NEV-DAMA a.s.

Nabídka oblastí Německo

Německo: zimní pohádka nejen v blízkém Bavorsku

Německo je sice největší alpská země, ale Alpy sem zasahují jen svou zanedbatelnou částí do jižního Bavorska. Reprezentanty německého lyžování pro náš katalog jsme tedy zákonitě hledali právě v nejjižnější oblasti Bavorska a samozřejmě také na německé straně Šumavy, v Bavorském lese. Na našem webu však zaznamenáte i novinky v podobě známého zimního střediska Winterberg ležícího v Severním Porýní-Vestfálsku a pohoří Schwarzwald v Bádensku-Württembersku.

Hlavní benefity německých hor

  • světoznámá horská střediska mimořádné prestiže a tradice doplněná menšími rodinnými resorty za příznivější ceny
  • vynikající infrastruktura, všudypřítomná příslovečná německá dokonalost
  • kvalitní umělé zasněžování eliminující chybějící metry nadmořské výšky
  • pohostinnost a vynikající lokální kuchyně
  • velmi dobrá dopravní dostupnost pro naše lyžaře
Německo
Německo

Naprosto dokonalá infrastruktura

Na relativně malém prostoru německých Alp se promítá nesmírný ekonomický potenciál osmdesátimiliónového národa a výsledkem jsou světově proslulá sportoviště a takřka dokonalá infrastruktura celé oblasti, když z obojího pochopitelně nemůže neprofitovat i běžný návštěvník. Ovšem i v turistických resortech v Bavorském lese, Schwarzwaldu či ve Winterbergu naleznete perfektní podmínky, jimž není co vytknout.

Defilé světoznámých horských středisek

Bavorsko má skutečně co nabídnout, však se jen podívejme, o jak zvučná jména jde: Oberstdorf, zasvěcený klasickému lyžování, kde se již třikrát, v letech 1987, 2005 a 2021, konalo mistrovství světa, Garmisch-Partenkirchen, dějiště Zimních olympijských her 1936, Ruhpolding jako německá biatlonová Mekka a čtyřnásobné dějiště světového šampionátu v tomto sportu. Takto lze pokračovat dál, vždyť zde nedaleko od sebe nalezneme další zvučné pojmy a pravidelná dějiště Světových pohárů a světových šampionátů v příslušných sportech, ať už jde o Inzell jako ráj rychlobruslařů, Reit im Winkl lyžařů běžců a skokanů, nebo Königsee sáňkařů, bobistů a skeletonistů (tyto tři adrenalinové sporty však můžete sledovat, či dokonce vyzkoušet, i umělém korytu ve Winterbergu v regionu Hochsauerland).

Bavorské svahy líhní olympijských vítězů

Jižní Bavorsko je díky svému hornatému charakteru logickou sjezdařskou velmocí a líhní německých šampiónů, jako byly olympijské vítězky Maria Rieschová, Viktoria Rebensburgová, Katja Seizingerová či Hilde Gergová, mistr světa Felix Neureuther, dvojnásobný olympijský vítěz Markus Wasmeier, nebo třikrát na Olympiádě stříbrná Martina Ertlová. Ty všechny můžete potkat třeba právě při své lyžařské návštěvě Bavorska na tamních svazích.

Pohodové lyžařské terény v překrásné přírodě

Na své si při lyžování v Německu přijde každý, snad s výjimkou lyžařských extremistů, kteří vyžadují stovky kilometrů tratí a nekonečné volné terény. To Němci vzhledem k charakteru svých hor nabídnout nemohou, přesto však bodují zejména komplexní kvalitou a důkladností služeb. 

Německo je však zároveň pravou volbou pro ty, kteří si kromě lyžování rádi vychutnají i krásy přírody, historických památek a pochutnají si na místních specialitách za ceny, které nejsou až tak vysoké, jak byste se mohli domnívat.

Rozumné ceny a typická bavorská pohostinnost

Těžko sice mohou soutěžit s cenami v České republice, ale třeba námi zvolená alpská střediska Berchtesgaden a Garmisch-Partenkirchen, stejně jako šumavské resorty Sankt Englmar, Grosser Arber a Mitterdorf, jsou ukázkou, že zimní dovolenou zde lze včetně skipasu pořídit za cenu až překvapivě konkurenceschopnou. Pozoruhodná je též typická pohostinnost místních obyvatel, s nimiž můžete snadno navázat přátelství třeba u tupláku dobrého bavorského piva.

Velmi příznivé dojezdové vzdálenosti

Bavoři jsou nám velice podobní svou mentalitou, však s nimi také sdílíme dlouhou hranici i částečně společnou historii. K výhodám můžeme připočíst i fakt, že naše kolegy z Evropské unie lze navštívit již za několik málo hodin velmi pohodlné cesty autem. To vše nás vede k závěru, že Bavorsko je v zimě destinací šitou na míru především těm z Vás, kteří si nade vše cení pohodového trávení dovolené. Jistě k tomu přispěje i fakt, že sjezdové tratě bývají zpravidla výtečně upravené, přepravní zařízení moderní a s frontami se téměř nesetkáte.

Kraj mezi Zugspitze, Watzmannem a Velkým Javorem Vás jistě po všech stránkách příjemně překvapí a je proto naším tipem pro Vaši spokojenou zimní dovolenou.

Winterberg – německé top středisko zimních sportů dosud čekající na objevení českými lyžaři

Skiresort Winterberg naleznete v kraji Sauerland v nejlidnatější spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Pro lyžování a snowboarding je zde k dispozici 27,5 km sjezdovek a 21 přepravních zařízení v nadmořských výškách od 630 do 820 metrů.

Areál se rozprostírá na 7 vzájemně propojených kopcích, většinu kryje potentní systém umělého zasněžování. Neuvěřitelných 14 sjezdovek je uměle osvětleno. O mimořádně zábavné noční lyžování a après-ski zábavu je zde tedy postaráno. Bonusem střediska je slavný ledový tobogán, kde můžete v akci sledovat nejlepší světové sáňkaře, bobisty a skeletonisty.

Pohoří Schwarzwald – nejen domov kukačkových hodin

Schwarzwald (česky Černý les) je zalesněné pohoří v jihozápadním Německu, ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Nejvyšší horou tohoto pohoří je Feldberg (1.493 metrů). Pramení zde Dunaj. Ze severu k jihu má pohoří délku 160 km a z východu na západ šířku 60 km, pokrývá celkem 11.100 kilometrů čtverečních. Západní svahy pohoří jsou příkré a stupňovité, východní jsou naopak pozvolné. Jižní část pohoří je vyšší, nazývá se Hochschwarzwald – je jedním ze šestnácti národních parků v Německu. Na okraji pohoří se nacházejí lázně, například populární Baden-Baden nebo menší Bad Peterstal-Griesbach. Charakterem připomíná Černý les naši Šumavu. Tento kraj je největším a zároveň nejstarším přírodně chráněným územím v Německu. Do světového povědomí dostaly Černý les tradiční podomácku vyráběné dřevěné nástěnné kukačkové hodiny "švarcvaldky", poprvé zmíněné již v 17. století. Do světa se odtud rozšířily v období romantismu počátkem 19. století.

Schwarzwald nabízí různé podoby přírodní krajiny, pozvolné zalesněné hory na severu, široká luční údolí a pastviny v centrální oblasti a jižní část s vrcholky hor nad hranicí lesa. Najdete zde i několik křišťálově čistých ledovcových jezer. Tento celoroční ráj pro turisty zaujme též výhledy do údolí Rýna nebo až k hradbě Alp na jihu. V zimě lze využít pěkně upravené běžkařské trasy, např. v okolí Oberharmersbachu. Sjezdaři zde mohou najít několik menších, ale příjemných středisek, jako např. Kniebis / Freudenstadt.

Černý les je bezpochyby ideálním místem dovolené pro všechny, kdo dávají přednost aktivnímu trávení volného času. Paleta možností je zde natolik široká, že si z ní nelze nevybrat. Ať už jde o nenáročné výlety po okolí, celodenní pěší či běžkařské túry nebo návštěvu vinic na rýnském úpatí Schwarzwaldu s ochutnávkou krále vín – rýnského ryzlinku.

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?