NEV-DAMA a.s.

 • - , 3 noci (so-út)
 • Rifugio 2
 • Vlastní doprava
 • Polopenze
29 180 Kč

Trek Safari Gran Paradiso II

♣♣

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termínu 20. 7. – 23. 7. 24
od 13 090 Kč

vysokohorská turistika v nádherném prostředí Národního parku Gran Paradiso

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo HB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA

Výhody a nevýhody

 • vysokohorská turistika v nádherném prostředí Národního parku Gran Paradiso
 • itinerář učený pro zkušené turisty 
 • vzhledem k vysoké nadmořské výšce jsou nutné odpovídající fyzická zdatnost a vybavení 
 • ubytování s polopenzí na horských chatách s typickou atmosférou
 • pečlivě připravený itinerář trasy na každý den
 • přenos zavazel pouze na vyžádání a za poplatek

Popis ubytování

 • upřesnění

  Individuální zájezd - 4 dny / 3 noci

  Popis - Trek v Národním parku Gran Paradiso v Grajských Alpách, ležících v Itálii v regionech Valle d'Aosta a Piemonte, s přenocováním v horských chatách, kde si budete moci užít vřelou alpskou pohostinnost a tradiční kuchyni. Hlavní dominantou je vrchol Gran Paradiso, který je s nadmořskou výškou 4 061 metrů nejvyšší vnitřní horou Itálie. Čeká vás nádherný itinerář přímo v srdci národního parku, v nedotčeném prostředí s úchvatnými výhledy na ledovce a vrcholy. Budete moci sledovat chování místních kozorožců, symbolů Národního Parku Gran Paradiso, a při troše štěstí můžete pozorovat také kamzíky, lasice hranostaje, sviště, orly královské a další obyvatele velehor. Autentické prostředí horských chat vám umožní pozorovat divoká zvířata v době při východu i západu slunce, tedy v době, kdy jsou nejaktivnější.

  Pobyt na horských chatách - Vysoko v horách se náš úhel pohledu nevyhnutelně mění. Vzduch se stává řídkým a pohled jasnějším. Daleko od pohodlí měst najdeme volný a nekontaminovaný prostor velehor. Opouštíme zvyky každodenního života, abychom se řídili zapomenutými rytmy, které nás přivádějí zpět k podstatě našeho života a usmíří nás s přírodou. Vybrat si pobyt na horské chatě znamená pochopit tento způsob života. Často zde nejsou žádné soukromé pokoje, prostory jsou společné, můžete spát ve velké noclehárně, jíst u stolu s ostatními lidmi a používat společné koupelny. Tyto společné okamžiky vám umožní potkat turisty a horolezce, se kterými můžete sdílet zážitky z celého dne a navázat nová přátelství.
  • Ubytování je v noclehárnách nebo pokojích pro 4–6 osob, v závislosti na chatě.
  • Na vyžádání a za příplatek je možné mít soukromý pokoj pouze pro 2 osoby (v závislosti na konkrétní horské chatě).
  • Pro přenocování je nutné použít pouze spacákové přikrývky (k dispozici také na místě za poplatek); přikrývky a polštáře poskytuje horská chata.
  • Koupelny mají sprchy s teplou vodu, jejíž množství může být někdy omezené v závislosti na dostupnosti. V některých odlehlých chatách může být požadován za teplou vodu ve sprše požadován příplatek.
  • Jídla jsou čerstvě uvařená personálem chaty, který může na vyžádání a za poplatek zajistit také obědové balíčky na výlet.
  • V případě speciálních dietních požadavků je potřeba tyto uvést při rezervaci.
  • Večeře je zpravidla tříchodová, obvykle s možností výběru ze dvou jídel v menu, nápoje nejsou zahrnuty v ceně; jídla se podávají v pevně stanovenou dobu.
  • Na horských chatách je zpravidla možné telefonovat, připojení na wi-fi nelze zaručit.

  Technické charakteristiky - Vhodné pro turisty schopné chůze v nadmořské výšce nad 1.000 m a na vzdálenosti přibližně 15 km denně s různými typy terénu. Tour je určena pro turisty s předchozími zkušenostmi ve vysokých horách, s dobrými orientačními smysly a dobrou znalostí turistických map, případně se znalostí navigačních aplikací. Trasa může mít místy lehce exponované či zabezpečené úseky, které nevyžadují použití zvláštního vybavení. Možnost vlastního průvodce a u některý etap také možný převoz zavazadel (na vyžádání a za poplatek). Itinerář se může lišit v závislosti na dostupnosti ubytování.
  Upozornění:
  • Přibližně od poloviny června do poloviny července a od začátku září je ve vysoko položených průsmycích možná přítomnost zasněžených ploch.
  • Vzhledem k náročnosti trasy je doporučený počet účastníků minimálně 2 osoby.
  Uvedená doba chůze v jednotlivých etapách itineráře vychází z níže uvedených průměrných údajů:
  Stoupání: výškový rozdíl +300 m = 3–4 km/h
  Klesání: výškový rozdíl -450 m = 3–4 km/h
  Pro trénované a zkušené turisty lze přepočítat na dobu chůze:
  Stoupání: výškový rozdíl +500 m = 4–5 km/h
  Klesání: výškový rozdíl -700 m = 5–6 km/h
  Pro méně trénované a zkušené turisty lze přepočítat na dobu chůze:
  Stoupání: výškový rozdíl +200 m = 3 km/h
  Klesání: výškový rozdíl -350 m = 3 km/h
  Důležité:
  • Doba chůze nezahrnuje přestávky.
  • Km vzdálenosti mohou mít určité odchylky +/- 2–4 km podle použité navigace.
  • V případě sněhu po trase (většinou začátek/konec sezóny) se může doba chůze prodloužit.
  • Účastník by měl být schopen odhadnout vlastní dobu chůze podle údajů uvedených v itineráři.
  • Vzhledem k náročnosti trasy je doporučený počet účastníků minimálně 2 osoby.

  Itinerář den za dnem - ITINERÁŘ
  1. den: Surier (1.790 m n. m.) – Rifugio Bezzi (2.284 m n. m.); 6 km, cca 2 hodin chůze, převýšení cca + 480 m První den treku vás zavede vzhůru divokým údolím Valgrisenche a během túry k horské chatě Rifugio Bezzi budete obdivovat ledovce na vrcholcích horských masívů Aiguille de Grand Sassiere (3.747 m n. m.) a Becca la Traversiere (3.337 m n. m.). Od horské chaty můžete také vyrazit na další krátkou túru k jezerům nebo do horských průsmyků.
  2. den: Rifugio Bezzi (2.284 m n. m.) – Col Bassac Dere (3.082 m n. m.) – Rifugio Benevolo (2.287 m n. m.); 11 km, cca 5 hodin chůze, převýšení cca + 810 m / - 800 mDnes vás čeká túra do údolí Val di Rhemes. Trasa vás povede úchvatným horským prostředím k jezeru Goletta a k horské chatě Rifugio Benevolo s impozantním výhledem na vrchol Granta Parey (3.387 m n m.).
  3. den: Rifugio Benevolo (2.287 m n.m.) – Col Rosset (3.024 m n. m.) – Rifugio Savoia (2.532 m n. m.) – Rifugio Tetras Lyre (1.996 m n. m.); 18 km, cca 6 hodin a 30 minut chůze, převýšení cca + 800 m / - 1.100 m. Další velký zážitek na vás čeká po zdolání průsmyku Col Rosset, který vás přivede do kouzelného místa Nivolet Plateau s neskutečným výhledem na ledovce Gran Paradisa. Poté budete sestupovat do údolí Valsavarenche k horské chatě Rifugio Tetras Lyre.
  4. den: Rifugio Tetras Lyre (1.996 m n. m.) – Rifugio Vittorio Emanuele II (2.719 m n. m.) – Rifugio Chabod (2.705 m n.m.) – Pravieux (1.830 m n. m.) – transfer do Surier; 14 km, cca 6 hodin chůze, převýšení cca + 900 m / - 1.050 m Itinerář posledního dne vás povede pod vrcholem Gran Paradiso k horským chatám Rifugio Vittorio Emanuele II a Rifugio Chabod, které používají horolezci při výstupech na vrchol Gran Paradisa. Panoramatické výhledy do údolí a na ledovce vás budou provázet po celé trase, na jejímž konci na vás bude čekat řidič s autem a odveze vás zpět do Surier.

  Termíny 2024 - Každou sobotu od 22.06.2024 do 07.09.2024

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního bufetu včetně nápojů

  večeře - servírované menu s výběrem ze 2 až 3 teplých předkrmů a 2 až 3 hlavních jídel s přílohou, zpravidla servírovaný dezert či ovoce

 • popis pokojů

  Rifugio 6 - společný pokoj pro 4 až 6 osob se samostatnými lůžky či palandami, sociální zařízení na patře

 • upozornění

  pro přenocování na horských chatách je nutné použít spacákové přikrývky (k dispozici také na místě za poplatek); přikrývky a polštáře poskytuje horská chata; v některých odlehlých chatách může být požadován za teplou vodu ve sprše příplatek

  povinné příplatky:
  pobytová taxa (platba na místě hotelu / horské chaty)
  fakultativní příplatky:
  pokoj pouze pro 2 až 4 osoby v horské chatě: 4 250 Kč / osoba (pouze na vyžádaní)
  možnost převozu zavazadel: na vyžádaní dle počtu účastníků

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?