NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Salzburg (Salcburk či Solnohrad, se 155.000 obyvatel čtvrté největší město Rakouska) je metropolí spolkové země Salzburgerland (Salcbursko či Solnohradsko, 7.156 km² a 529.000 obyvatel), jaké se v Evropě svou fotogeničností vyrovná málokterá. Toto pohádkově krásné Mozartovo město (narodil se zde slavný hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart) netřeba představovat, za vše hovoří fakt, že historické jádro Salzburgu bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Za zhlédnutí však stojí i jeho okolí. Golling an der Salzach je městečko nacházející se jižně od Salzburgu u Taurské dálnice A10 na jižním okraji regionu Tennengau. Je zajímavé především svými krásnými domy v centru a stejnojmenným hradem. Hojně vyhledávanou atrakcí je 76 metrů vysoký vodopád Gollinger Wasserfall, nabízí velkolepou přírodní podívanou a stal se oblíbeným námětem mnoha malířů, především v období romantismu 19. století.

Salcbursko patří mezi 9 spolkovými zeměmi Rakouska mezi těch pár, jež lze právem nazvat velmocemi alpské turistiky. Pro celou spolkovou zemi Salzburgerland platí, že vás tu očekávají pohostinní lidé, skvělá regionální kuchyně, tisíce kilometrů skvěle upravených tras pro pěší i kola, nezničená příroda s hlubokými jezery zrcadlícími majestátní vrcholky hor, bohatá historie a kulturní tradice. Najdete zde také četné majestátní středověké hrady. Zdejší jezera mají přijatelnou teplotu na koupání, jejich voda je bez výjimky průzračně čistá a dá se pít.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?