NEV-DAMA a.s.

Popis oblasti

Střední Itálie – pokladnice historických skvostů a stovky kilometrů pláží

Střední Itálie nesmí chybět v nabídce žádné cestovní kanceláře. Vždyť oblast ohraničená na severu řekou Pád a na jihu oblastmi Lazio a Abruzzo zahrnuje takové skvosty světové kultury, jako jsou „věčné město“ Řím s miniaturním státečkem Vatikán, perly toskánské renesance v čele s Florencií, poutní místo Assisi v Umbrii, nejstarší univerzitní město světa Bologna v Emilii, metropole evropské Byzance Ravenna v oblasti Romagna, nejslavnější italské přímořské středisko Rimini, nejvyšší vrcholky Apenin v regionu Abruzzo, hlavní město italského potravinářství Parma či Mekka rychlých aut Modena. To a také mnoho dalších zajímavostí, včetně třeba nejmenší republiky světa San Marino, lze navštívit v rámci výletů z nejhezčích pláží italského Jadranu v oblasti Marche, jež naleznete v naší nabídce. Z geografického hlediska je ovšem třeba dodat, že středoitalské pobřeží není jen Jaderské, ale i Tyrhénské na západě v Toskánsku a Laziu. To je ovšem podstatně vzdálenější z ČR, což v kombinaci s vyšší finanční náročností ústí v podstatně nižší zájem české klientely.

Region Marche - ani sever, ani jih, aneb to nejlepší z obojího

Poloha střední Itálii předurčuje k tomu, abyste zde nalezli to nejlepší jak z atributů italského severu, tak jihu. K výhodám toho prvního lze zařadit pracovitost obyvatel s mentalitou nepříliš vzdálenou od naší, fungující infrastrukturu, příjemně mírné klima, rozumnou vzdálenost při cestě z ČR a převažující písečné pláže vhodné pro rodinnou klientelu. K výhodám „jihu“ lze naopak počítat zhruba o měsíc delší sezónu, teplejší moře, vynikající gastronomii, větší vřelost obyvatelstva a patrnější středomořský esprit. Pokud se Vám pobřeží severního Jadranu zdá příliš fádní, ale zároveň se nechcete trmácet až na samý jih Itálie za dramatickými pobřežními scenériemi, pravděpodobně bude Vaší logickou volbou středoitalský region Marche.

Pesaro – město, kde si historie podává ruku s plážovým životem

Pesaro je město čítající 94000 obyvatel ležící na pobřeží Jadranu na severu kraje Marche. Po Anconě je nejlidnatějším městem celé oblasti Marche. Pesaro leží poblíž hranic s krajem Emilia Romagna, jehož nese četné charakteristiky, ať už jazykové, kulturní či gastronomické. V okolí Pesara se díky příznivým přírodním podmínkám produkuje řada potravin nejvyšší kvality, jako jsou lanýže, olivový olej, sýr „di fossa“ a víno Sangiovese. V centru Pesara můžete obdivovat celou řadu významných památek, mezi nimi i rodný dům skladatele Gioacchina Rossiniho. V létě se zde odehrává Rossiniho operní festival. Středověká čtvrť leží na dosah od pobřežní promenády lemované hotely. Pesaro je proto ideální destinací pro ty, kdo rádi kombinují plážovou relaxaci s poznáním místní bohaté historie.

A komu by nestačilo samo historické centrum Pesara, má na dosah i starobylé Urbino, rodiště Rafaela Santiho, renesanční klenot zbudovaný vévodou Federicem da Montefeltro, miniaturní republiku San Marino, nebo Rimini, jež krom starobylého centra skýtá i přepestrou paletu zábavy.

Marcelli di Numana – nezapomenutelné pláže pod posvátným Loretem

Jen pár kilometrů jižně od metropole Marche Ancony leží pobřeží nazývané Riviera del Conero s letoviskem Marcelli di Numana. Od Ancony se začíná zvedat pohoří, které se v délce téměř dvaceti kilometrů táhne přes Portonovo a Sirolo dále na jih až na pomezí Numany a Marcelli. Strmé útesy téměř kolmo padající k mořské hladině jsou střídány romantickými zátokami s plážemi povětšinou oblázkovými či s hrubozrnným pískem, smíšené lesy přecházejí v piniové háje, zvlněná okolní krajina zajímavě kontrastuje s výběžky Apenin tyčícími se v dálce, tvoříc tak skutečně nezapomenutelná panoramata. K tomu je nutno připočíst dosud téměř neposkvrněnou okolní přírodu skýtající ideální podmínky pro nesčetné druhy flóry i fauny, moře nabízející milovníkům rybolovu překvapivé úlovky i Regionální přírodní park na hoře Monte Conero protkaný značenými turistickými trasami s celou řadou vyhlídek doslova beroucích dech. Zdejší oblast je však i místem tisícileté historie, když za zmínku stojí především jedno z nejvýznamnějších evropských poutních míst Loreto.

Toscana – nejen krásné moře, ale i agroturistika a velkolepé památky

Region Toscana (Toskánsko) sice disponuje skutečně nádherným pobřežím Tyrhénského moře, přesto sem však většinu návštěvníků táhne něco jiného. Málokterý jiný kraj v Evropě dokáže navodit tak idylickou atmosféru, kde lze snadno ztratit pojem o čase a představit si, že každou chvíli potkáte Michelangela, Leonarda, Boccaccia či třeba Machiavelliho. Toskánsko je kraj proslulý mnoha prvořadými uměleckými skvosty, zejména z období renesance, jež se jako umělecký směr i životní styl zrodila na konci 13. století právě zde, v hlavním městě regionu, ve Florencii. Toskánsko je však též kraj překrásného venkova s jeho lahodnými víny, jako jsou Chianti, Brunello di Montalcino či Vernaccia di San Gimignano a s jeho jednoduchou, přesto však prvotřídní gastronomií. Většina návštěvníků si Toskánsko okamžitě zamiluje a neustále se sem vrací. Zejména lze doporučit zdejší agroturistické pobyty na starých statcích roztroušených po kouzelné krajině, jež se po staletí nezměnila. Ideálnější místo pro „dobití baterek“ si lze jen stěží představit. Každý kout země je zde doslova prodchnut tradicí a historií, vše prostupuje ohromující klid a nádhera velkolepých přírodních scenérií je skutečnou pastvou pro unavené oči věčně spěchajících Středoevropanů.


Střediska

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?