NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Hochkönig - alpská idylka na hranicích Salcburska a Bavorska

Hochkönig je horský masiv a stejnojmenná oblast ležící v Salcbursku v regionu Pinzgau v okrese Zell am See. Je tvořena třemi idylickými horskými vesničkami - Maria Alm, Dienten a Mühlbach am Hochkönig. Největším sídlem v okolí je město Saalfelden am Steinernen Meer. Hochkönig je v létě skutečným eldorádem pro milovníky pěší turistiky i horolezecké nadšence. Ovšem v létě zde objevíte i zvláštní lákadla v podobě salašnických svátků na pastvinách, venkovských trhů, ochutnávek sýra, schnappsu a jiných kulinářských dobrot, či třeba oslav slunovratu.

Ani ne tisícihlavá vesnice Dienten je celosvětově známá pro svou nádhernou květinovou výzdobu. Obklopena tmavými lesy, zelenými loukami a mocnou stěnou Hochkönigu je doslova skrytým rájem čekajícím na své objevení.

Berchtesgadenské Alpy jako Mekka horolezců

Hochkönig je jedním z nejmohutnějších vápencových skalních masivů v severní části Alp, je jihovýchodním výběžkem Berchtesgadenských Alp. Masiv Hochkönigu psal řadu kapitol historie horolezectví. Pokud jste jedněmi z těch, kdo milují vysokohorské lezení od stupně 3+ do stupně 9, s bezpečnými chyty ve zdejším pevném vápenci, pak na Hochkönigu jste na tom správném místě - najdete zde na 300 různých, ale vždy perfektních tras. Pokud nemáte ambice “plnokrevných” horolezců, čekají Vás na Hochkönigu výzvy v podobě zajištěných tras (tzv. klettersteigů neboli ferrat) v čele s nejznámějším Königsjodlerem, jedním z rakouských top trailů a jednou z nejdelších horolezeckých stěn Alp. A chcete-li se nejprve rozcvičit na poněkud snadnější trase, pak je zde pro Vás připraven třeba trail Grandlspitz.

Pestrá škála aktivit pro ryzí sportovce i pro méně zdatné

Louky plné rozkvetlé alpské flóry uprostřed hor, čistý horský vzduch, dechberoucí rozhledy, 6 v létě otevřených lanovek, jež Vám poskytnou excelentní start k libovolně rozsáhlým túrám (je zde celkem 340 km tras pro pěší turistiku), to vše jsou kulisy léta na Hochkönigu. Hochkönig se profiluje jako číslo 1 na světě v novém oboru cyklistiky, totiž v e-bikingu. Kdo si chce zdejší náročnou cykloturistiku v úchvatném prostředí zpříjemnit a nehledá sportovní výzvy, má skvělou příležitost prozkoumat kilometr po kilometru mimořádný přírodní svět ze sedla elektrického kola, jež si lze na mnoha místech půjčit i dobít. Vaše vlastní baterie pak dobijete během zastávek na četných tradičních horských chatách servírujících lahodné pokrmy, ideální pro načerpání nových sil.

Absolutní povinností pro každého, kdo hledá, co konkrétního učinit pro zdraví, je “Active Fitness Park” v Maria Almu. Nabízí 15 tras pro nordic walking a 11 “běžných” pěších tras v krásné krajině, k tomu navíc možnost asistence osobních koučů – expertů na slovo vzatých.

Hochkönig nezná nudu

Heslem oblasti je “Hochkönig nezná nudu”, proto zde na Vás čeká mimo jiné lanové centrum v Maria Almu, 1,6 km dlouhá letní bobová dráha na Bibergu nad Saalfeldenem, geocaching (GPS přístroje si lze vypůjčit v turistických centrálách v Dientenu a Mühlbachu), lukostřelba v Maria Almu a Mühlbachu, balanční park Slackline park v Mühlbachu, indoorová lezecká stěna tamtéž, bazény v Maria Almu a Mühlbachu, minigolf v Maria Almu či jízda na koních hned na několika místech regionu.

Golfisté naleznou na náhorní plošině mezi Saalfeldenem a Maria Almem jedno z nejkrásnějších mistrovských 18jamkových hřišť v celém Rakousku - Urslautal Golf Course (par 71), vytvořené v roce 1993.

Velmi pohodlně je dostupná celá oblast Hochkönig autem jak z německé dálnice 8 (Salzburg-Mnichov), tak i z rakouské Taurské dálnice A10.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

www.hochkoenig.at
www.saalfelden-leogang.com
www.maria-alm.at

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, klettersteigy, e-biky, horolezectví, nordic walking, lyžování na ledovci Kitzsteinhorn, jízda na koních, golf, minigolf, lanové centrum, letní bobová dráha, geocaching, lukostřelba, balanční park, indoorová lezecká stěna, bazény

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?