NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Horní Savojsko - letní aktivní dovolená na horách či u jezera

Horní Savojsko je oblíbeným turistickým cílem nejen během zimní sezóny, kdy se návštěvníci sjíždějí do zimních lyžařských středisek, ale stejně tak i v průběhu letní sezóny, která na svoji širokou nabídku láká turisty ze všech koutů světa.

Jezero Annecy a jeho okolí

Území Horního Savojska je na severu ohraničeno Ženevským jezerem, které je největším jezerem v Alpách, na východě švýcarskými a italskými hranicemi, na jihu zasahuje až téměř k Albertville a na západě jeho pomyslnou hranici tvoří jezero Bourget. Další významnou vodní plochou v tomto regionu je jezero Annecy, které je považováno za jedno z nejčistších v Evropě. Kromě koupání a relaxace na některé z mnoha pláží si můžete zapůjčit třeba kajak pro dva, paddleboard či šlapadlo a objevovat krásy okolní přírody z vodní hladiny. Okolo celého jezera vede skvěle udržovaná cyklostezka, která dále pokračuje přes Ugine až do Albertville. Výzvou pro zdatnější cyklisty je pak výjezd do sedla Forclaz, odkud se skýtají ty nejkrásnější výhledy na jezero. Sedlo je oblíbeným místem paraglidistů a seskok v tandemu je nabízen i široké veřejnosti. Na břehu jezera se v údolí pod horskými masivy rozkládá Annecy, největší a zároveň hlavní město Horní Savojska, které je díky síti vodních kanálů a spleti úzkých romantických uliček často přezdíváno jako „francouzské Benátky“. Kromě procházky po historických památkách láká staré město i posezení v některé z mnoha příjemných kaváren a restaurací.

Mekka alpinismu - Chamonix

Na území Horního Savojska se nachází nejvyšší hora Evropy, Mont Blanc (4.810 m), jejíž masiv přitahuje každoročně tisíce alpinistů a horolezců. Ideální základnou nejen pro adrenalinové nadšence, ale i pro vyznavače klasické vysokohorské turistiky, je legendární Chamonix. Město i celé údolí s divokou řekou Arve nabízí skvělé zázemí pro dokonalou aktivní dovolenou. V nabídce je kromě již zmiňované turistiky dále i silniční cyklistika, sjezdy na horských kolech, vodní sporty (rafting, kanoistika), tenis, golf, zajištěné cesty, tzv. ferraty a další. Pokud zavítáte do Chamonix, neměli byste vynechat výlet lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3.842 m), odkud se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy na nejvyšší evropské masivy včetně Mont Blancu. Pro otrlejší je připravená i nová prosklená vyhlídková plošina nedaleko ledovce Mer de Glace. Ten je druhým největším ledovcem Alp a dostanete se k němu buď pěšky z mezistanice lanovky na Aiguille du Midi či typickým červeným vláčkem, který vás z Chamonix vyveze až do stanice Montenvers.

UŽITEČNÉ ODKAZY

http://www.savoie-mont-blanc.com/en
https://en.lac-annecy.com/
https://www.chamonix.com/
https://www.france-voyage.com/travel-guide/haute-savoie-departement.htm

HLAVNÍ NABÍDKA OBLASTI

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, alpinismus, rafting, windsurfing, paragliding, ferraty, golf

Doporučené trasy:

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel, Bern, Lausanne, Genève, Annecy, Sévrier, Giez

Brno, Praha, Plzeň, Rozvadov, Nürnberg, Heilbronn, Karlsruhe, Freiburg, Basel, Bern, Montreux, Martigny, Trient, Chamonix

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?