NEV-DAMA a.s.

 • - , 8 nocí (so-ne)
 • Standard 2/3/4
 • Vlastní doprava
 • Snídaně
63 380 Kč

Bike Safari - Mnichov - Benátky

*** / ****

Aktivní dovolená PLUS Bike Safari Německo / Itálie / Bike

doba letu Praha – 0 h,

V termínu 31. 8. – 8. 9. 24
od 31 690 Kč

novinka minulé sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři

Vzdálenost od sjezdovky / pláže NE
Jídlo BB
Domácí mazlíčci NE
Připojení k internetu ZDARMA
Lepek Ano

Výhody a nevýhody

 • novinka minulé sezóny předkládající individuální cestování na kolech přes hory až k moři
 • vhodné pro sportovně laděné klienty a cyklistické nadšence
 • zajištěný převoz zavazadel během celé trasy
 • za poplatek možnost na místě zapůjčení jízdních kol či elektrokol s 500 W baterií
 • závěrečný transfer mimo základní cenu

Popis ubytování

 • upřesnění

  Popis - Cyklotrasa Mnichov – Benátky nabízí velmi pestrý itinerář, který protíná 5 regionů. Čeká vás zážitek, který spojuje potěšení z cestování na kole a dobrodružství přejezdu Alp od Německa přes Rakousko až po příjezd na Jadran v Itálii a lagunové město Benátky s historickými budovami okolo kanálů.

  Na cyklostezkách, cyklistických trasách a vedlejších silnicích objevíte mnoho mimořádných přírodních a kulturních krás těchto tří zemí. Cyklotrasa začíná v bavorské metropoli Mnichov a končí v lagunovém městě Benátky. Vede nejdříve podél bavorských jezer a řeky Inn v tyrolském údolí Inntal, poté pokračuje přes nádherné Dolomity, součást přírodního dědictví UNESCO, nejdříve do Trevisa a poté do lagunového města Benátky s kanály a historickými budovami. Jedinečné střídání velkých měst a malých romantických vesniček, jezer, údolí, hradů a pevností... tuto trasu si nelze nezamilovat!

  Technické charakteristiky - Nejnáročnější úsek přes Alpy (Innsbruck – Brenner) probíhá vlakem nebo autobusem (jízdné v ceně). Z Dobbiaca do Cortiny d'Ampezzo trasa vede bez větších potíží po cyklostezce podél staré železniční trati. Etapy posledních dvou dnů, blížící se k moři, jsou už po rovinatém terénu.

  Itinerář den za dnem - ITINERÁŘ
  1. den: příjezd do Mnichova
  Individuální příjezd do Mnichova. Parkování za poplatek u hotelu po celou dobu zájezdu, případně za poplatek na vyhrazených Park&Ride v okolí hotelu.

  2. den: Mnichov – Bad Tölz (cca 60 km)
  Podél řeky Isar se začnete vzdalovat od Mnichova a okamžitě se ponoříte do krásné přírody a hlubokých lesů. Narazíte na bavorské kláštery a vesnice, překročíte mokřady řeky Isar a poté přijedete do Bad Tölzu, proslulého lázeňského letoviska a malebného městečka, které spojuje kouzlo barokních staveb s půvabem mohutného alpského řetězce, který jej na jihu obklopuje.

  3. den: Bad Tölz – Maurach/Jenbach/Schwaz (cca 70 až 80 km)
  I dnes budete pokračovat podél řeky Isar, tentokráte k jezeru Sylvenstein. Po překročení státních hranic s Rakouskem budete projíždět přírodním parkem Karwendel, a poté se dostanete do turistické oblasti Achensee se stejnojmenným horským jezerem. Zde se můžete rozhodnout, jestli budete pokračovat údolím Inn až do cílového místa v Maurachu, Jenbachu či Schwazu, nebo zda raději zvolíte variantu lodního výletu po jezeře (jízdné není v ceně).

  4. den: Maurach/Jenbach/Schwaz – Mühlbach / Rio di Pusteria(cca 95 km nebo cca 85 km + vlak/autobus)
  Z Jenbachu nebo Schwazu budete pokračovat po cyklostezce podél řeky Inn do Innsbrucku, hlavního města Tyrolska. Užijte si procházku historickým centrem, navštivte slavnou „Zlatou střechu“ nebo „Bergisel“, olympijský skokanský můstek na hoře Isel, skutečnou architektonickou atrakci od světoznámé Zahy Hadid. Náročný úsek této etapy mezi Innsbruckem a Brennerem na hranici mezi Rakouskem a Itálií lze překonat za pomoci vlaku nebo autobusu (jízdné v ceně). Z Brenneru pojedete na kole podél starého železničního úseku kolem Vipitena (Sterzing) a Fortezzy (Franzenfeste) až do Rio di Pusteria (Mühlbachu).

  5. den: Mühlbach / Rio di Pusteria – Villabassa/Dobbiaco (cca 55 km)
  Na kole podél řeky Rienza údolím Pusteria se po dobře udržované cyklostezce dostanete do Brunica: projděte se centrální ulicí starého města s obchůdky plnými typických produktů. Doporučujeme také návštěvu zemského muzea zvyků a obyčejů v Teodone, etnografického muzea pod širým nebem, které přibližuje život venkovské společnosti minulosti – od šlechty až po rolníky. Za návštěvu jistě stojí i Messner Mountain Museum Ripa uvnitř hradu nad Brunicem, věnované horským národům světa. Z Brunica pak budete pokračovat po cyklostezce podél řeky Rienza do Villabassy nebo Dobbiaca.

  6. den: Villabassa/Dobbiaco – Pieve di Cadore (cca 60 až 65 km)
  Dnes se vydáte směrem na Val di Landro, pojedete po cyklostezce, která vede po trase staré železnice. Etapa vás zavede k jezeru Dobbiaco a poté k jezeru Landro, následně si užijete krásný výhled na Tre Cime di Lavaredo. Nesmírně atraktivní trasou, vedoucí částečně také po bývalé železniční trati z Dobbiaca do Cortiny d’Ampezzo z dob 1. světové války, jejíž součástí jsou také osvětlené tunely pod horou Pezovico (známé jako Galleria Pezovico), se dostanete do vyhlášené Cortiny d'Ampezzo, „Perly Dolomit“. Pokračováním mírně z kopce, s výhledem na Monte Pelmo vpravo a na Sorapis a poté Antelao nalevo a překročením údolí Boite dorazíte do Tizianova rodiště, Pieve di Cadore.

  7. den: Pieve di Cadore – Conegliano (cca 80 km)
  Po nové cyklostezce dojedete do Longarone, města kompletně přestavěného po tragédii v roce 1963, kdy sesuv půdy, který se oddělil od Monte Toc a spadl do umělé nádrže přehrady Vajont, způsobil vlnu, která se převalila přes hráz přehrady a zaplavila město v údolí. Z Longarone budete pokračovat na kole do Conegliana, cíle dnešní etapy.

  8. den: Conegliano – Venezia/Mestre (cca 95 km)
  Necháte Alpy za sebou a budete pokračovat po rovinatém terénu směrem k Trevisu a jeho kanálům. Budete moci obdivovat nádherné vily architekta Palladia, který v této oblasti vytvořil mnoho svých mistrovských děl. Pokračujte směrem k moři a pojedete po cyklostezce, která vede podél řeky Sile až do Benátek, resp. do jejich pevninského předměstí Mestre. Přenocování v Mestre.

  9. den: Venezia/Mestre, odjezd nebo možnost prodloužení pobytu

  Cena zahrnuje - • Přenocování ve 3* a/nebo příležitostně 4* hotelech
  • Snídaně
  • Video briefing v anglickém a německém jazyce
  • Převoz zavazadel z hotelu do hotelu
  • Transfer Innsbruck – Brenner
  • Připravený itinerář trasy
  • Podrobné cestovní dokumenty (mapy, popis trasy, místa, důležitá telefonní čísla)
  • Navigační aplikaci
  • Telefonickou asistenční službu po celou dobu zájezdu

  * služby za příplatek

  Cena nezahrnuje: - • Zpáteční cestu na konci trasy: transfer z Benátek – na vyžádání v neděli, návrat kyvadlovým autobusem z Benátek do Mnichova, za poplatek (minimálně 4 osoby). Alternativně z Benátek vlakem do Mnichova.
  • Pobytové taxy a všechny příplatky obecně
  • Parkování v Mnichově
  • Zapůjčení jízdních kol / elektrokol
  • Pojištění
  • Cokoli, co není výslovně uvedeno v části „Cena zahrnuje“

  Odjezdy 2024 - Každou sobotu od 27.04.2024 do 03.08.2024 a od 24.08.2024 do 28.09.2024.
  Jiné termíny na vyžádání (při minimálním počtu 5 účastníků).

 • Stravování

  snídaně - formou kontinentálního či mezinárodního bufetu včetně nápojů

 • popis pokojů

  Standard 2/3/4 - pokoj s 1 či 2 samostatnými lůžky či manželskou postelí a případně 3. a 4. lůžkem, či rozkládacím gaučem pro 1 či 2 osoby či palandou, sociální zařízení se sprchou či vanou, zřídka balkon

  Standard 1 - pokoj s 1 samostatným lůžkem, sociální zařízení se srpchou či vanou, zřídka balkon

 • vybavenost pokojů

  zpravidla TV sat., telefon, wi-fi připojení k internetu, fén

 • upozornění

  děti do nedovršených 3 let zdarma (bez nároku na lůžko a služby; max. 1 dítě nad rámec plného obsazení pokoje)

  parkování: za poplatek po celou dobu zájezdu na hotelovém parkovišti

  pobytová taxa / povinná úhrada v místě

  Cena zahrnuje transfer vlakem či busem z Innsbruku na Brenner.

  zpětný transfer z Benátek / Mestre: v sobotu, na vyžádání, min. 4 osoby

Popis ubytování

Termíny a ceny

Termíny a ceny

Fotogalerie

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?