NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Jedna z nejoblíbenějších turistických oblastí Štýrska leží mezi masivy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti takzvané Solné komory (Salzkammergut). Z obce Tauplitz se čtyřsedačkovou lanovkou Tauplitz I + II za 20 minut vzrušující jízdy plné nádherných výhledů dostanete až na romantickou náhorní plošinu Tauplitzalm ve výšce 1.656 m n. m. Na největší náhorní plošině ve střední Evropě vás čeká jedinečná alpská květena, půvabné pastviny a křišťálově čistá jezera. Nadechnete se čistého horského vzduchu a můžete se vydat na procházku nádhernou krajinou pohoří Totes Gebirge. Čeká vás množství turistických tras všech stupňů obtížnosti, bonbónkem je túra na vrchol Lawinenstein nebo Große Tragl, nezklame však ani jednodušší turistika přes Tauplitzalm k šesti okouzlujícím jezerům s pitnou vodou a unikátní vysokohorskou krasovou flórou.

V blízkém Kulmu můžete navštívit mamutí skokanský můstek, největší přírodní můstek světa (rekord zde drží Slovinec Peter Prevc 244 m z Mistrovství světa v letech na lyžích 2016).

Velmi příjemnou relaxaci nabízí nové lázně Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu, případně i nedaleké termální lázně Bad Aussee.

Pobyt si můžete zpestřit prohlídkou unikátního solného dolu z 18. století. Solný důl Altaussee je největší aktivní solný důl v Rakousku. Návštěvníci nejprve procházejí kolem "Komory pronikajícího světla" a kaple sv. Barbory, patronky horníků. Pak se spustí po dvou dlouhých hornických skluzavkách dovnitř hory a vydají se k rozsáhlému podzemnímu solnému jezeru. Zde se začíná efektní zvuková a světelná show. Během druhé světové války ukrývali nacisté v štolách solného dolu obrazy nevyčíslitelné hodnoty.

Štýrsko (Steiermark) je se svými 16.401 km² druhou největší spolkovou zemí Rakouska, jen jeho část okolo Tauplitzu a Schladmingu lze ovšem nazvat vysokohorskou. Marketingově se prezentuje sloganem „zelené srdce Rakouska“, je charakterizováno hlubokými lesy, krásnými řekami, jezery a údolími. Takřka všechny pobyty zde se nabízejí i jako atraktivní balíčky s lázněmi, wellnessem či s kulinářskými specialitami.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?