NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Dovolená v srdci Korutan mezi jezery a horami

Maltschacher See je krásné jezero ležící poblíž Feldkirchenu v rakouské spolkové zemi Korutany, nedaleko tamní metropole Klagenfurtu. Feldkirchen in Kärnten (slovinsky Trg) je čtrnáctitisícové město posazené v nadmořské výšce 550 metrů mezi hned několik známých lyžařských středisek - Gerlitzen, Turracher Höhe a časté dějiště světových pohárů Bad Kleinkirchheim.

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectví, rybaření, půjčovny kol a e-kol, golf, koupání v jezeře, vodní sporty, lázně ve Villachu

UŽITEČNÉ ODKAZY:

tourismus.feldkirchen.at/de/maltschacher-see

Nejteplejší jezera v Rakouských Alpách

Feldkirchen a jeho okolí je však atraktivní destinací i v létě, lze si zde užívat romantické procházky po otevřených lukách a rozsáhlých horských lesích a zábavu na vodních plochách Maltschacher See a Flatschacher See, jedněch z nejkrásnějších jezer v regionu.

Maltschacher See se počítá vzhledem ke své velikosti a mělkosti (maximálně 6,5 metrů) k nejteplejším jezerům v Korutanech. Nezastavěné břehy jezera poskytují nejen klid a ticho pro rekreující se rodiny, ale jsou také důležitým biotopem chráněných ptáků a ryb. Vzhledem k tomu, že na jezeře nejsou povoleny žádné motorové čluny, mohou celý povrch vodní hladiny (8 ha) využívat koupající se návštěvníci. Jde vlastně o veřejný přírodní bazén se vstupem zdarma. Jezero je horkým tipem pro celé rodiny, prozkoumávat jeho okolí mohou pěšky, na kole nebo na koni.

Koupání a vodní sporty si však lze užít i u dalších, podstatně větších a jen o málo vzdálenějších rekreačních jezer – okolí Feldkirchenu jich nabízí spoustu! V Korutanech je 44 jezer pravidelně kontrolovaných s ohledem na koupání a voda v nich nezřídka dosahuje čistoty pitné vody. Dopřát si lze třeba plavbu po nedalekém jezeře Ossiacher See (Ossiach je též znám letním hudebním festivalem Carinthischer Sommer konaným každoročně v červenci a srpnu), nebo si užijte elegantní večeři na břehu jezera Wörthersee u Klagenfurtu. Okolí jezer se zaměřují zejména na letní turistický ruch a překypují hotely, penziony a kempy. Není divu, vždyť průměrnou letní teplotu jezer, jež činí 24°C, lze považovat na rakouské poměry za nadmíru příznivou a nikdo se jí nemusí obávat. Jezera jsou pochopitelně i lákadlem pro vyznavače nejrůznějších vodních sportů, jako je vodní lyžování, motorové čluny, jízda na banánu apod.

Plejáda výletů pro pěší i cyklisty, lázně, historie i zábava

Feldkirchen a Maltschacher See jsou ideálními výchozími body na turistické výlety po 16 dobře vyznačených trasách pro pěší a po mnoha kilometrech cyklistických tras na horská i silniční kola. Jezero Wörthersee je odtud 15 km, jezero Ossiacher See 10 km, metropole Korutan Klagenfurt (třeba se zábavním parkem Minimundus se 150 zmenšeninami světových památek) i druhé největší město této spolkové země Villach 25 km. Blízkost Villachu, města s bohatou historií i kompletní infrastrukturou, láká k večerním procházkám či návštěvě známých lázní. Ještě o pár kilometrů blíže jsou další světoznámé termální lázně, Bad Kleinkirchheim (jsou zde Římské lázně a Lázně svaté Kateřiny napájené ceněnou radonovou vodou z pramene o teplotě 36°C).

Vysokohorská turistika světových parametrů

Vzhledem k výhodné poloze města Feldkirchen a jezera Maltschacher See může být dosažen v krátké době například Národní park Nockberge, ale také tyčící se vrcholky Gurktalských Alp, jež jsou opravdovým zážitkem pro turisty, ale jejich zdolávání vyžaduje určitou horolezeckou zkušenost a dobré vybavení! Nabízejí se i přeshraniční výlety do horských oblastí Julských Alp, do Itálie nebo do Slovinska. Od začátku června do konce srpna pořádá turistická centrála Feldkirchenu každou středu organizované procházky. V turistické kanceláři si lze též zapůjčit kola a e-kola. Další půjčovna kol se nachází v Sonnenresortu u jezera Maltschacher See. V této jezerní krajině, kde se na vodních hladinách zrcadlí alpské štíty, naleznou perfektní prostředí „pohodoví“ cyklisté, kteří se snaží vyhýbat velkým převýšením, avšak i ti, kteří jsou zdatnější a své sportovní aktivity zaměřují na zdolávání výšek, to mají k nejbližším alpským svahům „co by kamenem dohodil“. Využít lze i lanovky v letním provozu, např. k návštěvě atraktivní vyhlídkové platformy na vrcholu Gerlitzen.

Ráj golfistů, gurmánů i dětí

Golfistům se nabízí 7 nadmíru kvalitních golfových hřišť v okolí. Pestrý program aktivit pro děti pak běží ve Feldkirchenu každou středu v červenci a srpnu. Region charakterizuje všudypřítomná pohostinnost, když poloha blízko trojmezí zároveň obohacuje zdejší gastronomii o prvky kuchyně slovanské i italské, ostatně žije zde poměrně početná slovinská menšina.

Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Spital am Pyhrn, dálniční sjezd Trieben, Unzmarkt, Neumarkt, St. Veit an der Glan, Feldkirchen, Maltschacher See

Brno, Mikulov, Wien, Graz, sjezd z dálnice Klagenfurt Nord, směr Feldkirchen, Maltschacher See

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?