NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Jezero Wolfgangsee patří k nejkrásnějším jezerům Střední Evropy. Je deváté největší v Rakousku a největší v Salcbursku, zasahuje však svou jihovýchodní částí až za hranice Horních Rakous. Rozkládá se v oblasti Salzkammergut v nadmořské výšce 538 m n. m. Jeho maximální hloubka je 114 m. Přes jezero protéká řeka Ischl. Wolfgangsee půlí na dvě části poloostrov, který se nachází v polovině jižního pobřeží u hornorakouského městysu Sankt Wolfgang, podle něhož získalo své současné jméno. Průliv mezi oběma částmi jezera je 200 m široký. Na salcburské straně najdete příjemné rekreační obce Strobl a St. Gilgen. V minulosti se jezero nazývalo Abersee, dodnes je tak nazývána západní část jezera u Sankt Gilgenu.

Pestrá škála aktivit pro rodiny s dětmi

Jezero i jeho okolí poskytuje pestrou škálu aktivit pro rodiny s dětmi, ať už se jedná o jízdu historickou zubačkou na horu Schafberg nebo výlet po stopách biskupa Wolfganga po nejstarší poutní stezce Evropy. Lodě flotily „WolfgangseeSchifffahrt“ na Wolfgangsee plují mezi St. Wolfgangem, St. Gilgenem a Stroblem více než 145 let! Kolesový parník „Kaiser Franz Josef I.“ se vydal poprvé na svou cestu roku 1873. Dodnes patří k nejstarším lodím tohoto typu na světě a je oblíbenou atrakcí pro děti i dospělé. Auto můžete nechat na bezplatném parkovišti u přístaviště lodí Gschwendt. Jízdenku na vlak a loď si zakoupíte přímo na lodi. Před výletem si můžete stáhnout v Google Play nebo App Store bezplatnou aplikaci Schafberg, kde najdete časy odjezdů a příjezdů vlaku i lodi, mapu a další důležité informace. Jízdenky je možné zakoupit si v předstihu i online. Při nákupu jízdenky zubačkou si zamluvte i místenku pro cestu zpět do údolí. Na plavbu se můžete vydat z některého ze sedmi míst, kde se dá nastoupit nebo vystoupit a pak se vydat se na hezkou procházku.

Zubačkou za překrásnými výhledy

SchafbergBahn, nejstrmější ozubnicová dráha v Rakousku, vozí více než 125 let výletníky z městečka St. Wolfgang téměř na vrchol 1783metrové hory Schafberg. Během 35minutové jízdy překonáte výškový rozdíl téměř 1190 metrů. I v tomto případě můžete zakoupit jízdenky i pohodlně online. Každou neděli v létě vyjíždí na tuto trasu také historické lokomotivy z 19. století. V tomto případě je však potřeba rezervace. V horní stanici se otevírá pohled, ze kterého se tají dech – na jezera i vrcholy oblasti Solné komory (Salzkammergut), na jihu na Alpy a na severu na Šumavu. Zcela impozantní je odsud masiv Dachsteinu. Krásný výhled se zde naskýtá i z nejstaršího horského hotelu v Rakousku, Schafbergspitze, kde si můžete dopřát příjemné občerstvení. Poté se zubačkou SchafbergBahn dostanete zpět do údolí. Několik metrů od dolní stanice se nachází přístaviště lodí WolfgangseeSchifffahrt (St. Wolfgang Schafbergbahn), odkud se na palubě vrátíte zpět k výchozímu bodu vaší cesty.

Výlet do Mozartova Salzburgu

V rámci karty Salcburska můžete kromě výletu zubačkou nebo plavby po Wolfgangsee využít také snadné dopravy na dva oblíbené výletní cíle v metropoli regionu a Mozartově rodném městě Salzburgu: pevnost Hohensalzburg a horu Mönchsberg. Nahoru za krásnými výhledy vás snadno a rychle vyveze lanovka nebo rychlovýtah.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?