NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectví; koupání v jezerech, vodní sporty, golf, vyjížďky na koních

Rodinné středisko Fieberbrunn v Pillerseetalu, sluncem zalitém údolí severního Tyrolska

Fieberbrunn je jednou z nejkrásnějších oblastí Kitzbühelských Alp. Leží v nadmořské výšce 790 m v údolí Pillerseetal. Je vyhlášen jako velmi vhodná volba pro rodiny s dětmi - na celoroční bobové dráze Timoks Coaster nebo v Triassic parku se Vaše ratolesti nebudou nikdy nudit.

Pillerseetal je tyrolská oblast nedaleko Kitzbühelu blízko hranic se Salcburskem a Bavorskem, samo se označuje za „slunečné údolí“. Atraktivní poloha v srdci hor láká ke všem formám turistiky, jezera v údolí ke koupání, hned osm 18jamkových hřišť v okruhu 25 kilometrů pak ke golfu. Pillerseetal je též rájem horolezců, může se pochlubit pěti sty lezeckými trasami i lanovým centrem.

Přepestrá škála turistických tras všech náročností

Místní centra St. Ulrich am Pillersee, Fieberbrunn, Hochfilzen, St. Jakob in Haus a Waidring jsou tak synonymy pohodové, a přitom velmi aktivní rodinné dovolené, nepříliš vzdálené z ČR, dobře dostupné z dálnice, v malebné krajině vybavené přitom velmi moderními prázdninovými zařízeními. Dopřejte si například výlet do selského dvora, vyzkoušejte alespoň část z více než 800 kilometrů cyklistických stezek (i pro horská kola) či z více než 400 kilometrů turistických stezek v Kitzbühelských Alpách, vyberte si třeba podle jejich tematického zaměření. Lze zde vždy nalézt náročnost odpovídající pro Váš věk, od dětí až po dospělé, od nenáročných procházek až třeba po vrcholovou výpravu do výšky 2.500 metrů. Zdolávání vrcholů Vám usnadní 3 lanovky v letním provozu, jakož i příjemné zdravé horské klima Kitzbühelských Alp a v neposlední řadě i atraktivní horské chaty rozeseté po kopcích a servírující perfektní tyrolskou kuchyni.

Ráj vodních sportů i bohaté vyžití pro nejmenší

Samozřejmostí jsou kvalitní hotely i ubytování obecně. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů, plavání a koupání zejména: 3 romantická jezera, 2 koupaliště, 2 kryté plavecké haly, mnoho saun, prvotřídní zařízení pro wellness, takovou nabídku jen tak někde nenaleznete. 1.160 metrů dlouhá celoroční bobová dráha Timoks Coaster ve Fieberbrunnu garantuje zábavu malým i dospělým návštěvníkům. Výčet aktivit však nekončí – v oblasti je 6 jezdeckých dvorů, jezdecká škola, vyjížďky v kočárech tažených koňmi, tenisové kurty a mnoho dalšího…

Výhodná poloha pro prozkoumávání širokého okolí

Pillerseetal je i perfektním východištěm pro výlety do okolí, když do cca 1 hodiny autem lze odtud navštívit Mozartův Salcburk, bavorskou metropoli Mnichov, olympijský Innsbruck či třeba křišťálové světy značky Swarovski ve Wattens. Ještě o poznání blíže je světoznámý skiresort Kitzbühel se svým Hahnenkammem, bavorské lázně Bad Reichenhall či oblast Berchtesgadener Land s jezerem Königssee či Hitlerovým „orlím hnízdem“ Kehlsteinhaus nad Obersalzbergem.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

www.pillerseetal.at
www.kitzbueheler-alpen.com
www.tirol.at
www.bergbahnen-fieberbrunn.at

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?