NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Saalbach / Hinterglemm v údolí Glemmtal v Salcbursku patří po nedávno realizovaném lanovkovém spojení s tyrolským Fieberbrunnem mezi největší propojené skiareály v Evropě. I v letní sezóně má však mnohé co nabídnout.

Za zmínku stojí třeba jedinečná stezka v korunách stromů s 200 metrů dlouhým visutým mostem nebo Flying Fox XXL, což je adrenalinový let v závěsu na laně o délce 1,6 km střemhlav rychlostí až 130 km/h nad špičkami stromů.

„Za kopcem“ ve Fieberbrunnu lze zase vyzkoušet 1.160 metrů dlouhou bobovou dráhu Timoks Coaster.

Za pestrou paletu další zábavy a čilejším společenským ruchem lze zajet do nedalekého prestižního střediska Zell am See u jezera Zeller See.

Ale vraťme se zpět do údolí Glemmtal. Ráno vás zde přivítají zlaté paprsky slunce a dechberoucí výhledy na hory. Hned budete mít inspiraci dát si batoh na záda a vyrazit na některou z více než 400 kilometrů turistických stezek, které na vás čekají. Vyberete si, ať už hledáte sportovní či nenáročné túry, zdolávání nejvyšších vrcholů nebo příjemnou panoramatickou procházku. Až šest kabinkových lanovek, jež jsou v provozu v létě, umožňuje rychlý nástup na trasu a přivede vášnivé turisty přímo na nejkrásnější turistické stezky. Ti, kteří dávají přednost sedlu kola, najdou v Glemmtalu přes 400 km dobře značených cyklistických tras a stezek. Freerideři a sjezdaři mohou také využít až 9 lanovek přepravujících kola a vybrat si z více než 70 km sjezdovek. Díky této rozmanitosti je Saalbach / Hinterglemm pravděpodobně tou nejúžasnější cyklistickou oblastí v Rakousku.

Rodiny s dětmi zde ovšem také v létě najdou celou řadu atrakcí – tematické turistické stezky, dobrodružné hry, zábavu při koupání a spoustu aktivit v celém údolí Glemmtal, které nenabízí žádný prostor pro nudu.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?