NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Liptovský Mikuláš je slovenské okresní město v Žilinském kraji, v Liptovské kotlině pod Tatrami (na úpatí Nízkých a Západních Tater) na řece Váh, 65 km východně od Žiliny. Žije zde 31 tisíc obyvatel. První písemná zmínka o Liptovském Mikuláši je z roku 1286. Centrem města je náměstí Osvoboditelů, jehož základy vznikly už ve 14. století. Roku 1713 zde byli popraveni zbojníci Juraj Jánošík a Tomáš Uhorčík.

Výhled z vrchu Háj-Nicovô poskytne výhled na město, vodní nádrž Liptovská Mara, mohutné pohoří Nízkých Tater, Západních Tater i Chočských vrchů. Bezprostřední okolí města nabízí krátké procházky i několikahodinové výlety nenáročným horským terénem nebo celodenní vysokohorské túry. Místní areál vodního slalomu na řece Váh návštěvníkům nabízí možnost vyzkoušet si rafting, hydrospeed či absolvovat školu kajaku.

Tatralandia – největší středoevropský vodní park

V roce 2003 byl 4 km severozápadně od centra města na ploše 14 ha otevřen Aquapark Tatralandia, dnes největší aquapark ve střední Evropě. Je zde využívána termální voda z 2.500 m hlubokého vrtu, v bazénech má teplotu do 38 °C.

Nabízí koupání a oddech v 11 bazénech s termální vodou, osm bazénů je otevřeno celoročně a tři z nich jsou kryté. K aquaparku patří tobogány, skluzavky, gejzíry, masážní sezení a mnohé další atrakce. Součástí je saunový svět Tatra-Therm-Vital a komplex Wellness Paradise. V těsné blízkosti aquaparku vyrostla kopie amerického westernového městečka, lanový park Tarzania a multifunkční hala Liptov Aréna, která je místem konání kulturně-společenských a sportovních akcí.

Památky lidové architektury v okolí města

V okolí města se nachází řada památek lidové architektury, jako jsou Muzeum liptovské dědiny v Pribylině, vodní mlýny v Kvačianské dolině a osada Vlkolínec na vrchu Sidorovo. Keltské osídlení na vrchu Úložisko dokumentuje archeologický skanzen Havránok.

Jen 14 km je od Liptovského Mikuláše vzdálena Jasná v Nízkých Tatrách na úpatí Chopku, na jehož vrchol (2.024 m n. m.) odtud vede moderní kabinová lanovka. Jasná leží na konci Demänovské doliny, jejímiž největšími atrakcemi jsou Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa Slobody.

Liptovský Mikuláš je pro návštěvníky z ČR velmi dobře dostupný po dálnici, sjezd z D1 je vzdálen pouhý 1 kilometr od centra města.

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?