pěší turistika úžasnou krajinou lesů a kopců s fantastickými výhledy na štíty Alp, jízda na koni či návštěvy okouzlujících městeček plných kultury a tradic.

V Ampflwangu stojí za zmínku vyhlášené jezdectví – pro jízdu na koních, kterých je zde ustájeno celkem 607, zde panují ideální podmínky.

Kulinářské speciality a zábava pro celou rodinu

Z dovolené v Hausruckwaldu se vrátíte s dobitými baterkami a svěží jako nikdy předtím. Hausruckwald slibuje vřelé přijetí, pocit svobody, kulinářské speciality a zábavu pro celou rodinu.

Hausruckwald je svým množstvím volnočasových atrakcí vzrušující destinací po celý rok. Díky široké nabídce místních muzeí, galerií, poutních kostelů a zpřístupněných dolů můžete na vlastní kůži zažít kulturu a umění regionu, historii i současnost. Navštivte „Glashütte“ ve Schwanenstadtu, jedinou sklářskou huť v této oblasti, a ponořte se hluboko do tajů ušlechtilého sklářského umění. Řadu zajímavostí o venkovském životě 19. století se dozvíte ve skanzenu Stehrerhof v Neukirchen an der Vöckla. Zkuste se nechat přenést v čase projížďkou parním vlakem po historické železnici v Ampflwangu. Hudební festival ZipAir přitahuje z každoročně davy z celého Rakouska.

Lahodná jídla jsou nezbytnou součástí každé dovolené v Rakousku. S domácí kuchyní Hausruckwaldu si můžete být jisti – lokální kulinářské pochoutky jsou prosté, ale skvělé. Můžete také obdivovat umění vaření piva při prohlídce pivovaru, zúčastnit se oblíbených vinařských festivalů nebo sledovat farmáře při práci, jak produkují nejlepší regionální bio produkty, které prodávají přímo zákazníkům.

7 důvodů, proč navštívit Hausruckwald

  • okouzlující prázdninový region severně od Salzburgu nedaleko bavorských hranic
  • sedm podmanivých komunit uhnízděných mezi mírnými kopci
  • pěší turistika úžasnou krajinou lesů a kopců s fantastickými výhledy na štíty Alp
  • jezdecký ráj Ampflwang, vesnička 607 koní uprostřed pohádkového lesa Hausruck
  • nádherné jízdy na koňském hřbetě romantickou krajinou
  • návštěvy okouzlujících městeček plných kultury a tradic
  • široká škála muzeí, galerií, poutních kostelů či starých uhelných dolů

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?