NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Senec je okresní město nacházející se na jihozápadě Slovenska, 25 km východně od Bratislavy. Město leží v nadmořské výšce 121 až 160 m n. m. na rozhraní Podunajské roviny a pahorkatiny. 15 kilometrů je vzdáleno pohoří Malé Karpaty. První písemná zmínka o městě je z roku 1252. Nejvýznamnějšími památkami města jsou gotický kostel sv. Mikuláše z roku 1326, Turecký dům, renesanční stavba z roku 1556, pranýř z roku 1552 a synagoga postavená v roce 1907.

Populární Slnečné jazerá si nezadají s přímořskými letovisky

Slnečné jazerá nebo Senecké jazerá je název turistické lokality, která se nachází při velkém umělém jezeře v městě Senec. Vznik jezer se datuje do roku 1845, kdy zde probíhalo bagrování štěrku na výstavbu železniční trati Bratislava – Galanta. Původně to bylo 5 samostatných jezer, která se později sloučila do jednoho, čímž vzniklo jezero s rozlohou 80 hektarů a s hloubkou až 12 metrů. Jezero se jako přírodní koupaliště začalo používat v roce 1919, tehdy pod názvem Slovenské Tahiti. Nový název Sluneční jezera dostal areál v roce 1960. Dnes má jezero rozlohu přes 100 hektarů a areál se rozděluje kvůli orientaci na "Sever" a "Jih". Existují zde různé možnosti ubytování, stravování, vodních sportů a rybolovu. Jsou zde hotely, penziony, větší chaty, chatky a zařízení turistické třídy. Jsou zde dětská hřiště, volejbalové plážové hřiště, tenisové kurty, půjčovna sportovních potřeb (čluny a šlapadla), tobogány, fotbalové hřiště s umělým povrchem a vodní fotbal.

Nový aquapark Aquathermal Senec

Na severní straně areálu Slnečné jazerá najdete nový aquapark. Aquathermal Senec nabízí návštěvníkům celoročně teplou vodu v 8 bazénech s teplotou vody 28-38 stupňů Celsia, během letní sezóny se počet bazénů zvyšuje na 13. Vodní svět má vnitřní a vnější část, což znamená fungování během celého roku. Krytá část, která poskytuje i zimní provoz, má dvě nadzemní podlaží. V bazénové hale je rekreační bazén s atrakcemi a klidový bazén. Děti se zde mohou vykoupat v dětském bazénu. V této části Aquaparku Senec se nachází saunový svět, který nabízí všechny druhy saun a dvě intenzivní masážní perličkové bazény z různou teplotou vody. Rovněž během celého roku je možné využít cca 80 m dlouhý tobogan. V letní sezóně Vás čekají tyto vodní atrakce – červený tobogan dlouhý 104 metrů, „kamikadze“ pro milovníky adrenalinu, dráha pro závody s přáteli, dvě samostatné bláznivé skluzavky a nálevka "space hole", jediná a největší vodní atrakce tohoto druhu na Slovensku. Všechny skluzavky vycházejí z jediné toboganové věže, která poskytuje nádherný výhled na celý areál a blízké okolí. Nejvyšší bod věže sahá až do výšky 12 metrů. Součástí vybavení Aquaparku Senec jsou lehátka i se slunečníky, hřiště na plážový volejbal a dětské hřiště.


Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?