NEV-DAMA a.s.

 • - , 7 nocí (so-so)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastní doprava
 • Snídaně
44 780 Kč

TREK SAFARI KITZBÜHEL - TRE CIME

***

Aktivní dovolená PLUS Trek Safari Rakousko / Itálie - Trek

Praha: 560 km, Brno: 490 km, Bratislava: 430 km

V termínu 20. 7. – 27. 7. 24
od 22 390 Kč

novinka loňské sezóny předkládající širokou nabídku individuálních tras po horách  

Vzdálenost od sjezdovky / pláže 0 m
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA
Lepek Ano

Výhody a nevýhody

 • novinka loňské sezóny předkládající širokou nabídku individuálních tras po horách  
 • vhodné pro sportovně laděné klienty a trekingové nadšence  
 • zajištěný převoz zavazadel během celé trasy 
 • pečlivě připravený itinerář trasy na každý den
 • závěrečný transfer mimo základní cenu

Popis ubytování

 • upřesnění

  Popis - Tento malebný trek vás povede ze srdce Kitzbühelských Alp přes národní park Vysoké Taury až k vyhlášeným vrcholům Tre Cime di Lavaredo, které jsou nejvýraznějším horským monumentem Dolomit, od roku 2009 součást světového dědictví UNESCO. Národním parkem Vysoké Taury s údolími ledovcového původu projdete téměř až na rakousko-italskou hranici (Forcella di Casies) a dorazíte do jedinečného světa Dolomit.

  Národní park Vysoké Taury se svými údolími a pestrou flórou se bude stávat postupně drsnější, se strmějšími stěnami a v pozadí se vám začnou pomalu rýsovat vysoké štíty Dolomit, které se budou stále více přibližovat. Poté vstoupíte do Itálie a mezi horskými pastvinami a chatami sestoupíte do jihotyrolského údolí Val di Casies, které se vyznačuje menšími seskupeními rodinných domů a farem, květnatými loukami a pláněmi s aromatickými bylinkami. Konec vaší túry už není daleko, ale ještě na vás čeká poslední zážitek – cesta na Tre Cime di Lavaredo.

  Technické charakteristiky - Trek se odehrává po dobře značených horských a turistických stezkách a je vhodný pro osoby v dobré fyzické kondici. Není nutné mít horolezecké zkušenosti. Nejnáročnější stoupání lze vládnout za pomocí lanovky a delší etapy je možné zkrátit použitím regionální hromadné dopravy; pro děti od 14 let.

  Itinerář den za dnem - ITINERÁŘ
  1. den: příjezd do Kitzbühelu
  Individuální příjezd do Kitzbühelu. Parkování za poplatek na parkovišti u hotelu nebo na veřejných parkovištích v okolí.

  2. den: Kitzbühel – Aurach – Jochberg (cca 4–5 hodin chůze, převýšení cca + 540 m / - 380 m; delší varianta cca 5–6 hodin chůze, převýšení cca + 680 m / - 1.100 m)
  Z Kitzbühelu vyrazíte pohodlnou cestou na úpatí Kitzbüheler Südberge. Budete procházet malými vesničkami a míjetrodinné farmy a statky. Obzvlášť doporučujeme zastávku v Aurachu. Tato malá obec s nádhernou polohou na úpatí Kitzbüheler Südberge je vesnicí s autentickým charakterem – významný rakouský umělec a malíř Alfons Walde, původem z Kitzbühelu, si jako oblíbený námět svých děl opakovaně vybíral kostel a náměstí této vesničky, čímž ji zajistil věčnou slávu.

  3. den: Jochberg – Gauxjoch – Hartkaserhöhe – Mittersill (cca 5–6 hodin chůze, převýšení cca + 820 / - 800 m, při použití kabinové lanovky na zpáteční cestu cca 4–5 hodin chůze, převýšení cca +/- 850 m)
  Krátký přesun autobusem (jízdné v ceně) na místo startu dnešní etapy. Přes zelené horské pastviny pod vrcholky hor budete pokračovat v putování nádhernou alpskou krajinou. Užijte si klid okolní krajiny, obdivujte místní flóru a faunu. Novou sedačkovou lanovkou (jízdné v ceně) Gauxjoch se dostanete k chatě Trattenbach a poté na vrchol Hartkaserhöhe. Po hřebeni vede hranice mezi spolkovými zeměmi Tyrolsko a Salcbursko. Pokud se chcete vyhnout sestupu z vrcholu Resterhöhe, můžete využít kabinovou lanovku Panoramabahn Kitzbühler Alpen II (jízdné není v ceně). Do nedalekého Mittersillu se dostanete autobusem (jízdné není v ceně).

  4. den: Mittersill – Hintersee – St. Pöltner Hütte – Matreier Tauernhaus – Matrei (delší varianta cca 6–7 hodin chůze, převýšení + 1.200 m / - 1.040 m; kratší varianta Mittersill – Matreier Tauernhaus – Matrei (cca 4–5 hodin chůze, převýšení cca + / - 650 m;)

  Ráno organizovaný transfer (jízdné v ceně) do Matreier Tauernhaus, poté výstup do průsmyku Felbertauern a k horské chatě St. Pöltner Hütte, cesta zpět do Matreier Tauernhaus (kratší varianta). V případě delší varianty se k horské chatě St. Pöltner Hütte vydáte od jezera Hintersee. V tomto případě cesta nejprve prudce stoupá přes pastviny a modřínové lesy až do panoramatického bodu Venedigerblick. Na vrcholu si užijete nádherný výhled na horu Großvenediger. Po krásné cestě s vrcholy v zádech budete sestupovat směrem k vesnici Innergschlöss a poté přes nádherné horské pastviny přijdete do Matreier Tauernhaus. Odtud se do Matrei dostanete regionální veřejnou dopravou (jízdné v ceně).

  5. den: Matrei – Mariahilf – Forcella di Casies – Val di Casies (cca 5–6 hodin chůze, převýšení cca + 780 m / - 740 m)
  Autobusem (jízdné v ceně) pojedete do vesničky Mariahilf, kde začíná vaše dnešní trasa. Přes bujné lesy budete stoupat až k prvním horským pastvinám a průsmyku Forcella di Casies, ke kterému se vztahuje řada příběhů a historek legendárních pašeráků. Ve skutečnosti se jednalo o pašeráckou cestu mezi Itálií a Rakouskem, zejména ve 20. a 30. letech minulého století. Po cestě vás čekají nádherné výhledy do údolí směrem až k dolomitské oblasti Braies. Při sestupu údolím Val di Casies narazíte na různé horské chaty s občerstvením – Oberberg Alm, Kradorfer Alm a Messner Hütte jsou jen některé z nich. Doporučujeme udělat si chutnou přestávku, místní kuchyně je prostě příliš skvělá na to, aby se jí dalo odolat. Vychutnejte si třeba špekové či sýrové knedlíky canederli, nebo „císařský trhanec“ Kaiserschmarrn. Trasa dále pokračuje do vesničky Santa Maddalena a odtud pojedete autobusem regionální hromadné dopravy do hotelu (jízdné není v ceně).

  6. den: Val di Casies – Valle di San Silvestro – Dobbiaco (cca 3–4 hodiny chůze, převýšení cca + 470 m / - 440 m; delší varianta: cca 5–6 hodin chůze, převýšení + 850 m / - 810 m)
  Dnešní etapa vás zavede dále jižněji a Dolomity už budete mít opravdu na dosah. Z Val di Casies budete stoupat ve stínu lesa na Frondeign a poté už budete klesat do údolí Valle di San Silvestro. Pokud dáte přednost sportovnější verzi, můžete se vydat směrem na chatu Schuier Alm, také odtud budete poté sestupovat do údolí Valle di San Silvestro. Údolí se postupně rozšiřuje a nabídne vám nádherný výhled na protější vrcholy Neunerkofel, Haunold a Dürrenstein. Z Valle di San Silvestro poté dorazíte do Dobbiaca.

  7. den: Dobbiaco – Tre Cime di Lavaredo – Dobbiaco (cca 3–4 hodiny chůze, převýšení +/- 350 m; delší varianta 4,5–5,5 hodin chůze, převýšení + 1.025 / - 125 m)
  Autobusem (jízdné není v ceně) se dostanete do výchozího bodu poslední etapy, k horské chatě Rifugio Auronzo. Podél jižní strany štítů Tre Cime di Lavaredo půjdete nejprve směrem k horské chatě Rifugio Lavaredo a pak vystoupáte k hoře Monte Paterno, podél které vedla frontová linie za první světové války. Odtud, ve výšce 2 454 metrů nad mořem, si můžete vychutnat nádherný výhled na severní stěny Tre Cime di Lavaredo. Zde také začíná trasa podél severní strany štítů a stezkou přijdete do chaty Lange Alm, kde se můžete občerstvit místními produkty. Podél západní strany štítů se pak vrátíte do výchozího bodu k horské chatě Rifugio Auronzo. Pokud preferujete sportovnější variantu, můžete jet regionální hromadné dopravy (jízdné v ceně) k panoramatické vyhlídce na Tre Cime di Lavaredo v údolí Valle di Landro a odtud vystoupat až k chatě Lange Alm. Podél štítů Tre Cime di Lavaredo přijdete k horské chatě Rifugio Auronzo a odtud se vrátíte zpět do Dobbiaca (jízdné není v ceně).

  8. den: Dobbiaco, odjezd nebo možné prodloužení pobytu

  Cena zahrnuje: - • Přenocování v B&B nebo 3* hotelech
  • Snídaně
  • Video briefing v anglickém a německém jazyce
  • Převoz zavazadel z hotelu do hotelu
  • Transfery nebo přesuny hromadnou dopravou podle programu
  • Jízdné sedačkovou lanovkou Gauxjoch
  • Připravený itinerář trasy
  • Podrobné cestovní dokumenty (mapy, popis trasy, místa, důležitá telefonní čísla)
  • Navigační aplikaci
  • Telefonickou asistenční službu

  * služby za příplatek

  Cena nezahrnuje: - • Zpáteční transfer z Dobbiaca do Kitzbühelu – na vyžádání minibusem v sobotu a v neděli (79 Euro / os., minimálně 4 osoby). Alternativně vlakem po trase Dobbiaco – Sillian – Lienz a následně autobusem do Kitzbühelu, nebo přímým vlakovým spojením Dobbiaco – Kitzbühel přes Brenner.
  • Pobytové taxy a všechny příplatky obecně
  • Pojištění
  • Cokoli, co není výslovně uvedeno v části „Cena zahrnuje“

  Termíny 2024 - Každou sobotu od 22.06.2024 do 03.08.2024 a od 24.08.2024 do 07.09.2024
  Jiné termíny na vyžádání (při minimálním počtu 5 účastníků).

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního či mezinárodního bufetu včetně nápojů

 • popis pokojů

  Standard 2/3/4 - pokoj se 2 samostatnými lůžky či manželskou postelí a případně 3. a 4. lůžkem, či rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby či palandou, sociální zařízení se sprchou či vanou, zřídka balkon

  Standard 1 - pokoj s 1 samostatným lůžkem, sociální zařízení se srpchou či vanou, zřídka balkon

 • vybavenost pokojů

  zpravidla TV sat., telefon, wi-fi připojení k internetu, fén

 • důležité upozornění

  dětská postýlka: zdarma (pouze na vyžádaní v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení pokoje; pro dítě do nedovršených 3 let)
  Parkovaní za poplatek u hotelu nebo na veřejných parkovištích
  povinné příplatky: pobytová taxa (platba v místě)

 • upozornění

  Vzhledem k rozsáhlému programu CK negarantuje předem konkrétní hotel v destinacích.
  V případě nevyhovujících meteorologických podmínek či jiných nepředvídatelných okolností si CK vyhrazuje možnost změny programu a trasy.

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?