NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Přepravní zařízení: 19

 • 11×

Sjezdové tratě: 53 km

 • 16 km
 • 30 km
 • 7 km

Běžecké tratě: 220,5 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

950 - 1860 m n. m.

Lyžování v Achensee - Christlum / Rofan / Zwölferkopf

 • klidné tyrolské středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi
 • středně velké skiareály Christlum, Rofan a Karwendel (Zwölferkopf)
 • oblíbený Christlum-Dinopark pro nejmenší lyžaře
 • celkem nabídka 53 km sjezdovek všech náročností
 • 220,5 km upravovaných běžkařských tratí pro obě techniky
 • vodní svět „Atoll“ v Maurachu se saunami, bazény a fitness centrem
 • velmi dobrá dostupnost při cestě autem z ČR
 • tři vzájemně nepropojené skiareály

Achensee – klidné tyrolské středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi

Achensee (někdy je označováno též jako Christlum - Rofan - Zwölferkopf) je klidné idylické středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi, začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Okouzlí Vás panoramatem okolních dvoutisícových štítů Karwendelských hor. Jak název horského resortu napovídá, leží u jezera Achensee nedaleko Jenbachu v okrese Schwaz. Nadmořská výška jeho hladiny je 929 m. S rozlohu 6,8 km² je největším jezerem spolkové země Tyrolsko a má přezdívku „Tyrolské moře“. Dlouhé je 9,4 km a široké 1 km. Maximální hloubka jezera je 133 m a průhlednost vody dosahuje deseti metrů. Teplota vody ani v létě nepřesahuje 20 °C. Z jezera vytéká řeka Seeache, která se vlévá do Isaru.

Jezero leží v přírodním parku Karwendel, na jeho západním pobřeží se nachází letovisko Pertisau. K jezeru vede úzkorozchodná železnice Achenseebahn. Nejvyšším vrcholem v povodí jezera je Sonnjoch (2457 m n. m.). Do okolních hor jezdil na lov již koncem 15. století císař Maxmilián I. Habsburský. Z místních břidlic se získává léčivý alpský kamenný olej.

Nabídka 53 km sjezdovek všech náročností

3 vzájemně nepropojené středně velké skiareály Christlum, Rofan a Karwendel (Zwölferkopf) nabízejí spolu se 3 areály malými celkem 53 km sjezdovek všech náročností.

Z Maurachu se vydáte na Rofan do výšky 1 860 m n. m. kabinou a odměnou Vám je krásný 6 km dlouhý sjezd zpět s převýšením 900 metrů.

Oblíbený Christlum-Dinopark je vyhledáván nejmenšími lyžaři. Nedávno nově vybudovaný Christl-Funpark se skoky a překážkami je pro změnu rájem milovníků triků na snowboardu i lyžích.

Z novinek upozorňujeme na nový skidepot ve středisku Karwendel (Zwölferkopf).

Umělým zasněžováním jsou spolehlivě kryty dolní a střední pasáže sjezdovek, což skýtá záruku dobrých sněhových podmínek po celou zimu.

220,5 km upravovaných běžkařských tratí pro obě techniky

Vyznavače klasiky bezesporu potěší celkem 220,5 km upravovaných běžkařských tratí pro obě techniky, z toho 40 km s umělým zasněžováním. Pro běžkaře-pejskaře jsou zde dokonce vyznačeny speciální tratě umožňující běžkování s domácími mazlíčky.

Pro milovníky dlouhých procházek po sněhu je k dispozici hned 150 km udržovaných tras.  

Pořádnou dávku adrenalinu si můžete dopřát při snowkitingu a navíc zde na Vás čeká i „Air Rofan“, 200 m dlouhý sjezd v závěsu na laně rychlostí až 80 km/h!

V roce 2018 byl otevřen vodní svět „Atoll“ v Maurachu se saunami, bazény a fitness centrem, ideální místo pro polyžařskou relaxaci.

Bruslení i sáňkování je dostupné ve všech 3 hlavních místních skiareálech. Nejnovější přírodní sáňkařská dráha o délce 4,5 km začíná u horní stanice lanovky ve středisku Karwendel (Zwölferkopf).

A komu by se snad jevil výčet zdejších sportovních aktivit nedostatečný, strategická poloha nedaleko Zillertalu Vám dá možnost využít i nepřebernou nabídku tohoto „nejaktivnějšího údolí Alp“.

Zmínit musíme i velmi dobrou dostupnost při cestě autem z ČR s možností „zkratky“ od Mnichova bez nutnosti koupě rakouské dálniční známky.

Komornější prostředí dosud nepříliš známého střediska

Máme-li hovořit i o nevýhodách Achensee, v první řadě musíme zmínit tu nejzjevnější, spočívající v lyžařské nepropojenosti jednotlivých skiareálů.

Ve srovnání se sousedním hyperaktivním Zillertalem zde nalezneme spíše komornější rodinné prostředí, což je však právě důvodem, proč mnozí oblast Christlum - Rofan - Zwölferkopf upřednostňují. Každopádně jde o (alespoň pokud hovoříme o ČR) zatím pohříchu relativně málo známé středisko, což je vzhledem k jeho výše nastíněným kvalitám škoda.

Typy skipasů:

Achensee Region

celoplošný skipas platí pro střediska Christlum, Rofan, Karwendel/Zwölferkopf, Wiesinger Bühel, Astenberg a Steinberg; platnost od 4 dnů; všechna zahrnutá střediska mají též možnost zakoupení vlastních skipasů s platností 1–14 dnů

Místní vzdálenosti:

skiareál Rofan / Maurach

skiareál Karwendel / Pertisau: 5,5 km

skiareál Christlum / Achenkirch: 12 km

skiareál Spieljoch / Zillertal: 18 km

dálnice: 9 km

Místní skibus:

"Regiobus" z Jenbachu do Maurachu / Pertisau / Achenkirchu / Steinbergu

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München

a dále

směr Rosenheim, dálniční sjezd Holzkirchen, B307, Achenkirch, Maurach

nebo

Rosenheim, Kufstein, dálniční sjezd Wiesing, Maurach

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg

Bratislava, Wien, Linz, Salzburg

a dále

Kufstein, dálniční sjezd Wiesing, Maurach

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?