Riviera delle Palme je souhrnný název označující střední část italského jaderského pobřeží v nejjižnějším místě regionu Marche a nejsevernější části kraje Abruzzo, jež jsou od sebe vzájemně odděleny ústím řeky Tronto. Z více než třicetikilometrového pásu k této oblasti příslušejících letovisek je zdaleka nejznámější San Benedetto del Tronto, město ležící v regionu Marche a čítající úctyhodných 40.000 stálých obyvatel. Ale i další střediska jsou již delší dobu ve slovníku evropského turismu zavedenými pojmy. Vždyť který „cestovatel“ nikdy neslyšel takové názvy, jakými jsou Cupra Marittima, Grottamare, Porto d‘Ascoli, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica či Tortoreto Lido. Nutno však podotknout, že název Riviera delle Palme, v překladu Palmová riviéra, smí jako „ochranou známku“ používat výhradně region Marche, tedy výše jmenovaná letoviska od Cupra Marittima po Porto d’Ascoli. Z geografického hlediska se ale jedná o celek jediný, charakter pobřeží se téměř nemění a jednotlivá střediska dnes již spolu víceméně srůstají. Hlavním rozlišovacím znakem, který dal ve své podstatě celé oblasti i název, je zcela unikátní pás palem, z nemalé části vysazovaných uměle, táhnoucí se podél překrásné přímořské promenády. Těchto subtropických stromů zde je 20 původních druhů a jedná se tak o oblast s jejich největším výskytem v této zeměpisné šířce v celé Evropě. Na závěr odstavce ještě doplňme, že celá oblast leží na úpatí národního parku Gran Sasso, tedy pod nejvyššími vrcholky Apenin dosahujících bezmála 3000 metrů nadmořské výšky. A pomineme-li lákavou nabídku celé řady zajímavých výletů do krásné horské přírody, uvítáme alespoň neopomenutelný příspěvek blízkého horstva pro příjemně mírné klima přímořského pásu.

V povědomí Italů je v posledních letech oblast Riviera delle Palme, hlavně pak její „srdce“ San Benedetto del Tronto, stavěna na úroveň dlouhodobě nejprestižnějších přímořských letovisek na Apeninském poloostrově, tedy na stejnou pozici s Rimini či Ligurskou riviérou. Za tak výsadní postavení vděčí Palmová riviéra nejen tradici místního cestovního ruchu, jehož kořeny sahají až do konce 19. století, ale především neustálému zkrášlování pláží i promenády, výstavbě moderních hotelů, zkvalitňování všech doprovodných služeb a široké propagaci. Jako jeden z pádných argumentů uznání nejvyšší prestiže uveďme alespoň „Benedetto“ jako pořadatele společenských akcí celostátního významu, například finále Miss Itálie 2005.

Mezi českými turisty je Riviera delle Palme vyhlášená nejen širokými plážemi s jemným světlým pískem, pozvolným vstupem do moře, širokou nabídkou zajímavých výletů, ze kterých můžeme s klidným svědomím doporučit především ostrovy Tremiti či vnitrozemské Loreto a Ascoli, ale i nebývale rozsáhlou nabídkou apartmánového ubytování. To je však většinou ve vyšší cenové hladině. O to více ale potěší pohled do našeho ceníku. Doplňme ještě velmi snadnou dostupnost z dálnice spolu s nikterak závratnou vzdáleností při cestě z ČR, čisté moře a zcela ojediněle širokou škálu sportovních i kulturních aktivit po celé délce pobřeží a výsledek je víc než jasný. Palmová riviéra je prostě příkladným synonymem vrchovatě naplněné dovolené v prestižním středisku za rozumné peníze.

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov, D/A, Innsbruck, Brenner A/I, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

a dále

Bologna, Rimini, Ancona, dálniční sjezd San Benedetto del Tronto, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica

  • hotelové
  • apartmánové

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov CZ/D, Regensburg, Mnichov, D/A, Innsbruck, Brenner A/I, Verona, Modena

České Budějovice, Dolní Dvořiště CZ/A, Linz, Salzburg, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

Brno, Mikulov CZ/A, Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Tarvisio A/I, Udine, Mestre, Padova

a dále

Bologna, Rimini, Ancona, dálniční sjezd San Benedetto del Tronto, San Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Villa Rosa, Alba Adriatica

0 zájezdů / ubytování

Novinky
×
15. 11. 2019 NOVÉ

LIVIGNO zahajuje lyžařskou sezónu !

Carosello - Sitas zahájilo zimní sezónu o víkendu 9-10/11 a pokračuje víkendem 16-17/11. Oficiálně nás středisko informuje o realném  předpokladu otevření kompletně celého skiareálu od 30/11/2019. Proto neváhejte a vybírejte z naši nabídky.

01. 11. 2019

PRODEJ ZÁJEZDŮ LÉTO 2020 ZAHÁJEN!!!

Prodej letních zájezdů NEV-DAMA zahájen!!! Nabídka je každým dnem rozšířována a můžete si ji prohlédnout na našich webových stránkách. Proto neváhejte a buďte first!
27. 09. 2019

Zkrácené lyžařské zájezdy do Itálie autobusem

Díky našim zkráceným lyžařským zájezdům autobusem je cesta do italských Alp pohodlná a bez starostí. 5 dní plných lyžování a 4 noci v hotelu s polopenzí nabízíme již od 6 990 Kč za osobu. Neztrácejte čas denními přejezdy a užijte si lyžování v Alpách naplno.
01. 09. 2019

Události zimní sezóny 2019/2020 v Alpách

I letos jsme pro vás připravili mnoho skvělých událostí v Alpách. Vyrazit s námi můžete na Ski Opening, Family Week, Fitness týden, Eat & Dance, Family Days, Ski Test a Snow Volleybal. S Nev-Damou se na horách rozhodně nudit nebudete!

Sleva 300 Kč