NEV-DAMA a.s.

V tuto chvíli pro Vás zájezdy připravujeme.

Zadejte váš e-mail a dostanete upozornění ihned po spuštění do prodeje.

Popis střediska

Klopeiner See - nejteplejší jezero Korutan na slovinském pomezí

Klopeiner See je rozsáhlá vodní plocha rozkládající se u jihokorutanského městečka Völkermarkt nedaleko slovinských hranic v nadmořské výšce 446 m n. m. Největším sídlem přímo u jezera je Sankt Kanzian am Klopeiner See (slovinsky Škocjan v Podjuni), dvojjazyčná obec s významnou slovinskou menšinou.

Příjemná koupel v křišťálově čisté vodě

Povrch tyrkysové hladiny jezera činí 1,1 km², délka 1,8 km, šířka 800 m a maximální hloubka je 48 metrů. Kvalita vody je excelentní, dosahuje parametrů vody pitné. V jezeře žije 15 druhů ryb. Klopeiner See je nejteplejším jezerem Korutan, teplota vody v létě dosahuje až 28°C, což je na rakouské poměry nebývalá hodnota. Jezero je vyhledáváno i vyznavači windsurfingu, pro začátečníky je zde k dispozici windsurfingová škola.

Přepestrá nabídka sportů a aktivit u jezera i v okolních horách

Hornaté okolí jezera skýtá 1246 kilometrů tras pro cyklisty v překrásné krajině nabízející divoké skály i fascinující výhledy na jezerní region. Opomenout však nelze ani stezky pro pěší turisty v nadmořských výškách od 440 až po 2.139 metrů, nebo třeba krásné 18jamkové golfové hřiště. Lze si dopřát i tenis, rybaření či jízdu na koních. Velmi populární je pěší promenáda podél jezera. V okolí lze navštívit řadu středověkých hradů, klášterů a kostelů, nebo třeba známé krápníkové jeskyně Obir.

Dříve plicní lázně, dnes turistický ráj

Oblast je dnes turisticky značně frekventovaná, o čemž svědčí hustota hotelů a pláží v resortech kolem celého jezera. Většina pláží je hotelových, některé jsou však komunální, přístupné pro veřejnost za poplatek.

Když v roce 1885 zavítali první turisté do St. Kanzianu, činila hotelová nabídka 40 lůžek, zaměřených v té době na léčbu plicních onemocnění. V roce 1920 byla otevřena první „nelázeňská“ ubytovací zařízení. Turistický ruch prudce vzrostl od roku 1970. Soustředil se na tři letoviska - Klopein (sever), Seelach (severozápad) a Unterburg (jihovýchod). V současné době již střediska okolo jezera de facto urbanisticky srostla.

Nezpochybnitelnou výhodou této oblasti je snadná dostupnost z dálnice A2.

UŽITEČNÉ ODKAZY:

www.klopeinersee.at www.carinthia.at

CO OBLAST NABÍZÍ:

Koupání, potápění, windsurfing, rybaření, bungee jumping, výlety na kole nebo pěšky po stovkách kilometrů stezek různé náročnosti, vysokohorské túry, bohatý kulturní program (galerie ve Völkermarktu nebo Bleiburgu, divadelní představení na letním jihokorutanském festivalu Südkärntner Sommerspiele, který se koná v Eberndorfu), golf, jízda na koni

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?