NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Ischgl, Galtür, Kappl a See jsou špičková horská střediska nacházející se v údolí Paznaun v Rakousku na západě spolkové země Tyrolsko v okrese Landeck. Oblast prezentující se pod marketingovým názvem Silvretta Arena leží na hranicích Rakouska se Švýcarskem a zahrnuje i švýcarskou bezcelní oblast Samnaun.

V tomto aktivním regionu mezi pohořími Silvretta a Verwall lze volit mezi nesčetnými způsoby trávení prázdninového času. Ať už je to při pěší turistice na nejpůsobivější vrcholky, při jízdě na kole po pohodových i těch nejnáročnějších stezkách nebo při skákání do osvěžující chladné vody horského jezera, každý den vaší letní dovolené zde může být neuvěřitelně rozmanitý. Křišťálově čisté potěšení z plavání vás čeká nejen u venkovního bazénu v Ischglu, ale zejména u mnoha horských jezer. V kombinaci s krátkou túrou si vodní zábavu užijete ještě lépe. Kde jinde máte šanci spojit vodní zábavu s horskou turistikou? V Silvretta Areně mohou děti všech věkových skupin najít aktivity perfektně odpovídající jejich preferencím. Od dětského klubu Paznaun přes túry, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, až po adventure park.

Ať už jste příležitostný cyklista nebo vášnivý biker, objevíte v regionu Paznaun doslova neuvěřitelné cyklotrasy. Můžete si vybrat z 37 tras rozličné náročnosti, od jednoduchých klasických až po náročné sjezdové, vždy však zajišťujících úžasné vzrušující horské zážitky. Stovky značených kilometrů tras pro horská kola v Silvretta Areně doplňují půjčovny kol a elektrokol, jakož i specializované obchody. Velké množství tras a kilometrů na horských kolech je stejně vhodné pro e-kola, jako pro standardní horská kola.

Cestu vzhůru zpříjemní pěším i cyklistům vysoce moderní a rychlé lanovky. Za zmínku stojí 3 obří kabinové lanovky, z nichž ta pro 180 osob v Samnaun je světovým unikátem – jde o první dvoupatrovou lanovkou světa, postavena byla v roce 1995 a dodnes patří k největším na světě. Četné restaurace v původních horských chatách rozesetých po svazích nabízejí vynikající tradiční tyrolské speciality.

Zejména v souvislosti s Ischglem je třeba zmínit i tepající atmosféru živého centra, koncerty a další kulturní akce, stručně řečeno nespočet doplňkových aktivit sportovní i odpočinkové povahy kompletujících luxusní profilaci Ischglu a zaměřených na převládající charakter návštěvníků – velmi aktivní a dobře situované. Klidnější rodinnou klientelu spíše přitahují přilehlé okolní lokality údolí Paznaun, kde též najdete v průměru nižší ceny, než jaké nabízí skutečně VIP středisko Ischgl.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?