NEV-DAMA a.s.

Nabídka oblastí Švýcarsko

Švýcarsko – to nejlepší z Alp

Švýcarsko, tradičně neutrální konfederace, se v průběhu let stala synonymem vysokého standardu, kvalitních služeb a komfortního servisu. Pro mnoho lidí je bezpochyby právem skutečnou top lyžařskou destinací. Nenechte se zmást slovy typu: „Švýcarsko je drahé“. Toto tvrzení je pravdou jen z části. Ano, ty absolutně nejlevnější nabídky ve švýcarské sekci nenaleznete, ale před skokovým posílením Švýcarského franku v roce 2015 se Švýcarsko cenově lišilo od jiných alpských zemí jen málo. O něco dražší bylo a je snad jen stravování v místních restauracích.

Hlavní benefity švýcarských Alp

  • světoznámá horská střediska mimořádné prestiže a tradice
  • lyžování ve vysokých nadmořských výškách garancí přírodní sněhové pokrývky
  • každým rokem se zvyšující potenciál umělého zasněžování
  • mnohé technicky unikátní lanovky
  • nesmírně pestré možnosti jízdy ve volném terénu
  • dobrá dopravní dostupnost pro naše lyžaře
Švýcarsko
Švýcarsko

Perfektní služby jednotícím prvkem jazykově členité země

Oficiálně se ve Švýcarsku hovoří 4 jazyky (německy, francouzsky, italsky a rétorománsky). Umíte-li některou z těchto řečí, Švýcary určitě potěšíte, promluvíte-li jejich jazykem. Nabízíme dvě střediska frankofonní (4-Vallées a Val d'Anniviers) a většinu, kde se hovoří německy (popř. v kantonu Graubünden současně i rétorománsky). Univerzálním jazykem pro komunikaci na celém území je však angličtina. Na horách se tradičně setkáte s milými lidmi, kteří si hostů váží, a věřte, že poskytnuté služby budou té nejvyšší kvality, na které si místní obyvatelé po generace opravdu zakládají.

Lyžování skutečně vysokohorské

Švýcarsko je zemí nesmírně členitou. Na jejím území najdete nejvíce čtyřtisícovek a nachází se zde nejvyšší koncentrace ledovců na území kontinentální Evropy. Díky umístění sjezdových tratí ve vyšších nadmořských výškách a zpravidla slušnému systému umělého zasněžování k tomu se určitě nemusíte bát navštívit Švýcarsko i v okrajových termínech sezóny.

U švýcarských velehor obecně platí, že co vrchol, to světový pojem. Pohled na jedny z nejznámějších štítů, mezi něž patří například Matterhorn, Dom, Allalin, Titlis, Jungfrau či Mont Fort Vám doslova vezme dech. Neuvěřitelná panoramata, která znáte z propagačních obrázků, si můžete vychutnat „naživo“. Zjistíte, že ledovcové vrcholky jsou skutečně tak zářivě bílé, jezera blankytně modrá a krávy pasoucí se na údolních lukách mají opravdu ony typické zvonce. Podle červených ozubnicových vlaků, které se šplhají do závratných výšek, si opravdu můžete seřizovat hodinky a celá země je doslova synonymem čistoty. Švýcarsko je oživlý reklamní prospekt, jenž je zároveň všudypřítomnou realitou každého všedního dne.

Dokonalost ve všech ohledech

Kouzelné scenérie, majestátní horské masivy a vyhlášená lyžařská střediska vybudovaná v podhorských vesničkách a městech v souladu s tradiční místní architekturou a rázem krajiny – to vše je Švýcarsko. Hledáte-li dech beroucí zážitky na perfektně upravených bílých svazích, pak právě tato země se pro Vás stane rájem. Jednotlivá nabízená střediska poskytují velmi vysoký sportovní standard. Skiareály, které zahrnují přes 200 km tratí, jsou ve Švýcarsku spíše pravidlem než výjimkou, a to zde naleznete i oblast 4-Vallées, jež je dokonce čtyřistakilometrová. Vychutnejte si výrazná převýšení, spanilé sjezdy do údolí či extrémní a dobře vybavené snowparky. Mimořádně pestrá nabídka volných terénů a sjezdů navíc bezpochyby nadchne pokročilejší lyžaře i snowboardisty.

Pestrá nabídka aktivit

Těžko zde cokoli vytýkat. Švýcarsko je plné unikátních technických zařízení. Zubačka na Gornergrat nad Zermattem, případně velkokapacitní kabina na Mont Fort ve 4 údolích či otáčivá kabina na Titlis  nad Engelbergem jsou toho důkazem. Švýcarsko je zemí, která má naprosto každému mnoho co nabídnout. Pro odpočinek a relaxaci po lyžování jsou zde termální lázně, vyhlídkové projížďky na saních tažených koňmi či panoramatické výlety vlaky, třeba světově proslulými vyhlídkovými soupravami Glacier Express a Bernina Express s nesmírně bohatou tradicí. Extrémy vyhledávající sportovce nadchne heliskiing. Rodiny s dětmi pak ocení typicky místní pohostinnost, speciální rodinné balíčky či kluby pro děti se službou hlídání.

Top kvalita na dosah

Stále ještě váháte? Říkáte si, že Švýcarsko je daleko a cesta přes horské průsmyky příliš riskantní a objízdné trasy dlouhé? Nabízíme střediska v kantonu Graubünden (včetně světoznámých resortů Davos Klosters, Flims Laax Falera, Lenzerheide Arosa a St. Moritz, ale i novinky Brigels Waltensburg Andiast), která jsou z ČR pohodlně dostupná. Cesta z Prahy sem trvá jen něco málo přes 6 hodin!

Nahlédněte proto do následující nabídky a s chutí ji vyzkoušejte! Vynikající služby a úchvatné sjezdové tratě v těch nejkrásnějších přírodních amfiteátrech promění dozajista Vaši dovolenou v nevšední zážitek.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?