NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Eisenerz je horské středisko ležící v Horním Štýrsku v pohoří Hochschwab pod pozoruhodnou horou Erzberg – svým stupňovitým charakterem je považována za největší „pyramidu“ světa. Roky dobývání z přírodního kopce vytvořily ořezanou pyramidu, která každoročně poskytuje 12 milionů tun horniny. Jedná se o významné naleziště železné rudy. Současná výška hory je 1.466 metrů nad mořem, před začátkem těžby to bylo 1.532 metrů nad mořem. Erzberg je největší zásobárnou železné rudy v Rakousku, rezervy se odhadují na 235 miliónů tun rudy. Místo je též dějištěm každoročního populárního motokrosového závodu Erzberg Rodeo hard enduro race.

Navzdory tomu vás Eisenerz, městečko bohaté na tradice, mile překvapí poklidnou atmosférou nezasaženou dosud masovým turismem. Toto zajímavé, u nás zatím méně známé, místo nabízí řadu možností vyžití, zejména však procházky čarokrásnou alpskou krajinou s panoramatickými výhledy. Přírodní jezero s pitnou vodou Leopoldsteinersee ležící na turistické cestě „Od ledovce k vínu“ je skutečným klenotem. Smaragdová hladina vody, na níž se odrážejí okolní skalní stěny, tvoří jedinečnou kulisu pro plavbu na loďkách.

Präbichl je průsmyk nad městem Eisenerz, známé středisko zimních sportů pod 1.910 m vysokou horou Polster (v překladu znamenající „polštář“), pod jejíž vrchol lyžaře vyváží čtyřsedačková lanovka.

Präbichl je ideálním výchozím bodem pro sportovní aktivity, jako je pěší turistika, horolezectví, paragliding a jízda na horském kole. Užívejte si impozantní krajiny, vstřebávejte rozmanité, dechberoucí výhledy a ticho hor. Daleko od masové turistiky zde mohou hosté očekávat svěží zelené louky, temné zasněné lesy a jedinečnou flóru a faunu, která se zachovala nedotčená dodnes.

Dobrodružný park na Präbichlu byl otevřen v červenci 2020 s investicí kolem 1 milionu eur a je jedním z největších a nejmodernějších lesních lanových parků v Rakousku. Unikátní trasy s visutými mosty poskytují panoramatické výhledy vysoko nad jezerem Grüblsee.

Milovníkům adrenalinu lze doporučit zipline Flying-Foxi nebo jízdu na terénních tříkolových vozítkách Alpfox-Mountaincarts.

Doporučit lze po náročné túře relaxační návštěvu krásného wellness centra AsiaSpa v Leobenu, vzdáleného 25 km z Präbichlu.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?