NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 6

Sjezdové tratě: 12 km

  • 6,9 km
  • 4,2 km
  • 0,9 km

Běžecké tratě: 120 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

700 - 1028 m n. m.

Lyžování na Plešivci u Karlových Varů

  • Karlovy Vary na úpatí Krušných hor nejnavštěvovanějším českým lázeňským městem
  • součást seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci položky Slavná lázeňská města Evropy
  • nedaleký Plešivec, nejmodernější lyžařský areál v Krušných horách
  • tři rychlé čtyřsedačkové lanovky s vysokou přepravní kapacitou
  • celý areál plně a profesionálně osvětlen, úžasné večerní lyžování
  • výtečné umělé zasněžování a atraktivní dětský park
  • dosud pohříchu veřejnosti méně známá alternativa často přeplněného Klínovce

Karlovy Vary – nejnavštěvovanější české lázeňské město na úpatí Krušných hor

Karlovy Vary jsou krajské město v západních Čechách, 110 km západně od Prahy na soutoku Ohře a Teplé. Žije zde přibližně 49 tisíc obyvatel. Jedná se o nejnavštěvovanější české lázeňské město. Od roku 2021 je uvedeno na seznamu Světového dědictví UNESCO v rámci položky Slavná lázeňská města Evropy. V létě žije mj. světoznámým mezinárodním filmovým festivalem, v zimě je skvělou základnou pro návštěvu dvou nejlepších krušnohorských skiareálů, známějšího, ale vzdálenějšího Klínovce, nebo novějšího a bližšího Plešivce.

Plešivec – nejmodernější lyžařský areál v Krušných horách

Nejmodernější lyžařský areál v Krušných horách se jmenuje Plešivec. Jde o jedno z nejmladších zimních středisek v celé České republice. Leží mezi obcemi Pstruží a Abertamy pouhých 135 km od Prahy, 90 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů.

O lyžaře se vzorně starají tři rychlé čtyřsedačkové lanovky s vysokou přepravní kapacitou – každá přepraví až 2 400 osob za hodinu. S pomocí dalších tří vleků a čtyř pohyblivých pásů jsou prakticky eliminovány dlouhé fronty.

Co do náročnosti se jedná o vyvážený mix osmi sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů. Naleznete zde pisty různých sklonů, délek a různého převýšení, všechny však přehledné a dostatečně široké. Téměř kilometrová černá sjezdovka je nejdelší pistou této barvy na Karlovarsku.

Suma sumárum se jedná o kompaktní středisko vhodné nejen pro zkušené lyžaře a lyžující rodiny s dětmi, ale i pro snowboardisty, kteří zde naleznou Freestyle Park. Celý areál je plně a profesionálně osvětlen, úžasné je místní večerní lyžování. Přidejme výtečné umělé zasněžování, jehož síla s přehledem odolává vrtochům počasí, a máme zde skutečně skvostnou lyžařskou nabídku na dosah krajského lázeňského města.

Řada doplňkových služeb dotvářejících příjemnou image Plešivce

Nejmenší návštěvníci ocení na Plešivci atraktivní dětský park se čtyřmi desítkami atrakcí, jako je kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, množství zvířat, několikametrový had a mnoho dalších.

Odborné asistenci se jim dostane od zkušených instruktorů. Pojízdné pásy o délkách 30, 40 a 80 metrů svezou i ty nejmenší děti, jež samy nezvládnou jízdu na vleku.

U nástupní stanice ve Pstruží a u bistra Chalupa v blízkosti dětského centra naleznete parkoviště, jež jsou zcela zdarma.

Ke skiareálu patří i skiservis, půjčovny a testcentrum značek Atomic a Salomon, lyžařská škola a dobrá občerstvení s příjemnou obsluhou. Přímo na vrcholu Plešivce stojí rozhledna, restaurace a hotel stejného jména.

Milovníci úzkých prkýnek v okolí naleznou upravované běžecké tratě směrem na Pernink a Abertamy, odkud je možno se napojit na další po celých Krušných horách.

Vyhlídka Diana a Linhart nad Karlovými Vary

Při ubytování v Karlových Varech je výletem, který se bude líbit i dětem, tip na vyhlídku Diana a Linhart nad centrem tohoto lázeňského města. Na vyhlídku se můžete vydat pěšky z Karlových Varů nebo sem vyjedete historickou lanovkou, což je zážitek sám o sobě. Pěšky je to sem 1,2 kilometru od dolní stanice lanovky. Pokud se ale přece jen rozhodnete svézt, vydejte se na lanovku ke Grandhotelu Pupp, odkud jezdí. Lanovka jezdí každý den v roce. Turisty vozí nahoru už víc než 100 let a jízda je naprosto nezapomenutelná. Jakmile se rozhlédnete po kraji z vyhlídkové věže Diana, ještě se nevracejte do města – necelé 4 kilometry odsud se po modré turistické značce dostanete na Linhart, kde se nachází pěkné lanové centrum. Najdete tu 5 okruhů pro děti různého věku, ale i pro dospělé.

Vydáte se z Varů na Plešivec nebo na Klínovec?

Přemýšlíte, zda se během pobytu v Karlových Varech vydáte za lyžováním na Plešivec nebo na Klínovec? Plešivec je skvělou, ač dosud pohříchu veřejnosti méně známou alternativou často přeplněného Klínovce, ale vzdor mnoha výše popsaným pozitivům má i on své slabiny.  

Pro snowboardisty je nepříjemný traverz na vrcholu Plešivce. Realitou je také oproti Klínovci nižší nadmořská výška tohoto střediska, statečně s ní však bojuje potentní moderní systém umělého zasněžování. Je také třeba říci, že ne vždy je na Plešivci v provozu úplně celý skiareál.

Typy skipasů:

Plešivec

platí pro skiareál Plešivec

Místní vzdálenosti:

Plešivec – parkoviště Pstruží

Pernink: 3,5 km
Abertamy: 6 km
LD Modesgrung / nástupní stanice: 8,5 km
Karlovy Vary: 15 km

Místní skibus:

skibus svážející lyžaře mezi areálem a záchytným parkovištěm

Doporučené trasy:

Bratislava, Brno, Praha, Karlovy Vary, Merklín, Pstruží, Pernink, Abertamy, Plešivec

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?