NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Bešeňová je obec na Slovensku ležící v okrese Ružomberok. Je známá především svými termálními prameny a lázněmi. Minerální prameny se zvýšeným obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a železa využívá místní Vodný park. Jde o lázně s dlouhou tradicí, jež však v posledních 10 letech zažily obrovský rozvoj. Dnes se jedná o jednoznačně nejmodernější areál termálních lázní s aquaparkem na Slovensku.

Velmi oblíbený komplex venkovních termálních bazénů

Termální komplex čítá 5 venkovních bazénů, voda vyvěrá z hloubky 1.987 m a má teplotu 60,5°C, v jednotlivých bazénech se však upravuje její teplota na přijatelnějších 26 až 39 °C. Tento komplex je velmi oblíbený a hojně navštěvovaný, samozřejmě zejména pro svou léčivou geotermální vodu, jež má velice příznivé účinky na lidský organismus. Dopřejte si relaxaci v termálních bazénech, uvolnění v saunách nebo na některé z mnoha druhů masáží. Bešeňová je optimální pro rodinnou dovolenou s dětmi se skvělou zábavou na tobogánech a skluzavkách.

Pestrá paleta atrakcí v nedalekém okolí

Nedaleko obce Bešeňová se poblíž přehrady Liptovská Mara, populární rekreační nádrže, nachází známé archeologické naleziště Havránok se sídlištěm z mladší doby železné.

Komu by nestačil termální park v samotné Bešeňové, fantastický aquapark Tatralandia u Liptovského Mikuláše, největší středoevropský vodní park s celoročním provozem a termálními prameny, je vzdálen pouhých 17 km.

Jen 28 km je vzdálena Jasná v Nízkých Tatrách na úpatí Chopku, na jehož vrchol (2.024 m n. m.) odtud vede moderní kabinová lanovka. Jasná leží na konci Demänovské doliny, jejímiž největšími atrakcemi jsou Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody.

Bešeňová je pro návštěvníky z ČR velmi dobře dostupná po dálnici, sjezd je vzdálen pouhý 1 kilometr.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?