NEV-DAMA a.s.

Popis střediska

Krvavec, drahokam Kamnicko-Savinjských Alp

Kamnicko-Savinjské Alpy je horstvo na severu Slovinska, jež je svou geologickou stavbou velmi podobné nedalekým, západněji položeným, Julským Alpám. Patří do systému Slovinských Alp a řádově do soustavy Jižních vápencových Alp. Nejvyšší horou je Grintavec (2.588 m n. m.) na západě masivu. Kamnicko-Savinjské Alpy představují druhé nejvyšší horstvo ve Slovinsku. Pojmenování severní části pohoří Kamnické Alpy pochází od názvu města Kamnik (ve slovinštině je názvem pohoří Kamniške Alpe). Savinjské Alpy jsou pak jižní částí pohoří. Stranou hlavního hřebene leží skupina Krvavce, když samotný vrchol Krvavec ční ze středu vysoko položené náhorní planiny, která je zpřístupněna soustavou lanovek a je v zimě využívána jako populární lyžařské středisko, pravděpodobně nejlepší slovinský skiareál vůbec.

Náročný bike park, Krvavec Summer Park plný adrenalinové zábavy, ale i něco pro starší a pro nejmenší

V létě sem láká mj. skvělý bike park Krvavec, jenž má 30 km značených stezek pro horská kola a největší převýšení se všech obdobných cyklistických parků ve Slovinsku.

Krvavec Summer Park (Letní park Krvavec) je ideálním místem pro aktivní outdoorová dobrodružství, včetně atraktivní stezky v korunách stromů a celé řady aktivit, jako jsou sjezdy na gumovém kole, horské motokáry, monster roller (jakýsi obrovský skútr), trampolíny, slacklining, lezecká stěna, disc golf a lukostřelba.

Turistické stezky z Krvavce vedou na nedaleké horské pastviny, jako jsou Koren, Košutna a Kompotela nebo do vzdálenějších oblastí Kokrško Sedlo a Kalški Greben. Výchozím bodem pro většinu stezek je Hotel Krvavec. V Krvavci je také škola nordic walkingu.

Stezka trpasličích pastevců na Krvavci je zážitkem pro celou rodinu, který odhaluje tajemství horské pastviny. Děti řeší hádanky a hledají trpasličí runy – starobylé písmo trpaslíků. Podél stezky jsou dřevěné sochy zvířat, která žijí na Krvavci, a ovšem i samotných trpaslíků.

Přírodní balzám na duši moderního městského člověka

Oblast je našim návštěvníkům velmi blízká. Krvavec zaručuje daleké rozhledy, někdy až k Jaderskému moři na jihozápadě. Právě takové ubytování s rozhledem „na kopci“ si zde můžete dopřát v námi nabízeném ubytování. 

Nejsou to však jen neoddiskutovatelné krásy přírodní, jež do Kamnicko-Savinjských Alp vábí návštěvníky. Oblast má mnohé co nabídnout i po stránce kulturní a kulinářské. Četné "brunarice" rozeseté po svazích hor i v údolích lákají k posezení u specialit mnohotvárné slovinské kuchyně, pro niž je typické snoubení chutí Balkánu s Itálií, Alpami i ex-habsburskou střední Evropou. Vzhledem k malým vzdálenostem ve Slovinsku se skýtají zajímavé možnost návštěv středověkých hradů přímo v Alpách, ale třeba i metropole Slovinska, Plečnikovy Lublaně. Klidné Kamnicko-Savinjské Alpy jsou doslova přírodním balzámem na duši moderního městského člověka. Připomenout je třeba i vysokou kvalitu ubytovacích kapacit v oblasti, přátelskou povahu pohostinných slovinských horalů, srozumitelný jazyk, romantické vesničky disponující až překvapivě slušnou infrastrukturou a převládající slunečné počasí. Poměrně dost argumentů pro rozhodnutí zajet si do oblasti Krvavce užít opravdu aktivní dovolenou, co myslíte?

Užitečné odkazy:

www.rtc-krvavec.si


Doporučené trasy:

České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Salzburg, Villach, tunel Karawanken, Jesenice, dálniční sjezd Kranj vzhod, Cerklje na Gorenjskem a dále Ambroz pod Krvavcem

Brno, Mikulov, Wien, Graz, Maribor, dálniční sjezd Vransko, Kamnik a dále Ambroz pod Krvavcem

Zájezdy a ubytování

×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?
×

Abychom Vám mohli spravovat Vaše oblíbené zájezdy je nutné se registrovat a nebo přihlásit

Nebo se můžete zaregistrovat Zapomněli jste přihlašovací údaje?