NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Chopok je s 2.024 m třetí nejvyšší horou Nízkých Tater, nachází se v hlavním hřebeni západně od Ďumbieru, nejvyššího vrcholu celého pohoří. Vrchol nabízí úžasný výhled na Vysoké Tatry a Liptov na severu a údolí Hronu na jihu. Několik desítek metrů pod vrcholem se nachází ubytovna a restaurace Kamenná chata. Pod vrchol Chopku vede kabinová lanovka Priehyba-Chopok vybudovaná v roce 2012 s přepravní kapacitou 2.480 os./hod. Vrcholová stanice je ve výšce 2.004 m n. m. a jízda v 20místné kabině trvá celkem 6,5 minuty. Průměrná roční teplota pod vrcholem Chopku je -1 °C, přičemž letní maximální teploty dosahují 18 °C a zimní minima -27 °C. Průměrná teplota v lednu je -8 °C a v červenci +6 °C. Chopok je podle meteorologických měření největrnější slovenskou horou. Oblíbená hora v zimě láká nejlepšími slovenskými sjezdovkami, v létě pak turistickými trasami a panoramatickým výhledem z vrcholu.

Ubytování u samého vrcholu

Na Chopku nabízíme exkluzivní ubytování v nejvýše položeném hotelu ve střední Evropě, který leží vedle vrcholu této třetí nejvyšší hory Nízkých Tater. Hotel je dostupný lanovými drahami (v ceně pobytu) nebo turistickým výstupem. Parkování je zajištěno v Jasné v lokalitě Biela Púť nebo v Krupové na jižní straně Chopku. Jedinečná poloha hotelu v nadmořské výšce 2.004 m n. m. na hřebenu Nízkých Tater garantuje impozantní výhledy na Nízké i Vysoké Tatry a přilehlé kotliny.

Nízký počet pokojů podtrhuje dokonale intimní prostředí a pocit výjimečnosti, v panoramatické restauraci si při večeři můžete vychutnat i nádherné západy slunce. Turistické chodníky napojující se na velké množství tras vycházejí přímo od hotelu.

Atrakce pod Chopkom

Na severním úpatí Chopku leží horské středisko Jasná. Nachází se na konci Demänovské doliny, jejímiž největšími atrakcemi jsou Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody.

V roce 2003 byl 4 km severozápadně od centra Liptovského Mikuláše na ploše 14 ha otevřen Aquapark Tatralandia, dnes největší aquapark ve střední Evropě. Je zde využívána termální voda z 2.500 m hlubokého vrtu, v bazénech má teplotu do 38 °C. Nabízí koupání a oddech v 11 bazénech s termální vodou, osm bazénů je otevřeno celoročně a tři z nich jsou kryté. K aquaparku patří tobogány, skluzavky, gejzíry, masážní sezení a mnohé další atrakce. Součástí je saunový svět Tatra-Therm-Vital a komplex Wellness Paradise. V těsné blízkosti aquaparku vyrostla kopie amerického westernového městečka, lanový park Tarzania a multifunkční hala Liptov Aréna, která je místem konání kulturně-společenských a sportovních akcí.


×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?