Tossa de Mar

Španělsko, Costa Brava

Tossa de Mar

Tossa de Mar – nejmalebnější lokalita pobřeží Costa Brava

Tossa de Mar je malebné romantické katalánské městečko ležící v provincii Girona na pobřeží Costa Brava necelých 90 km severovýchodně od Barcelony a 100 km jižně od hranic s Francií. Žije zde 6000 obyvatel. Tossa je právem nazývána perlou pobřeží, rozprostírá se totiž nad skutečně okouzlujícím zálivem s písečnou pláží lemovanou skalami.

Pestrá historie odrážející se v podobě městečka

Tossu založili pravděpodobně Iberové, v 1. stol. ji ovládli římští kolonizátoři pod názvem Turissa. Ve 12. století, pod nadvládou opatství Ripoll, bylo město obehnáno hradbami a v nejvyšším bodu byl zbudován hrad, který se posléze změnil ve větrný mlýn a nakonec v maják, jenž funguje dodnes. Od 16. století se Tossa rozrostla i za hranice hradeb, až do 50. let 20. století, kdy se zde začal rozvíjet turistický ruch, však Tossa zůstávala poměrně bezvýznamnou rybářskou osadou, v jejímž okolí se pěstovala vinná réva a korkové duby.

Procházky naplněné romantikou

Uzounké a křivolaké uličky s kamennými domy přímo lákají k nostalgickým procházkám po starobylém centru a vyzývají k vystoupání po hradbách až na vrcholek skal s možností návštěvy několika vyhlídek zaručujících pohled na úchvatné scenérie mořské hladiny odrážející sluneční paprsky. Při té příležitosti se nabízí i návštěva majáku, ve kterém je umístěna stálá expozice vypovídající o historii tohoto unikátního městečka.

Výprava za kulturními poklady

Milovníci umění a historie určitě nebudou nabídkou Tossy zklamáni, neboť zde naleznou mnoho historických budov a kostelů, mezi nimiž je určitě třeba zmínit nejkrásnější a největší svatostánek San Vicente, který zdobí magická socha z bílého mramoru Cristo del Silencio, a nechybí zde ani socha Virgen de Fatima, zvaná též Černá Madona. Nabídku doplňuje místní galerie a městské muzeum s antickými vykopávkami a obrazy Marca Chagalla.

Klidná a pohodová dovolená na krásných písečných plážích

Pro milovníky pláží a koupání je Tossa ideálním rodinným střediskem s krásnou čistou písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře. Tossa de Mar je tedy bezesporu tou správnou volbou střediska pro klidnou a pohodovou dovolenou, není však příliš vhodná pro milovníky rušného nočního života. Po celý měsíc srpen se však v Tosse de Mar každoročně koná Mezinárodní hudební festival.

moře a pláže

Moře je v Tossa de Mar výjimečně čisté, což jen potvrzuje již tradiční ocenění evropskou modrou vlajkou za čistotu pláží. Po většinu roku je zde moře klidné. Dominantní městskou pláží je hlavní a největší Platja Gran s kompletním turistickým plážovým servisem, hrubším pískem a pozvolným vstupem do vody. Na okrajích města se nacházejí menší pláže, mezi nimiž rozhodně stojí za zmínku Es Codolar - překrásná pláž posazená mezi skalami.

Velké množství menších zálivů a ostrůvků vytváří výtečné podmínky pro potápění a šnorchlování. Centrální pláž Platja Gran je vybavena bary i restauracemi, sprchami a dětskými koutky, menší pláže v okolí vesměs tento servis postrádají.

4 zájezdů / ubytování

4 zájezdů / ubytování

Doporučené trasy:

  • 1Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, dálnice A7 směr Barcelona, dálniční sjezd č. 9 Lloret, Tossa de Mar
Dovolená v letních Alpách, jezera Alpy a jezera 2018

v tomto roce rozšířené o nové atraktivní destinace. Projděte si kompletní nabídku zájezdů.

Seznam našich poboček Seznam poboček NEV-DAMA

zájezdy zakoupíte na pobočkách
CK Fischer / NEV-DAMA

SAPPADA - provoz areálu!

14. 03. 2018

Od pondělí 19.03. bude v provozu pouze lanovka Pian dei Nidi, Monte Siera a dětský vlek Creta Forata.

Možnosti reklamace a spory

09. 01. 2016

Dovolujeme si Vás informovat, že při zakoupení zájezdu online je rovněž možné k řešení eventuálního sporu využít platformu řešení sporů online. https://www.nev-dama.cz/dulezite-informace/moznosti-reklama-spory  

Náš tip na dovolenou