NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

BENEFITY:

  • Tossa de Mar nejmalebnější lokalitou pobřeží Costa Brava
  • krásná čistá písečná pláž, průzračné moře vhodné k potápění
  • ideální rodinné středisko pro klidnou a pohodovou dovolenou
  • dva tisíce let pestré historie odrážející se v podobě městečka
  • úzké křivolaké uličky s kamennými domy lákající k procházkám
  • několika vyhlídek s pohledy na úchvatné scenérie mořské hladiny
  • návštěva majáku s expozicí o historii tohoto unikátního městečka
  • krásný kostel San Vicente s magickou sochou Cristo del Silencio
  • městské muzeum s antickými vykopávkami a obrazy Marca Chagalla
  • v srpnu se každoročně konající Mezinárodní hudební festival  

Tossa de Mar – nejmalebnější lokalita pobřeží Costa Brava

Tossa de Mar je malebné romantické katalánské městečko ležící v provincii Girona na pobřeží Costa Brava necelých 90 km severovýchodně od Barcelony a 100 km jižně od hranic s Francií. Žije zde 6.000 obyvatel. Tossa je právem nazývána perlou pobřeží, rozprostírá se totiž nad skutečně okouzlujícím zálivem s písečnou pláží lemovanou skalami.

Pestrá historie odrážející se v podobě městečka

Tossu založili pravděpodobně Iberové, v 1. stol. n. l. ji ovládli římští kolonizátoři pod názvem Turissa. Ve 12. století, pod nadvládou opatství Ripoll, bylo město obehnáno hradbami a v nejvyšším bodu byl zbudován hrad, který se posléze změnil ve větrný mlýn a nakonec v maják, jenž funguje dodnes. Od 16. století se Tossa rozrostla i za hranice hradeb, až do 50. let 20. století, kdy se zde začal rozvíjet turistický ruch, však Tossa zůstávala poměrně bezvýznamnou rybářskou osadou, v jejímž okolí se pěstovala vinná réva a korkové duby.

Procházky naplněné romantikou

Uzounké a křivolaké uličky s kamennými domy přímo lákají k nostalgickým procházkám po starobylém centru a vyzývají k vystoupání po hradbách až na vrcholek skal s možností návštěvy několika vyhlídek zaručujících pohled na úchvatné scenérie mořské hladiny odrážející sluneční paprsky. Při té příležitosti se nabízí i návštěva majáku, ve kterém je umístěna stálá expozice vypovídající o historii tohoto unikátního městečka.

Výprava za kulturními poklady

Milovníci umění a historie určitě nebudou nabídkou Tossy zklamáni, neboť zde naleznou mnoho historických budov a kostelů, mezi nimiž je určitě třeba zmínit nejkrásnější a největší svatostánek San Vicente, který zdobí magická socha z bílého mramoru Cristo del Silencio, a nechybí zde ani socha Virgen de Fatima, zvaná též Černá Madona. Nabídku doplňuje místní galerie a městské muzeum s antickými vykopávkami a obrazy Marca Chagalla. 

Klidná a pohodová dovolená na krásných písečných plážích

Pro milovníky pláží a koupání je Tossa ideálním rodinným střediskem s krásnou čistou písečnou pláží a pozvolným vstupem do moře.

Tossa de Mar je tedy bezesporu tou správnou volbou střediska pro klidnou a pohodovou dovolenou,

není však příliš vhodná pro milovníky rušného nočního života. Po celý měsíc srpen se však v Tosse de Mar každoročně koná Mezinárodní hudební festival.

Moře a pláže

Moře je v Tossa de Mar výjimečně čisté, což jen potvrzuje již tradiční ocenění evropskou modrou vlajkou za čistotu pláží. Po většinu roku je zde moře klidné. Dominantní městskou pláží je hlavní a největší Platja Gran s kompletním turistickým plážovým servisem, hrubším pískem a pozvolným vstupem do vody. Na okrajích města se nacházejí menší pláže, mezi nimiž rozhodně stojí za zmínku Es Codolar – překrásná pláž posazená mezi skalami.

Velké množství menších zálivů a ostrůvků vytváří výtečné podmínky pro potápění a šnorchlování.  

Centrální pláž Platja Gran je vybavena bary i restauracemi, sprchami a dětskými koutky, menší pláže v okolí vesměs tento servis postrádají.


Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Karlsruhe, Freiburg, Mulhouse, Besançon, Lyon, Orange, Montpellier, Perpignan, La Jonquera, dálnice A7 směr Barcelona, dálniční sjezd č. 9 Lloret, Tossa de Mar

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?