NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Benefity

 • Molveno, elegantní starobylé městečko u jezera Lago di Molveno
 • krásné scenérie rozeklaných štítů hor zrcadlících se na hladině
 • rozsáhlé možnosti pěší i cyklistické turistiky různé náročnosti
 • přístup usnadněn lanovkami na Paganellu ze sousedního Andala
 • nezapomenutelné vyhlídky na jezero Garda a údolí Adige
 • horolezectví v masivu Dolomiti di Brenta, a to včetně „ferrat“
 • koupání v jezeře, vodní park, paragliding, lanové centrum
 • perfektní turistické služby a skvělá trentinská kuchyně
 • zóna špičkových vín produkovaných v údolí řeky Adige
 • zajímavé výlety do centra provincie Trenta či nedalekého Bolzana
 • v blízkém údolí Val di Sole perfektní rafting na řece Noce

Lago di Molveno – pohádkové scenérie pro výletníky i fotografy

Molveno, ležící v nadmořské výšce 864 metrů u jezera Lago di Molveno, je elegantní městečko na úpatí překrásného horského masivu Dolomiti di Brenta. Jezero Lago di Molveno italští turisté objevili již v 19. století. Nabízí v létě krom relativně teplých a křišťálově čistých vod i nezapomenutelnou scenérii rozeklaných štítů hor zrcadlících se na hladině, jako vystřiženou z kýčovitého obrazu. Přístup do přírodního parku Adamello Brenta je usnadněn lanovkami nacházejícími se pouhých 5 km od centra Molvena v Andalu. Nezapomenutelné jsou rozhledy z vrcholu Paganelly na jezero Garda, na horské masivy Monte Bondone a Brenta i na údolí Adige – jde o jednu z nejhezčích vyhlídek italských Alp.

Molveno – idylické středověké městečko u překrásného jezera

Molveno je malebně posazeno na stráních okolo jezera, s typickou historickou horskou architekturou svého starého jádra v čele s kostelíkem sv. Vigilia ze 13. století a romantickou pěší zónou i promenádou okolo jezera. V létě dojem umocňují šťavnaté zelené louky lemující břehy vodní plochy, nabízejí klidný opravdu relaxační pobyt, s dostatkem příležitostí ke sportu. Pro milovníky horských kol je v oblasti připravena řada značených horských cyklostezek, pro pěší stovky kilometrů značených tras či horolezecké výstupy v masivu Dolomiti di Brenta, a to včetně zajištěných „ferrat“.

Perfektní turistické služby a skvělá trentinská kuchyně za slušné ceny

Tato lokalita může nabídnout skutečně snovou dovolenou a kvalitní servis. Nemluvě o zajímavé trentinské gastronomii a špičkových vínech produkovaných „pod kopcem“ v údolí řeky Adige. A to vše za dosud stále překvapivě vstřícné ceny.

Pohodlně dostupné na výlet z Molvena je jak Trento, tak i nedaleké Bolzano. Vykoupat se lze krom jezera Lago di Molveno i v hodinu vzdáleném letovisku Riva del Garda na břehu největšího italského jezera Lago di Garda. Při horším počasí lze využít vodní a relaxační svět AcquaIN v sousedním Andalu.

Opomenout nelze ani blízké údolí Val di Sole, perfektní třeba pro rafting na divoké vodě řeky Noce. Výhodou Molvena je i pohodlná cesta z ČR.

UŽITEČNÉ ODKAZY

http://www.dolomitimolveno.com

http://www.molveno.it


Doporučené trasy:

Plzeň, Rozvadov, Regensburg, München a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Fai della Paganella, Andalo, Molveno

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Fai della Paganella, Andalo, Molveno

Brno, Mikulov, St. Pölten, Linz, Salzburg a dále Innsbruck, Brenner, Bolzano, dálniční sjezd S. Michele / Mezzocorona, Mezzolombardo, Fai della Paganella, Andalo, Molveno

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?