NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Salzburger Sportwelt v Radstadtských Taurách – nejen ráj lyžařů, ale i parádní letní dovolená

Radstadtské Taury jsou pohoří geograficky se řadící pod Nízké Taury. Leží ve spolkové republice Salcbursko v Rakousku, nejvyšším vrcholem je Weisseck (2.711 m n. m.). Větší část oblasti včetně Flachau, Wagrainu, Altenmarktu, Radstadtu či Zauchensee spadá v zimě pod konsorcium Ski Amadé, pod jeho část zvanou Salzburger Sportwelt.

Navštivte Obertauern 52 let po Beatles

Nejvýznamnějším turistickým centrem zdejších hor nezapojeným pod Ski Amadé je středisko Obertauern, kde se nachází množství lanovek, ale i hotelů, penzionů a řada atrakcí (squash, golf atd.). Obertauern nabízí také další sportovní aktivity jako je např. hustá síť 100 km turisticky značených cest po 20 horských pastvinách. Světově Obertauern proslavila skupina The Beatles, která zde v roce 1965 natáčela svůj film Help.

Nepřeberně široká škála aktivit v nejkrásnější horské oblasti Salcburska

Radstadtské Taury nejsou tedy jen rájem lyžařů v zimních měsících, ale znamenají i čistou přírodu, zábavu, relaxaci a skvělé sportovní zázemí během letní dovolené v tomto překrásném koutu Salcburska. Krajina je zde doslova a do písmene ideální pro pěší turistiku, horolezectví, cyklistiku silniční i tu na horském kole, nordic walking, jízdu na koni i horolezectví. Přidejme k tomu i různé lokální letní festivaly, nebo třeba podzimní vinobraní a výsledkem je váš jedinečný zážitek z dovolené v Salcbursku. S novou slevovou kartou Salzburger Sportwelt Card získáte řadu služeb a přístup k nejzajímavějším místům regionu za snížené ceny. Nejkrásnějšími místy oblasti se můžete svézt „wanderbusem“ za pouhé 1 Euro. Krajem se vine na 1000 km turistických stezek, 500 km tras pro horská kola, 200 km jezdeckých stezek, do horských výšin vás vyveze 10 lanovek, vykoupat se můžete v některém z křišťálově čistých jezer a golfisté mohou vyzkoušet místní 18jamkové mistrovské hřiště. Zapomenout nesmíme ani na nově postavený vodní a lázeňský komplex Therme Amadé v Altenmarktu im Pongau. Dovolená uprostřed nejkrásnější horské oblasti Salcburska vám přinese řadu opravdu vzrušujících zážitků.

Flachau – sportujte v rodišti rakouského hrdiny Hermanna Maiera

Flachau se nachází v oblasti Pongau v Salcbursku, kdysi to bylo hutnické centrum oblasti, v současnosti však tuto činnost dokládá jen několik místních názvů. Leží v Radstadtských Taurách v nadmořské výšce 920 m. Kolem obce prochází dálnice A10. Koná se zde pravidelně Světový pohár v lyžování a se sjezdovým lyžováním jsou spojeny i sousední obce Altenmarkt, Eben, Wagrain, Kleinarl, St. Johann a Flachauwinkl. Flachau jako centrum oblasti Salzburger Sportwelt proslavil zejména zdejší rodák, sjezdařský fenomén Hermann Maier. Poté, co vyhrál olympiádu, byla po něm pojmenována ulice, a když v roce 2009 ukončil svou sportovní kariéru, přibyly v obci i náměstí Hermanna Maiera a jeho socha. „Herminátor“ však svým jménem zaštítil i zdejší letní adrenalinové aktivity v tzv. Hermann Maier Adventures, kde můžete zkusit třeba vyjížďky na Segwayi a čtyřkolkách oblastí Salzburger Sportwelt. To je však jen velmi malá část toho, co na vás ve Flachau čeká. Hory, příroda, radost, dobrodružství a sport jsou základní esence zdejší perfektní dovolené. Kde jinde můžete na jednom místě vyzkoušet třeba zorbing, vodní zorbing, lezení v jeskyni a ve starém dolu, v lanovém centru či na umělé stěně, canyoning, rafting, vypůjčit si motocykl značky Harley Davidson, zažít adrenalin na letní bobové dráze Lucky Flitzer, či se projet na jezeře v kajaku?

K dispozici je však ve Flachau (krom některých výše uvedených, jež nejsou omezeny věkem) též nepřeberné množství aktivit pro děti všech věkových kategorií:
2 jezera zvou ke koupání, e-čtyřkolkám neodolá snad žádný kluk, absolvovat můžete základní kurzy lezení, kolečkového bruslení či raftingu.
A netřeba dodávat, že Flachau i celá oblast Salzburger Sportwelt jsou velmi pohodlně dostupné autem z Taurské dálnice.

CO OBLAST NABÍZÍ:

pěší, cyklistická a vysokohorská turistika, horolezectví, lanovky, nordic walking, jízda na koních, golf, minigolf, vodní a lázeňský komplex Therme Amadé, zorbing, vodní zorbing, lezení v jeskyních či na umělé stěně, canyoning, rafting, lanové centrum, vyjížďky na Segwayi a čtyřkolkách, půjčovna motocyklů Harley Davidson, letní bobová dráha Lucky Flitzer, tenis, squash, fotbal, beach volejbal, lukostřelba, kolečkové brusle, Kneippova terapie, jezera, půjčovna kajaků, rybaření

UŽITEČNÉ ODKAZY:

http://www.salzburgersportwelt.com/
http://www.flachau.com/en/summer/summerholiday.html
http://www.obertauern.com/sommerurlaub-oesterreich.html

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?