NEV-DAMA a.s.

 • Úvod
 • Česká republika

Využijte další nabídku Česká republika!

Česká republika

Lyžování v Česku - dohánění Alp mílovými kroky

Oproti sousedním zemím pyšnícími se majestátními velehorami se může občan ČR cítit na první pohled jako chudý příbuzný, vždyť co je kóta nejvyšší české hory Sněžky 1602 m n. m. proti slovenskému Gerlachovskému štítu (2.654 m n. m.), polským Rysům (2.503 m n. m.), německé Zugspitze (2.962 m n. m.), nebo dokonce rakouskému Grossglockneru (3.798 m n. m.)? Ovšem při detailnějším pohledu brzy spatříme celou řadu důvodů, proč lyžování v tuzemsku nezavrhovat. Sice stále platí, že lyžování pod horní hranicí lesa, jež je pro české hory typické, nemůže nikdy plně konkurovat alpským sjezdovkám neomezovaným většinou nad horní hranicí lesa restrikcemi ochrany přírody, stejně jako je patrný handicap nedostatečné nadmořské výšky z pohledu kvantity přírodní sněhové nadílky v současných teplých zimách.

Hlavní benefity lyžování v českých a moravských horách:

 • minimální vzdálenosti
 • absence jazykové bariéry
 • příznivá cenová hladina
 • pomoc domácí ekonomice
 • pohyb v atraktivních přírodních lokalitách
 • výrazný nárůst kvality turistické infrastruktury v posledních letech

Kvalitní sjezdovky doslova za humny

Pokud však vezmeme v potaz vzdálenost většiny našich velkých měst od nejbližších zahraničních velehor, pak je zřejmé, že lyžováním v ČR ušetříme spoustu času, nervů i pohonných hmot už jen díky podstatně kratší dojezdové vzdálenosti.

Neuvěřitelné tempo investic do infrastruktury

Ale zejména, kdo jen pár let na českých horách absentoval, nestačí se divit tempu proměn našich skiareálů. V posledních letech se mohutně investovalo a pronikla sem řada vymožeností dříve vídaných jen v Alpách, jako jsou vysokokapacitní lanovky, sedačky kryté „bublinou“, potentní systémy umělého zasněžování, supermoderní rolby, špičkové snowparky a dětské parky, celkově se všude velmi zkvalitnila infrastruktura typu parkoviště a skibusy, řada služeb je zdarma či v rámci platnosti skipasů, vznikají konsorcia s celoplošnými regionálními permanentkami a podobně. A třeba co se četnosti areálů s nočním provozem týče, tam porážíme Alpy už dávno.A nutno též podotknout, že až na některé cenové extrémy v našich nejprestižnějších skiresortech je celková cenová hladina v naší zemi stále o poznání nižší, než je alpský průměr.

Špindlerův Mlýn – středisko Světového poháru 

Při prezentaci lyžování v České republice jsme nemohli opominout jasnou českou jedničku, Špindlerův Mlýn, kam se v březnu 2019 po 8 letech do areálu Svatý Petr vrátily závody Světového poháru FIS ve slalomu a obřím slalomu žen FIS (další jsou plánovány na rok 2023). Tamní černá závodní trať je nejen strmá (sklon až 62 %), ale zároveň v českých poměrech i neobvykle široká. Komu se snad zdá Špindlerův Mlýn až příliš rušný (v zimě se často mění v „druhou Prahu“), může v Krkonoších zvolit o něco klidnější střediska (stále s velmi slušnými sjezdovkami) Harrachov, Rokytnice nad Jizerou a Pec pod Sněžkou.

Harrachov – krkonošská Mekka klasického lyžování

Pokud je Špindlerův Mlýn nejprestižnější po stránce sjezdařské, tak nedaleký Harrachov je zase považován za krkonošskou Mekku klasického lyžování. Krom parádních běžeckých okruhů zde na úbočí Čertovy hory stojí i slavné skokanské můstky včetně mamutího, jednoho z pouhých 5 funkčních na světě, kde padly i 2 světové rekordy v letech na lyžích – Rakušan Armin Kogler zde v březnu 1980 skočil 176 metrů a Čech Pavel Ploc o 3 roky později 181 metrů.

Rokytnice nad Jizerou – pisty v nejvyšší nadmořské výšce v ČR

Pod souhrnným názvem Rokytnice nad Jizerou se rozumí hned několik skiareálů nacházejících se na rozmezí Krkonoš a Jizerských hor, souhrnně tvořících největší lyžařskou oblast v České republice. Jde o lyžařská střediska v Rokytnici nad, v Pasekách nad Jizerou, Rejdicích a Příchovicích. Nejznámější ze středisek je Rokytnice nad Jizerou nacházející se v západní části Krkonoš v údolí pod hřebeny Studenova a Kotle. Největší místní areál Horní Domky se rozkládá na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n. m., což je nevyšší kóta v rámci českých sjezdovek. Svou rozlohou a vybaveností se může směle rovnat nejlepším lyžařským střediskům v ČR, je velmi oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost tratí dosahujících celkové délky 13,7 km.

Pec pod Sněžkou – tradiční středisko pod naší nejvyšší horou

Pec sama má sice „jen“ 13 km sjezdovek, ale díky unikátnímu propojení s areálem Černá hora / Janské Lázně s využitím přejezdu SkiTour speciálními rolbami s výhledy na Sněžku nabídne celkem cca 30 km pist v rámci SkiResortu Černá hora – Pec. V Peci láká především přehledný svah Javor s každodenním večerním lyžováním, „černá“ na Bramberku (Hnědý vrch), oblíbené Zahrádky, na sjezdovce Vysoký svah trať Funline s klopenými zatáčkami, skoky a tunelem, měřený rychlostní úsek a slalom s časomírou pro návštěvníky na sjezdovce Klondike, či nová modrá sjezdovka Javořák. Zmiňme též velké možnosti výběru z mnoha horských chalup a bud na okolních kopcích. Celoplošný skipas SkiResort Černá hora – Pec platí pro 6 skiareálů SkiResortu, kterými jsou Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Velká Úpa, Černý Důl, Malá Úpa a Svoboda nad Úpou s celkovými 42,3 km sjezdovek.

Klínovec – i Krušné hory mají co nabídnout

Podobně dlouhé sjezdové tratě, jako v nejvyšším českém pohoří, Krkonoších, najdete i na krušnohorském Klínovci, v posledních letech snad nejmohutněji investujícím českém skiareálu. Předloňskou významnou novinkou zde bylo propojení s do té doby samostatným střediskem Neklid na Božím Daru. Klínovec je součástí přeshraničního Interskiregionu s německým Fichtelbergem, kam je možno se dostat mezistřediskovým skibusem zdarma, resp. v ceně vícedenního skipasu.

Lipno nad Vltavou – rodinný ráj na Šumavě

Jihočeskou část Šumavy reprezentuje v našem katalogu rodinný skiareál Lipno s 11,8 km sjezdovek nacházející se přímo nad největší vodní plochou v České republice, Lipenskou přehradou, jež se v zimě pravidelně stává rájem bruslařů. Slušná porce 1.400 metrů nejdelší sjezdovky (Jezerní), 3 moderní a pohodlné čtyřsedačkové lanovky a výkonné umělé zasněžování jsou hlavními atributy tohoto střediska. Mladé návštěvníky zde jistě zaujme snowpark, skicrossová trať, měřený slalom i dětské výukové hřiště Fox park se třemi pojízdnými koberci a vstupem zdarma. 

Jeseníky – nejvyšší pohoří Moravy

Naši nabídku doplňuje nejvyšší moravské pohoří Jeseníky. Pod Červenohorským sedlem ze severní strany najdeme menší kompaktní příjemný rodinný skiareál SKIPARK Filipovice pod Pradědem. Nachází se přímo v srdci chráněné krajinné oblasti Jeseníky u hlavní cesty ve směru na Jeseník a Šumperk. Zaručuje optimální podmínky pro vyznavače nenáročného lyžování, sportovní jízdy, ale i snowboardingu za výhodné ceny. Umělé zasněžování je nezbytnou samozřejmostí, atraktivní je zde večerní lyžování. SKIPARK Filipovice je vynikajícím výchozím bodem pro běžkaře na krásné jesenické tratě s celou řadou stop různé náročnosti, s možností návštěvy nejvyšší moravské hory Praděd (1.491 m n. m.), Keprníku, Šeráku, či horní nádrže přečerpávací hydroelektrárny Dlouhé Stráně.

celý popis země

 • hotelové
 • apartmánové
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Upravované tratě pro sáňky Měřené sjezdové úseky Půjčovna sněžných skútrů Tandemový paragliding Krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 24,3 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 6
 • 11
Praha 135 km
Nadmořská výška: 702 - 1235 m Brno 215 km

2 dospělí

od 5 400 Kč

11 zájezdů

Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Jeseníky

Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Noční lyžování Dětský park
Sjezdové tratě 2,6 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 1
 • 2
Praha 240 km
Nadmořská výška: 675 - 890 m Brno 170 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Jizerské hory

Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Noční lyžování Krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 0,4 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 0
 • 2
Praha 115 km
Nadmořská výška: 870 - 920 m Brno 270 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Jeseníky

Služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Noční lyžování Dětský park Bowling Lázně
Sjezdové tratě 11,5 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 1
 • 3
Praha 230 km
Nadmořská výška: 574 - 1095 m Brno 160 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Šumava - jihočeská část

Služby místního skibusu Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Dětský park Upravované tratě pro sáňky Měřené sjezdové úseky
Sjezdové tratě 13,5 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 4
 • 0
Praha 200 km
Nadmořská výška: 708 - 900 m Brno 260 km

2 dospělí

od 27 860 Kč

2 zájezdy

Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Šumava - západočeská část

Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Noční lyžování Krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 0,4 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 0
 • 2
Praha 155 km
Nadmořská výška: 870 - 920 m Brno 290 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Dětský park Upravované tratě pro sáňky
Sjezdové tratě 5,5 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 1
 • 10
Praha 135 km
Nadmořská výška: 610 - 970 m Brno 215 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Služby místního skibusu Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Dětský park Tandemový paragliding Krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 7,3 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 3
 • 1
Praha 125 km
Nadmořská výška: 650 - 1022 m Brno 230 km

2 dospělí

od 14 180 Kč

3 zájezdy

Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Služby místního skibusu Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Dětský park Upravované tratě pro sáňky Měřené sjezdové úseky Půjčovna sněžných skútrů Tandemový paragliding Krytý tenisový kurt Bowling Lázně
Sjezdové tratě 14,1 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 2
 • 13
Praha 160 km
Nadmořská výška: 830 - 1215 m Brno 205 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma Zimní stadion či ledová plocha pro bruslení Noční lyžování Dětský park Tandemový paragliding Krytý tenisový kurt Bowling
Sjezdové tratě 17,2 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 2
 • 10
Praha 115 km
Nadmořská výška: 620 - 1315 m Brno 220 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krušné hory

Služby místního skibusu v rámci platnosti skipasu či zdarma Krytý či venkovní vyhřívaný bazén Noční lyžování Dětský park Lázně
Sjezdové tratě 31,5 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 5
 • 11
Praha 145 km
Nadmořská výška: 763 - 1244 m Brno 345 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Krkonoše

Služby místního skibusu Noční lyžování Dětský park
Sjezdové tratě 1,9 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 0
 • 5
Praha 135 km
Nadmořská výška: 690 - 800 m Brno 215 km
Lyžařsky
*****
Komplexně
*****

Česká republika, Jizerské hory

Služby místního skibusu Noční lyžování Půjčovna sněžných skútrů Bowling
Sjezdové tratě 2,5 km
Přepravní zařízení:
 • 0
 • 0
 • 2
Praha 120 km
Nadmořská výška: 685 - 788 m Brno 230 km

28 zájezdů / ubytování

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn

 • 600 m
 • ***
 • BB
 • Ne
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Comfort 2/3, Economy twin 2, Standard 1

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn

 • 200 m
 • ***
 • HB
 • Ne
 • ANO
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3 Eco, P1+2 balkon, Standard 2/3
2 místnosti: Family 2+3

****

Česká republika, Harrachov

 • 1,1 km
 • ***
 • BB
 • Ne
 • Info
 • zdarma
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1, Deluxe 2/3

dospělý od 4 600 Kč / os..

31. 10. – 4. 11. 21, Deluxe 2/3

Detail zájezdu

♣♣♣♣

Česká republika, Desná

 • 2,5 km
 • ***
 • HB
 • Ne
 • Info
 • zdarma
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
místností: Apartmán Srub 2+2, Suite 2+2
1 místnost: Standard 2, Komfort 2, Superior 2/3, Standard 1

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn

 • 300 m
 • ***
 • HB
 • Ne
 • Info
 • zdarma
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2+1, Standard 1, Economy 2+1
2 místnosti: Family 4/5/6

****

Česká republika, Lipno

 • 1,3 km
 • ***
 • BB
 • Ne
 • NE
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Standard 1
2 místnosti: Family 2+2

dospělý od 4 620 Kč / os..

15. 4. – 18. 4. 21, Standard 2/3

Detail zájezdu

****

Česká republika, Pec pod Sněžkou

 • 1 km
 • ***
 • HB
 • Ne
 • Info
 • zdarma
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 1, Standard 2, Economy 2, Standard 2/3
2 místnosti: Family 5

****

Česká republika, Špindlerův Mlýn

 • 900 m
 • **
 • BB
 • Ne
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Superior 2, Standard 1

dospělý od 2 700 Kč / os..

14. 4. – 17. 4. 21, Standard 2/3

Detail zájezdu

****

Česká republika, Lipno

 • 16 km
 • ***
 • HB
 • Ne
 • Info
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Standard 2/3 balkon
2 místnosti: Family 4

dospělý od 5 400 Kč / os..

21. 10. – 24. 10. 21, Standard 2/3

Detail zájezdu

*** / ****

Česká republika, Srní

 • NE
 • ***
 • HB
 • Ne
 • Info
 • zdarma
 • ZDARMA

Dostupné typy ubytování:
1 místnost: Standard 2/3, Economy 2/3
2 místnosti: Family 2/3/4

dospělý od 8 040 Kč / os..

10. 4. – 17. 4. 21, Economy 2/3

Detail zájezdu
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?