NEV-DAMA a.s.

Přepravní zařízení: 16

Sjezdové tratě: 42 km

  • 15,5 km
  • 23 km
  • 3,5 km

Běžecké tratě: 130 km

Snowpark:

Nadmořská výška:

670 - 1700 m n. m.

Lyžování v St. Johann in Tirol / Oberndorf

  • menší sourozenec jedné z nejoblíbenějších rakouských lyžařských destinací – Kitzbühelu
  • sjezdovky v ideálním poměru co do rozmanitosti a náročnosti
  • moderní lanovky výrazně urychlující cesty vzhůru
  • celoplošný Kitzbüheler Alpen Skipass, jedinečná příležitost prozkoumat široké okolí
  • na 130 km dobře upravovaných běžeckých stop a dostatek polyžařské zábavy
  • relativně nižší nadmořská výška skiareálu

St. Johann in Tirol / Oberndorf – velmi příjemné lyžařské centrum v pohoří Wilder Kaiser

St. Johann in Tirol / Oberndorf je velmi příjemné lyžařské centrum v pohoří Wilder Kaiser na úpatí a severních úbočích Kitzbüheler Hornu. Tyrolské městečko St. Johann je vlastně jakýmsi menším sourozencem jedné z nejoblíbenějších rakouských lyžařských destinací – Kitzbühelu. Na Kitzbüheler Horn, špičatý vrchol, se lze lyžařsky dostat odtud i z opačné strany – z Kitzbühelu. St. Johann (670 m n. m.) je oproti slavnějšímu sousedovi klidnější a jeho sjezdovky rozsahem i náročností vhodné pro odpočinkovou lyžovačku. Po lyžařském dnu mnozí ocení aquapark s bazénem, saunou, párou, vířivkou, 62 metrů dlouhým tobogánem a lázeňskými procedurami. Za vyzkoušení stojí curling, sáňkařská dráha nebo bruslení.

Liduprázdné široké sjezdovky stranou hlavního lyžařského ruchu

Sjezdové terény spadají z Harschbichlu (1.700 m n. m.) ve zpravidla „červené“ náročnosti a několika variantách zpět do městečka St. Johann in Tirol, nebo po západním svahu do sousedního Oberndorfu jako černá pista. Z obou údolních stanic šplhají k vrcholu moderní kabinkové lanovky, jež spolu s expresní 4sedačkou Penzing tvoří páteř přepravy lyžařů na hlavních tratích. Z Jodlalmu (1.500 m n. m.) se část sjezdovek odděluje a míří pohodovými lesními průseky k vesničce Eichenhof, nad níž jsou rozsáhlé cvičné terény s řadou vleků stranou hlavního lyžařského ruchu. Ten je však i na stěžejních sjezdovkách obvykle relativně slabý, většina návštěvníků oblasti se koncentruje do „továren na lyžování“ v podobě atraktivních skihoupaček v Kitzbühelu a SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. Převažující lesní terén limituje možnosti jízdy mimo sjezdovky, snowpark včetně halfpipe je k dispozici v Eichenhofu.

42 km sjezdovek se řadí především do kategorií snadnějších a středně obtížných, nadstandardně široké pisty jsou však velmi lákavou výzvou pro vyznavače carvingu.

Velkorysý a velmi flexibilní systém umělého zasněžování pokrývá 90 % sjezdovek a rapidně snižuje závislost skiareálu na přírodní nadílce.

Výběr ze dvou atraktivních variant celoplošných skipasů

St. Johann in Tirol / Oberndorf je součástí velké lyžařské oblasti Schneewinkel (nově 3 Länder Freizeit-Arena) čítající celkem 171 km sjezdových tratí a 61 přepravních zařízení.

Celoplošný skipas Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard otevírá nevyčerpatelné možnosti návštěv všech středisek Kitzbühelských Alp – do samotného Kitzbühelu je to jen 9 km, mezi tajné tipy patří třeba 10 km vzdálený Fieberbrunn, sněhově bohaté středisko nově napojené na Skicircus s 270 km sjezdovek, nebo řídce porostlá náhorní plošina Waidring – Steinplatte s nenáročnými červenými tratěmi.

Krom toho máte i jedinečnou příležitost prozkoumat krom sousedních prestižních středisek Kitzbühel a SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental i méně známé lokality, jako například SkiJuwel Alpbachtal Wildschönau.

Nesmírně početné varianty polyžařské zábavy

Pro milovníky klasického lyžování je k dispozici neskutečná nabídka 130 km dokonale upravovaných běžeckých tratí. Sjezdaři-nenasytové ocení možnost večerního lyžování. Za vyzkoušení stojí uměle osvětlená sáňkařská dráha. Takřka nekonečné jsou pak možnosti pěších túr.

Z nesmírně početných variant polyžařské zábavy zmiňme ještě lákavé wellness centrum Panorama, vyzkoušet lze tandemový paragliding či jízdu na saních tažených koňmi.

V porovnání s Kitzbühelem zde najdeme nesrovnatelně finančně příznivější alternativy skvělé dovolené ve vyhlášené lyžařské destinaci. Nespočet restaurací a barů nabízí vyhlášené tyrolské speciality.

Zmínit musíme i snadnou a pohodlnou cestu po dálnici z ČR téměř až na místo.

Kosmetické nedostatky překonané řadou výhod střediska

Někoho snad může odradit na rakouské poměry průměrných „jen“ 42 kilometrů místních sjezdovek, ovšem za minimální přípatek je k dispozici 171 km pist ve Schneewinkelu (3 Länder Freizeit-Arena). Pokud by snad někdo namítal, že v tomto konsorciu nejsou zahrnuty nejprestižnější lokality, je tu ještě dražší varianta celoplošného skipasu Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard, který platí i v 9 km vzdáleném Kitzbühelu.

Namítnout lze i relativně nižší nadmořskou výšku skiareálu, byť je z velké části eliminována výkonným umělým zasněžováním.

Na závěr podotýkáme, že v době konání Světového poháru v Kitzbühelu bývá značný nával návštěvníků i v sousedním St. Johannu.

Typy skipasů:

Skipass St. Johann in Tirol / Oberndorf

platí pro celý skiareál St. Johann in Tirol / Oberndorf

Skipass 3 Länder Freizeit-Arena

platí pro skiareály St. Johann in Tirol / Oberndorf, Erpfendorf – Lärchenhof, Waidring – Steinplatte, Buchensteinwand im PillerseeTal, Hochfilzen, Kirchdorf, Almenwelt Lofer, Unken a Reit im Winkl – Winklmoosalm (Bavorsko); platnost 1–14 dnů

Kitzbüheler Alpen SuperSkiCard

platí pro celou oblast Kitzbühelských Alp a navíc i ve všech skiareálech Salcburska a těsně za jeho hranicemi, tedy i pro lyžařské areály 3 Länder Freizeit-Arena, Kaprun – Zell am See, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental a Ski Juwel – Alpbachtal / Wildschönau; platnost 1–14 dnů

Místní vzdálenosti:

St. Johann in Tirol

Kitzbühel: 9 km
Oberndorf: 5 km
Erpfendorf: 8 km
Fieberbrunn: 10 km
Going am Wilder Kaiser: 10 km
dálnice: 29 km

Místní skibus:

skibus po trase Oberndorf - St. Johann in Tirol - Kirchdorf - Erpfendorf

Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, Mnichov, dálniční sjezd Kufstein Süd, St. Johann in Tirol

nebo

České Budějovice, Dolní Dvořiště

Brno, Mikulov, St. Pölten

Bratislava, Wien

a dále

Linz, Salzburg, sjezd z dálnice Bad Reichenhall, Lofer, St. Johann in Tirol

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?