NEV-DAMA a.s.

Nabídka oblastí Slovinsko

Slovinsko – malý zázrak pod Triglavem

Slovinsko zatím stojí poněkud nezaslouženě na okraji zájmu české lyžařské obce, jež každoročně míří do Alp za sněhovými radovánkami. Ovšem ani letos nesmí tato sympatická země chybět v nabídce našeho katalogu.

Hlavní benefity slovinských Alp:

  • kvalitní vysokohorské lyžování
  • přátelští lidé, příbuzný jazyk
  • mimořádně atraktivní příroda
  • zajímavé ceny, výtečná kuchyně
  • slušná dostupnost při cestě z ČR
Slovinsko
Slovinsko

Ceny takřka jako doma

Zato je však pravou volbou pro ty, kteří si kromě lyžování rádi vychutnají i krásy přírody a historických památek, či si pochutnají na místních specialitách za ceny, které mohou i po přijetí Eura směle soutěžit s našimi. Nižší cenová hladina Slovinska obecně budiž dalším neopomenutelným důvodem, proč se do této okouzlující země vypravit.

Sjezdařská velmoc postkomunistického bloku

Slovinsko je se svou dvoumiliónovou populací po Lichtenštejnsku nejmenší alpskou zemí, ale je díky svému hornatému charakteru největší sjezdařskou velmocí mezi slovanskými státy. Jména slovinských šampiónů jako byli Bojan Križaj, Jure Franko, Rok Petrovič, Mateja Svetová, Jure Košir či Tina Mazeová, jakož i současných závodníků Ilky Štuhecové nebo Žana Kranjece, jsou dobře známa i českým příznivcům lyžování. V Kranjske Goře se ostatně opět představí Světový pohár v alpském lyžování obřím slalomem a slalomem žen (6. a 7. 1. 2024) i mužů (9. a 10. 3. 2024).

Rogla – středisko proslavené Světovým pohárem ve snowboardingu

Středisko Rogla se nachází ve vrcholové části horského pásma Mariborsko pohorje. Mezi Slovinci se těší velké oblibě, mimo jiné i proto, že většina ubytovacích kapacit (navíc s velmi bohatým zázemím) je netypicky umístěna na samém vrcholu skiareálu. Toto příjemné středisko uspokojující svou nabídkou zejména rodiny s dětmi nabízí 12 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti a k tomu 18 km tratí pro běžecké lyžování. Samozřejmostí je 100% pokrytí tratí systémem umělého zasněžování. 25. 1. 2024 se opět na Rogle představí Světový pohár v paralelním obřím slalomu mužů i žen na snowboardu. Známé termální lázně Zreče pod Roglou skýtají báječnou relaxaci po lyžování v bazénech s léčivou vodou.

Krvavec – dobře ukrytý diamant Kamnicko-Savinjských Alp

Z nejznámějších slovinských středisek jsme dále i letos do katalogu zvolili to, jež disponuje zřejmě nejzajímavější a lyžařsky nejvyváženější nabídkou sjezdovek, a to vysoko nad historickým městem Kranj posazený skiareál Krvavec. Sjezdovky Světového poháru zde sice na rozdíl od známější Kranjske Gory nenajdete, ale po většinu sezóny prašanem pokryté pisty v podmanivém prostředí uchvátí jak náročnější jezdce, tak i pohodové lyžaře bažící po klidu rodinných areálů. Na své si přijde každý, snad s výjimkou lyžařských extremistů, kteří vyžadují stovky kilometrů tratí, nekonečné volné terény a dvoukilometrová převýšení překonávaná superrychlými lanovkami. To Slovinsko vzhledem k charakteru svých hor nabídnout nemůže. 

Dovolená mezi starými přáteli

Pozoruhodná je i typická pohostinnost místních obyvatel, s nimiž navíc můžete konverzovat u sklenice místního dobrého piva či vína příbuzným jazykem. Slovinci jsou nám velmi podobní svou mentalitou, však s nimi také sdílíme dlouhou společnou habsburskou historii. Snad jen svou čistotou dnes připomíná tato hrdá země spíše Rakousko.

K výhodám můžeme připočíst i fakt, že naše kolegy z Evropské unie lze navštívit již za několik málo hodin velmi pohodlné cesty autem. To vše nás vede k závěru, že Slovinsko je v zimě destinací šitou na míru především těm z Vás, kteří si nade vše cení pohodového trávení dovolené. Jistě k tomu přispěje i fakt, že sjezdové tratě nebývají zpravidla příliš zaplněné.

Země pod Triglavem Vás jistě po všech stránkách příjemně překvapí, zvláště pokud k pozitivnímu vyznění dovolené napomůže i počasí. Slovinské hory mají v zimě nadprůměrný počet slunečných dnů, ale často též kvůli blízkosti moře v rámci celých Alp ojedinělé sněhové přívaly. Slovinsko je naším zaručeným tipem pro Vaši spokojenost!

Lyžařská střediska

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?